1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.971
    Допаѓања:
    260.982
    Па ефтини се, кај нас мал дел има во Голден Роуз, но најдобар избор и цени има на revolution beauty (45 евра за бесплатен шипинг) и beauty bay (25 евра за бесплатен шипинг).
     
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Ја има ли оваа во ДМ? Wet n wild my glamour squad.
    41+HHwr-d-L.jpg
     
  3. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Која палета на мorphe би ми ја препорачале, да ги има сите бои?
     
  5. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Колку внимавате на сенките за очи со рокот на траење?
    Сега ги прегледував шминките фрлив бааѓи работи, сенките не, имам мн со поминат рок, и не ми се фрлаат некако а мора да ги фрлам чим се со поминат рок.
     
  6. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Јас не обрнувам внимание на рок, нит знам колку време поминало од кога сум ги купила, нит кога сум ги отворила (facepalm):D
    До сега фала богу не сум имала некоја лоша реакција ни крваво око, ништо. Освен што приметувам дека се менува пигментацијата по нанесување и почнува да се прави прав и во палета и под очи и не се бленда убаво на капак Тогаш знам дека сигурно е за во канта.
    Е затоа пазам многу на пудри, коректори, туш за очи, течни кармини и лепак за трепки. Од тоа ми е страв, да не станам како модар патлиџан :shake: :D:D:D
     
  7. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Од палетите секогаш има неколку сенки што ќе ги истрошам за година и пол-две, така што тогаш ги фрлам. Исто и за единечните.
     
  8. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Девојки од кој бренд препорачувате сенки за осетливи очи?
    Во последно време кога и да се нашминкам очите ме печат, ми солзат и ми се вцрвенуваат.
    Прво мислев дека е до маскарата, ја сменив но пак е исто, очигледно е до сенките инаку користам палета од Авон :?:
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја ко шо носам леќи и имам доста осетливи очи што солзат и ме печат одма, досега најубаво ми се покажаа на USHAS (ем се евтини и ги имаш у локални парфимерии, последно видов и низ Џамбо дури ги има, а се супер за секој ден), на Револушн се убави, а и на Аура ми се океј.
    Од Мејбилајн мене ми солзат очи многу, на Авон немам пробано, некако преценети ми се со цените, а толкави мали палетички мех.
    Пробај ги на Аура како ќе ти бидат, мене добро ми се покажаа вака шознам.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Фала ти многу, и јас носам леќи но кога ги носам избегнувам да ставам шминка на очите баш поради ова, ќе пробам баш кога ќе земам :hug:
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    На аура сенките се супер во ДМ кога пробав тестер, си ги купив веза си немаат... На essence беа убави, исто не паметам од каде купив NOTE сенки, мислам од калинтика, дефинитивно најдобри..
     
    На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    @moon1 сенките на аура се одлични. Како и во секоја палета така и во нивните има сенки кои полесно и потешко се блендаат. Нивните палети со 4 сенки ми се омилени. Многу лесно се блендаат, боите се пигментирани и лесно се надоградуваат ако има потреба од тоа. Новите палети се одлични. Има палети кои се одлични за секојдневно користење, но и палети за луѓе кои сакаат малку појаки бои. Најчесто ја користам paradise и aloha и од двете сум презадоволна. За другите не можам да кажам ништо затоа што не сум ги користела доволно долго.
    Исто предлог за палета ми е на Sophie и revolution. Одлична палета, супер бои кои лесно се блендаат. И во оваа палета има бои кои потешко се блендаат ама тоа ќе го најдеш во секоја палета. Палетите на wet'n wild се исто ок, особено мат сенките.
     
    На Astrum.Obtutus, beautys20 и moon1 им се допаѓа ова.
  13. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Каде има ваква нијанса на сенка? Барав во Голден роуз но сите идеа на бакарна нијанса повеќе..
    Screenshot_20200115-164741.jpg
    a3b6fa25470d46ef5f5d17bb4d810142.jpg
     
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ај види оваа.
    Од палетата на Мејбилајн the blushed nudes е. Се измачив да ја сликнам, во живо е уште посветла и порозеникава.
    20200115_182456.jpg
    Види го прикачениот фајл 559730
     
    На BlackMistery и sofija014 им се допаѓа ова.
  15. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Може да ми одговара оваа вака од сликава ми се допаѓа, баш ќе ја ѕирнам во дм ако има тестер. Фала ти многу.:)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    од која палета сте позадоволни на худа или Анастасија ?
     
  17. ~Allure~

    ~Allure~ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2019
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    560
    Пол:
    Женски
    Леле..и јас меѓу тие две се мислев кога ги пробував во сефората...си побарав четка да видам како ќе изгледа и се одлучив за худа..таа new nude палетата, дека ми фалеа такви пастелни нијанси. Анастасија ми делуваа попрашкасти мада и на худа се прашкасти ама попигментирани ми делуваа штознам. На худа палетава е преубава ама кога ќе си помислам на цената што ја платив искрено па и незнам дали вреди. Мене на inglot сенките мн повеќе ми се допаѓаат. Сега од овој аспект пре би пробала нешто поефтино како juvia's place на пример...и мислам дека има повеќе избор квалитетни поефтини сенки.

    Едит: худа има едни нови што мн ги фалат (сликава доле)...и тоа пак ме мами :D
    s2288090-main-zoom.jpg
     
    Последна измена: 20 јануари 2020
    На thequeen95 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    @CameliaMiller купив палета на Револушн, овие се тие така? Многу ефтини ми се видоа, 500 ден. Очекував 1500 за толлава палета. Затоа ми се сумливо
    20200120_143033.jpg 20200120_143103.jpg 20200120_142938.jpg
     
    На beautys20 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  19. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.971
    Допаѓања:
    260.982
    Може на попуст некој да биле?
    Јас ги имам на Софи двете, многу се добри.
    Овие не сум ги пробала.
    Ама ако случајно не се баш баш, следен пат кажи, ќе ти пуштам линкови што да пробаш :)
     
  20. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Таа продавачката ми рече дека палетата и е последна останата бидејќи едната сенка се оштетила и затоа ќе ми ги намали. Ама па не знам колку ми ги намали, не ја прашав. Повеќе од 200 денари не верувам да намалила.
    Таа златната, втората, во вториот ред, долу- таа е скршената. Ја средив јас со неколку капки алкохол (така имам гледано дека се поправаат на тие diy видеата) :)


    Дополнување: сега истражував на нивната официјална страна и палетата чини 10 долари. Значи во ред е цената од 500 ден.
     
    Последна измена: 20 јануари 2020
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.