Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  39
  Ги користам сенките на Bourjois и сум презадоволна имам пробано сенки од различни марки но овие ми се најдобри и подолго траат.Добро е и тоа што за комбинација се супер бидејки не е секој баш добар во шминкање а со овие сенки добро се знае која со која комбинација иде. :) Ги имам овие 3:
   

  Прикачени фајлови:

  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  173
  колку се сенките? :wasntme:
   
 3. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Си купив сенка Аура :D Благодарејќи на LivingGlam најдов прекрасни сенки, за многу малку пари! Фалаааа :* Прекрасна е сенката се заљубив. Покрај Seventeen, сега омилени ми се и Аура и едвај чекам да си купам уште!!!! Ја купив 23 (Mad) :D :) :$
  Фала LivingGlam :)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.060
  Допаѓања:
  27.989
  Пол:
  Женски
  Од каде ги нарачуваре овие Coastal Scents??
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  http://www.bhcosmetics.com/
  јас ја знам оваа страница, а мислам рекоа ebay :?: .
   
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Мене ми се нарачани од http://www.amazon.com :)
   
 7. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  39
  Сенките ги зедов 250 денари(на попуст) а највероватно некаде околу 300 денари се :*
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.111
  Кога ги купи, и од каде? :wasntme:
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.111
  Дали ги имате користено сенките на Deborah и колку сте задоволни од нив? :^)
   
 10. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.002
  Допаѓања:
  18.641
  Пол:
  Женски
  Грл, го имам од Дебора триото "Smokey eyes", јас лично сум задоволна од нив.
  Интензивна боја и + траат. :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  А овие што се трио од аура, да не знае некој колку чинат?[​IMG]
   
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.111
  Фирлес, околу 400-500 денари се...
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.611
  Допаѓања:
  49.164
  Пол:
  Женски
  Грл јас имам такво трио од Дебора, со црна, тегет и бела сенка. Без грижа на совест: никакви се.
  Не знам за другите нијанси, може се подобри (често се случува од една иста линија на сенки некои нијанси да се добри а некои лоши), ама јас да ти кажам за моиве:
  Се распрашуваат на сите страни, имаат една никаква сува формула што не дозволува лесно мешање на боите, а црната и тегетот кога ќе ги нанесеш на око немаат никаква разлика меѓу себе :^)
  Не ги препорачувам.
  [​IMG]
  И моето е smokey eyes. Ете на пример Сенца била задоволна. Од каде ги купи? Неколку пати беше спомнато на форумов дека Дебора купени од странство биле подобри :?:
  Баш ќе прочитам на моите каде се произведени, ако пишува.
   
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.111
  A дали трио, и единечните сенки на аура имаат светки низ нив, како овие на дебора? Јас имам две триа на дебора, зелената комбинација со број 10 Green rapsody и комбинацијата број 7 Gold fever. Имам и од моно сенките три, една бела, една розевкаста и една кремкаста. Ме интересира дали се со слична структура Аура да си земам ако не од нив, м? Или буржоа? Ама сакам вака што имаат светкички.
   
 15. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  мене најубави сенки за очи ми се од Авон 4 за 300 ден, има различни комбинации на бои и мене ми се убави што во нив немаат светки, си купив една сенка од џамбо за 60 ден и за ништо не ја бива, бела е ама како ништо да немаш ставено на окото не се ни познава!
   
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.611
  Допаѓања:
  49.164
  Пол:
  Женски
  Аура моно сенките имаат ситни суптилни светки низ нив. Имам видено само една целосно мат (бела). Другите имаат нежни светки. Триото на Аура не сум ги видела, а дуото Music исто така имаат светки.
  Споредено со Дебора - покремасти се и полесно се нанесуваат, тоа трио од Дебора што го имам е со многу суви сенки.
  А кажи ми ти како си задоволна од Дебора триата?
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.111
  Па мене искрено ми се многу ОК овие две триа што ги имам. Не ми го ни иритираат окото, затоа што имам осетливи очи. Не се премногу пигментирани, ама не знам дали знаеш дека ако нанесуваш со мокар апликатор добиваш појака нијанса. Сега сакам некои бои да си надополнам па се мислев да ги пробам моно сенките на Аура, сакам понежни нијанси во принцип, ама мене ми е убаво кога има светки низ сенките, скрос мат сенки како понеубаво да ми стојат. Кои нијанси од моно сенките на Аура би ги препорачала за светол тен и светли очи? :*
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.171
  Допаѓања:
  39.939
  Јас ја купив Аура сенката, црна со светки, и можам да кажам дека 90% е иста ко едни коинески на пазар, само што разликата е тука добиваш 3 нијанси за 100 денари (бела, сива и црна)
  а овде за 150 денари само една, и тоа ептен мала |(
   
 19. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.111
  :x зезаш?
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.171
  Допаѓања:
  39.939
  не не, воопшто не се зезам!
  на битпазар и на пазар за
  50 денари какви сенки има, веќе никад не би дала 150 денари за мало сенче, а камо ли 400-500 за трио |(
  златен пазар, какви сенкички има, немојте да мислите дека се од оние дреч розеви никакви што се ронат :)
  има многу убави сенки, поготово на катрин арли, за 100 денари бабачко сенкичка црна имам, за мерак, ја ставаш цело време стои, ко туш можеш да си ги исцрташ очите, 2 години уште ја имам!
  само пазар за сенки!
   
  На koritsaki, Trendafilka, Elmedina и 1 друга личност им се допаѓа ова.