1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семејство Кременко

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од angel, 30 септември 2010.

 1. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  [​IMG]

  Денес видов дека се изминати 50 години од создавањето на цртаните филмови Семејство Кременко (јас си ги знам како Флинстонс). Како мала овие ми беа најомилени цртани, а сега и внука ми ги обожава.

  Дали некој знае од каде можам да ги најдам сите епизоди на „Семејство Кременко“? :)
   
  На AvonSkopje и ruze им се допаѓа ова.
 2. dDeVil

  dDeVil Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  На macii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.560
  Допаѓања:
  250.154
  Пол:
  Женски

  А затоа денес google е со Флинстонс :D И јас баш ги сакам, ми се допаѓа инвентивноста на креаторот како модерните справи од 20 век да ги врати во камено доба. Ви текнува ли како Вилма мие садови :lol:
   
 4. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
 5. Louis

  Louis Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  hihih se zacleniv vo zenska web strana :D

  preku google i jas vidov deka denes e 50ti rodenden na flintstones, pa se zacleniv tuka za da vi kazam za download.

  6 sezoni, 166 episodi, eve gi site sezoni i epizodi:
  http://www.imdb.com/title/tt0053502/episodes

  a ovde gi ima site za spustanje:
  http://www.torrentz.com/99374a18f572178 ... cf4ac04a46

  Preporacuvam za download da vlezite vo 4-toto odgore - "btjunkie.org"

  za spustanje ke koristite uTorrent programa, odlicna e.

  Pozdrav, The Flintstones rulz :D
   
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Ако си се зачленил, добре дојде! Уклучи се и другпат да ни предложиш филмови, серии и линкови до нив :D
   
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Семејство Кременко, Флинстонс или мене познати како Каменковци. :D Како мала не ги пропуштав никако, но сега чат пат кога ќе ги фатам на Бумеранг ги гледам. Се сеќавам колку се смеев кога го гледав филмот. :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Каменковци или Флингстонови... закон се! нМногу ми се свиѓа и филмот, и ден денес да го начекам го гледам со задоволство :)
   
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски

  Од каде бе ова име Кременко? Јас ги знам како Каменковци- по некоја логика дека живеат во камено време :wasntme:
   
 10. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Кременко :^) Каменковци се бре, барем така кај нас се знаеја. Често ги гледавме со сестра ми, таа повеќе ги сакаше, но и јас ги гледав и ми беа едни од омилените цртани филмови :)