Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  vo MAC ima
   
 2. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.380
  Допаѓања:
  823
  Пол:
  Женски
  Aj bas ke probam ko so velis i so fiksator plus. Maka mi e za sebmite a epten ubavi boi se vikam so pogresno praam
   
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.664
  Допаѓања:
  57.109
  Пол:
  Женски
  Тапкај ја сенката па блендај, Тапкај па блендај, така ја надоградуваш бојата. Плосната четка за нанесување и друга за блендање.
   
  На Harper, senza.parole и Leo-nora им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.554
  Допаѓања:
  76.925
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам истата палета, со светките треба мака малце ама убаво стојат. Мене ми издржувале до 8 часа на око.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Queen8

  Queen8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  18.509
  Пол:
  Женски
  Најчесто користам сенки на Atrdeco и Deborah и презадоволна сум. Овие ми се стандард. Инаку, добри се и на Маx factor, Gosh и Еstee lauder.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Simplicity

  Simplicity Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  398
  Девојки, дали може да ми препорачате палета светкави сенки, сакам убаво светкави, не нежни светки (не знам баш најубаво да објаснам, меѓутоа сакам да се многу светкави) :)
   
 7. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  10.109
  Пол:
  Женски
  Девојки препорака за палета огромна со многу сенки, притоа квалитетна и пигментирана.
  Странство сум и сакам од тука да си земам.
   
 8. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  4.786
  Пол:
  Женски
  Morphe земи си предобри се имаш секакви нијанси .
   
  На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.654
  Допаѓања:
  7.216
  Здраво девојки!
  Дали може да ми кажете од каде да купам ваква палета со шминки, но да има само светли бои. Не сакам големи палети што имаат 20/30 бои, туку 10 максимум.
  Многу ми се допаѓаат rainbow looks right now.
  [​IMG]
  Вака нешто, со овие бои, светли, весели.
  [​IMG]
   
  На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  7.216
  Допаѓања:
  73.449
  Пол:
  Женски
  Да ти ја препорачам оваа.
  Многу е убава, боите се интензивни и лесно се блендаат, а и не е многу скапа, од ДМ ја земав пред месец дена.
  4010355534965-1748374_org.png
   
  На buba4e89, BlackMistery, rumcherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.654
  Допаѓања:
  7.216
  Ја имам видено палетава, но не ми се допаѓа бидејќи повеќето бои се накај сино, а јас сакам летни бои, жешки бои.
  Во секој случај, фала ти. Доколку нешто друго ти падне на памет, слободно пиши ми, уште не сум нашла.
  :(
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  10.109
  Пол:
  Женски
  Девојки, пак јас:D
  Ми ја препорачавте morphe, ама таа само онлајн со порачување е така да отпаѓа.

  Ми треба некоја огромна палета со многу бои, пигментирана и трајна. Во последно многу имам мерак на сенки, а немам квалитетни и крајниот резултат ме депримира. |-) Најчесто или ќе се изронат, или пигментациа нула, па морам цело време да ги надоградувам и пак да не сум задоволна.

  Исто така да си прашам каде би можела да најдам ( освен онлајн) голем сет на четки? Секаде каде што видов се по една четка и така ми доаѓа скапо.

  Би ги тагнала @Rose96 , @marama , ама сечиј друг коментар е добредојден:D
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.346
  Допаѓања:
  62.883
  Пол:
  Женски

  [​IMG]
  Ако мислиш за сет за сенки за очи - сетот е овој десно. Го имам купено јас пред 5 години од iherb и влакно им нема паднато. За цена во Мк не знам колку е, види во Дм или Космо :)
   
  На Glossy-girl и christinnn им се допаѓа ова.
 14. Pretty Woman

  Pretty Woman Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Колку е shipping за Мк ?
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.554
  Допаѓања:
  76.925
  Пол:
  Женски
  4 евра
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 16. rumcherry

  rumcherry Нов член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Некој предлог за бела сенка сма многу да се познава и да свети?
   
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Барам единечна сенка во ваква боја. Ја имам таа од палетата на wet n wild walking on eggshells, и таа боја ја потрошив, а другите ми останаа.
  19324b94f543433493e400d91f5d5241.jpg
   
  На rumcherry му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  948
  Допаѓања:
  865
  Пол:
  Женски
  Дали сенкава ја има кај нас во ДМ?
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   175,9 KB
   Прегледи:
   27
 19. My Make Up Bag M

  My Make Up Bag M Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, малку погоре видов дека @Chocolate.me ја далa предлог ultimate палетата на Nyx, па сакав да споделам со Вас уште една палета на Nyx што ми се допаѓа многу. Во неа можат да се најдат од неутрални нијанси па се до некои јаки и дречави бои.
  Направив рецензија за не на мојот канал.
   
 20. thehypersomniac

  thehypersomniac Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки,
  Дали некоја од вас ја има палетата на James Charles? Ако да ќе може да каже од каде ја порачал и како перформира?