Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Девојки проверете и во Дм и во Космо. Јас кога ја купив беше на попуст на двете места. :)
   
  На Glossy-girl, Dream-Girl и Mishela им се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  На акција ќе бидат до крајот на месецот во ДМ. :)
   
  На Glossy-girl и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.072
  Допаѓања:
  87.791
  Пол:
  Женски
  А фала ви ептен, се надевам во четврток нема да заборавам да наминам да си купам. Преубави бои стварно се :inlove::inlove:
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Јас бев вчера во ДМ во City Mall да си земам, ја меркав баш оваа на Аура ама немаа ништо, ни дали е на попуст. Ги редеа отпоново полиците на Аура и пола немаше.
  Си ја земав од Trend it up со слични нијанси како што е таа sunset палетата. Сега жалам што си ја земав дека помалце сенки има, а за поскапо ја земав. Што среќа хаха
   
 5. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Луѓе дали се' уште трае попустот на палетата на aura romantic sunset? :$
   
 6. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Бев понеделникот во ДМ во Тафталиџе, уште траеше
   
 7. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  1.561
  Имам вакви сенки на арт деко и ми се потрошени па како да ги наострам бидејќи од околу е пластика?Или толку им беше рокот на користење :^)

  На третата слика сенката е со механизам на вртење и не им треба острење ама овие првиве:wasntme:
  D820357A-CD95-4AD0-9518-224AB6A86AD1.jpeg 7D24D353-0A1D-4866-99C0-9C860AABA6E5.jpeg EC43723B-1EFA-4BAF-BC86-94643C83E695.jpeg
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Ја користел ли некој палетава? Screenshot_20190426-221050_Chrome.jpg
   
 9. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.457
  Пол:
  Женски
  ауу 288ден... Ефтино бе. Една моја колешка само на револушн сенкиве ги препорачува
   
 10. Bela Vela

  Bela Vela Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Палетите на Аура се ептен добри , моментално ја имам Nude и сум презадоволна:inlove:
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  288 беше кога беше попустот до неделата.
   
 12. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.008
  Пластиката е мека и може да се остри. Можеш слободно да се обидеш со острилка за шминка и нема да имаш проблем :)
   
  На Rosonerka и senza.parole им се допаѓа ова.
 13. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  1.561
  Ти благодарам :):)
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 14. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  67
  Каде би можела да најдам течна златна светкава сенка ? Порано имаше на essence во повеќе бои но проверив ги нема повеќе
   
 15. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Женски, мене ми треба ваква сребрено-розевкаста светкава сенка.
  Видов на Wet n wild, но некако по рецензии гледам не се баш задоволни.
  Имате видено некаде?
  [​IMG]
   
 16. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Види во Александар козметикс на nyx имаат пигменти и може да најдеш нешто слично, малце се поскапи. Од Малена има течни сенки, види ја четвртата на сликава ми личи како таква нијанса
  mikom_98_malena_cosmetics_kozmetika_stajling_g_s7.jpg
  но не знам какви се со квалитет. Јас имам на meis течна сенка и е океј за цената, имаат вакви нијанси, мислам дека првата е најслична како на сликата. 5-colors-meis-eye-shadow-shimmer-glitter.jpg
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  @sofija014 фала ти за препораките :)
  Овие на Меис каде ги има?
  И со поситни светки се така?
  Јас сакав со некои покрупни така да најдам, како на сликата :?:
   
 18. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Јас купив од продавницата за шминки на Битпазар но, не се со крупни светки. За тоа подобро види ги пигментите на nyx или можеш да ги видиш и пигментите на wet n wild, ми текна дека имаа и они.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 19. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.947
  Допаѓања:
  5.593
  Најзадоволна сум од трчните сенки на Голден Роус и Кетрис.
  Wet n wild ги купив пигментите но мене воопшто не ми оставаа ни светки ни пигментираност.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Колку е цената на палетата на Aura во Cosmo/Dm? Мислам на Romantic Sunset, Precious Nude, Luxury Dark? :inlove::*