1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.222
  Допаѓања:
  7.940
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема, па си реков да отворам :angel:
  Дефинитивно најупотребуваната декоративна козметика. Какви сенки користите, каква боја...мрсни, во прав, камени.... :^)
   
 2. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Во прав е, но делува како мрсна. Не се собира, ниту растура. прекрасна е едноставно :inlove:
  [​IMG]
  Avon Precision Glimmer
  Баш белава нијанса ја користам постојано.
   
  На yawn и justegirl им се допаѓа ова.
 3. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  И јас би ја пофалила сенкава, баш е фина и не се собира на капаците :)
  Задоволна сум и од Гош, сенките во прав, имаат сличен квалитет со овие од Авон :)
  За вечерно и секојдневно излегување ги користам Victoria's secret и Costal палетите и сум презадоволна ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На baby-star, crazylady, ANELIJA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Jaс сум ептен задоволна од сенките на Аура, единечните :) Имаат супер нијанси, и мат и седефасти, траат, не се собираат на средина на капакот, а и не се ич скапи :)
  Исто и сенките на Гош се убави. Од Авон имам една палета, таа што е со 8 мислам бои, не е лоша, речиси ми се истрошени :lol: Е, да, имам едни земјени-бронзени нијанси од Vollare cosmetics, абер немам чии се, од кај се :lol: , ги зедов еднаш заради боите, и искрено, не зажалив, прекрасно стојат :D а беа 90 денари 4 бои. Не можам да најдам сликичка да ги постирам.
   
  На Hova и butterfly992 им се допаѓа ова.
 5. LanA..ana

  LanA..ana Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Гош ми се најдобри многу убави нијанси има :)
  FBI леле колку ги имаш купено овие што се како цела палета(на првата слика) и од каде плссс кажи ми оти се преубави ;)
   
 6. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  обично си ги користам сенките од руби роусе ефтини се имат широка палета на нијанси долготрајни се и содржат светкави честички многу време ги користам и задоволна сум,имам користено и од голден роусе оние што се мат нијансите потоа катрин арли имав и авон ама некако суви ми се имам од деби козметикс се нанeсуваат со сув и влажен апликатор и од артдеко поединечните мали сенки што се.еве моментално оваа палета ја користам под сенките има и три руменила со складни бои
   

  Прикачени фајлови:

  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Нарачани ми се од Амазон, ама не директно во Македонија туку од странство.....19 долари се а сум презадоволна од нив :)
   
 8. butterfly992

  butterfly992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  22
  Ги користам единечните сенки на Аура. За нивната ефтина цена не очекував некој голем квалитет, но пријатно се изненадив.
  [​IMG]
  Оваа е палетата на бои.
  [​IMG]
  А сенките изгледаат вака.
   
 9. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Батерфлај ги немам пробано, но баш поради твоите пофални зборови за нив ќе ги пробам :)
  Се сеќавам дека мајка ми користеше вакви пред некоја година, но кој да се шминка со сенки тогаш :rofl:
   
  На butterfly992 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  оваа палета на сенки некој да не ја има или ја видел некаде од руби роусе e слична како таа од предходниот пост сега ја видов на интернет сите бои ги има
   

  Прикачени фајлови:

  • ruby rose.JPG
   ruby rose.JPG
   Големина на фајлот:
   38,6 KB
   Прегледи:
   6.458
 11. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Јас ги користам овие на Flormar и многу сум задоволна, а и не се скапи 220 ден се 4 бои ги купувам од Unique :) има разни комбинации. Има и еден светкав молив за очи најубав е,презадоволна сум :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 12. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Не сум ограничена на некоја колекција,имам различни.Последно што ја купив беше тегет боја од Флормар.Во глобала задоволна сум од сите иако не се од некои позната колекци.не користам многу често али ги имам повеќе :)
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Од сите сенки што ги имам користено најмногу ми се допаднаа едни што беа како полумрсни ама суви :lol: Требаше само малку да се нанесе со четкичката за да се познава убаво. А и не беа скапи, одеа комплет 4 сенки за 120 ден. Сега барав ги нема :worried:
   
 14. miss-bootylicius

  miss-bootylicius Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  11.018
  Сива, Црна, бела и понекогас маслинесто - кафеава.... друга боја не би ставила.
  Црната со комбинација ја ставам за вецерни излегувања а за денски или за на работа не ставам или ретко се случува кремаста да ставам за да ги истакнам очите
   
 15. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Мене ми се најдобри сенките на Менхетен
  [​IMG] [​IMG]
  Исто така добри се и тие на Гош ама почесто ги користам Менхетен! Ги имам црна, бела, кремаста и кафејава, си ги мешам и си добивам нијанси кои ми одговарат!
   
  На Beauchamp и interesna им се допаѓа ова.
 16. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  [​IMG] имам ваква од Ревлон и многу ми се допаѓа, користам и од орифлејм задоволна сум,а во последно време од една продавница во чаршија на големо е,ама може и кој сака да си купи и по едно парче , купувам козметика како руж во топчиња,пудра во прав и сенки за смешни цени,а мн се изненадив од квалитетот.
   
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Овие сенки од авон ги коритам и најубави се,многу долготрајни,полумрсни се и нежни се не се нападни баш какви што сакам,ги купив околу 250 ден на попуст:)
   
 18. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Avon
  [​IMG]

  Aura star dust
  [​IMG]

  Golden Rose professional
  [​IMG]

  Seventeen silky shadow
  284 и 286 тхе бест
  [​IMG]

  сенките кои ги имам во куфер и од кои сум задоволна, но најмногу од Севентин и Аура, изненадена сум од нивниот квалитет и пристојни цени.
   
 19. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Од сите сенки за очи кои ги имам пробано ( не се баш многу хаха) Најзадоволна сум од сенките на Seventeen, преубави се!!!! Ги имам само овие нијанси и едвај чекам да си купам нови :D Поубава кафена боја од последната немам видено!!!!
  [​IMG]238 Rosy Peach

  [​IMG]251 Star Shine

  [​IMG]284 Hot Cocoa

  Исто така прилично сум задоволна од Avon Precision Glimmer и тие се единствените Авон сенки кои ми се допаѓаат.
  [​IMG]

  Во однос на нивните палети, имам една од нивните 8 во 1 палети и воопшто не сум заоволна ( за џабе фрлени парите) |(
  [​IMG]

  И една од овие палети, повторно многу разочарана :worried: Не знам дали е само до мене, но дефинитивно очекував повеќе :(
  [​IMG]

  И имам еденкуп сенки кои нема воопшто да ги спомнувам, затоа што не заслужиле :D хехехе
   
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672

  не е до тебе исто и јас очекував повеќе од нив, не се тоа што замислував, но во ред вршат работа.
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.