Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Мислам редовна цена им е околу 800ден. :)
   
  На Eva Fans му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А имаат добар пингмент? :inlove:
   
 3. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Да, мене ми се допаѓаат. Тие што се мат се попигментирани.
  Види во постари мислења имав пишувано за палетата.
  Плус имаш тестер и можеш да ги видиш :)
   
  На Eva Fans му/ѝ се допаѓа ова.
 4. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Каде можам да ја најдам таа продавница?
   
 5. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Спроти полициската на Битпазар одма е. Мода се вика продавницата. :)
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со палетава и дали се пигментирани и мат сенкиве ? Untitled.jpg
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Не се мат, светкави се. Пигментирани се сите од таа линија.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачаш некоја палета со вакви бои да се мат а да не е high end
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Само на Бјути Беј има мат со вакви бои.
  [​IMG]

  Се нарачува од официјалната страна beautybay.com . Се плаќа достава 4 евра, а за нарачка над 30 евра е бесплатна поштарината.
  Од овие имаш и помала палета
  [​IMG]
  Оваа мислам беше 6 фунти.

  Исто и на morphe ти ги препорачувам
  [​IMG]
  Овие ги има на bhcosmetics.com и таму има услов за поштарината. И двете страници доставуваат до Мкд.
  Овие се пигментирани, можеш да најдеш рецензии на јутуб.

  А кај нас не сум видела да има целосни. Може има во Инглот или Мек ама ете некаде каже друга членка.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Katty52

  Katty52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2017
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Женски
  719OonuOzuL._SL1200_.jpg Една од омилените мои палети, доста пигментирани бои, сега се на попуст во ДМ од 700 ми се чини на 435
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  542
  Девојки препорачајте добра палета на сенки, но да не се многѕ скапи?
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  На mur. Оди на сајтот sminka.mk разгледај ја колекцијата reloaded
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Yoyomm

  Yoyomm Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Нова сум во форумов и ова беше единствената тема што ја најдов во врска со сенки за очи. Годинава сум полуматурантка и планирам на носам темно син фустан, па незнам каква сенка да искористам. Сепак би сакала нешто поприродно затоа што славам полуматура па не би сакала да изгледам премногу нападно.
   
 14. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.741
  Допаѓања:
  10.660
  Пол:
  Женски
  Мислам дека кафени и крем тонови одат добро со било која боја на облека. Ќе прикачам во спојлер некои идеи за шминка што мене ми се чинат соодветни за твоја возраст, а и за приликата.
  13131CA7-AC46-4E55-BEA0-9F45DD466EEF.jpeg 15732F94-F708-4D0C-88CF-54BEEB434C1B.jpeg 4101487F-B201-447B-8B53-5BBFBD354EF0.jpeg 6DDA0C15-7383-4EF9-9389-4D2EE252F638.jpeg
   
  На oblace1 и Yoyomm им се допаѓа ова.
 15. Bubce_

  Bubce_ Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Дали имате видено ваква боја на сенка од кај можам да ја купам?
   

  Прикачени фајлови:

 16. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Ja imam ovaa paleta senki. Na prst koga probuvam epten pigmentirani boi no na ocniot kapak koga stavam kako da nisto neam staveno ic ne se poznava ili se gubi pos nekoe vreme. A citav super paleta e. Dali e di cetkata ili sto, so sto bi ja nanesuvala. Sovet nekoj?
   

  Прикачени фајлови:

 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  6.605
  Пол:
  Женски
  И јас ја имам истата палета но пред да ставам сенка користаам прајмер за сенка или ако немам тоа коректор .
   
 18. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Prajmer neam koristeno...a korektor stavam i jas pred toa obavezno. Ama nez zas ne mi se nanesuva senkata.
   
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  6.605
  Пол:
  Женски
  Пробај да ја нанесеш со прст и со тапкање.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Прајмер па коректор. со четче собери го вишокот коректор и потоа нанеси. За поубав ефект треба да ги повториш нанесувањата, а доколку имаш фиксатор можеш да си прснеш на четчето.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.