Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.111
  Кетрин Арли? А кои други ги препорачуваш?
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  49.100
  Пол:
  Женски
  Мене од Аура ми се многу убави. За светли очи можеш темно зелената да ја пробаш, мноогу убава нијанса е. И лилавите убаво би стоеле, ама тие се со малку послаб квалитет за разлика од другите нијанси. Исто и сребрените нијанси убаво стојат на светол тен и очи. Грл до вкусовите е сепак, еве Лудото не ни е задоволно :)
  Во парфимериите има тестери, па најубаво е сама да го видиш квалитетот и текстурата.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.170
  Допаѓања:
  39.861
  http://rubyrosecosmetic.com/
  руби роуз
  имам јас една сенска т.е 4 сенки се на кафеави бои и крем боја, за 70 денари на пазар ја купив супер е

  http://baolishi.en.alibaba.com/productg ... l#products

  baolishi некоја си кинеска марка,
  за 100 денари ги купив и не биле 3, 5 боички биле :rofl:
  одете на пазар побарајте сенки, ќе разгледате ;) ќе видите кои се квалитетни кои не, се разбираме ние во козметика
  сликиве подоле, не се мои на нет ги најдов ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • f54tvn.jpg
   f54tvn.jpg
   Големина на фајлот:
   29,1 KB
   Прегледи:
   546
  • baolishi_burgundy1.JPG
   baolishi_burgundy1.JPG
   Големина на фајлот:
   220,9 KB
   Прегледи:
   544
  На koritsaki, marama и LivingGlam им се допаѓа ова.
 4. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.993
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  Од Италија ми се купени додуша, можеби затоа... :?:


  *Едит:

  Од Дебора конкретно до сега ништо си немам купено од МК и не би знаела да кажам дали е истиот квалитет. :?:
   
 5. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Јас од Аура ги имам овие сенки (оваа сега приметив дека ми се раздробила, не беше ваква :( ) и сум задоволна од нив.

  За сенчање ја користам и оваа зеленава од Кетрин Арли ( ваква е раздробена бидејќи само што излегов од парфимерија сакав да ја отворам а носев со мене еден куп работи, и ми падна и се тркалаше добри 3 метри по улица, ама си ја прибрав :lol: )
  Задоволна сум и од неа, знам да си измешам некои овие нијанси за смоки ајс ;) - иако овие златниве послабо ги користам, само за внатрешните рабови на окото најчесто

  Кога нанесувате сенка не се плашете да експетиметирате, не нанесувајте само една нијанса на капакот и готово, мешајте, сенчајте- или ќе се воодушевите од резултатот или ќе ве чекаат за излегување :D , ама се е пракса, и според мене најважно е да користите четка за санка, со апликатор не се добива истиот ефект ;)

  Еве дел од нијансите на рака, иако апаратот малку лаже за нијансите
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465

  BH Cosmetics е едно, а Coastal Scents е друго. Coastal Scents имаат посебна страна. :)  Патем, не ви е страв да купувате од пазар? Јас никогаш не би купила сенка или било каков вид козметика од таму. Се друго, само нешто што ставам на лице не.
  Уште нешто, каде ги продаваат сенките на Аура? Јас во аптека имам видено, ама не знам во која. :$
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.099
  Сепора сенки на аура имаш во Зегин (во ГТЦ). Зборам за еднобојните, а за тие со три бои не сум сигурна. исто така и во Јуник има аура :)
   
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.018
  Od ovie senki na Oriflame сум презадоволна, преубави се :)
   

  Прикачени фајлови:

 9. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  На ANELIJA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  Многу ми се допаѓаат сеникте од авон.И мислам дека секој сто ги користи е задоволен од нив.Има и убави нијанси и трајни се и не се многу скапи
   
 11. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Користам сенки од Gosh... И засега се покажале како што треба..
   
 12. infinity

  infinity Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  29
  ги користам голден росе во прав.....како светкаат ммммм најдобри ми се и не се скапи околу сто и несто денари а ми траат години
   
 13. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  190
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  ^ [​IMG]
  Производи на MAC нема кај нас. Mислам дека најблиску ги има во Турција, ако не грешам. :?:
   
 15. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.099
  МАС има и во Солун.

  А ги има ли некој користено трибојниве сенки за очи на Макс Фактор

  [​IMG]

  И дали воопшто ги има кај нас?
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465

  Не мораш такво дебело моливче да користиш. И црн тенок кремав креон ќе сврши работа. :)
   
 17. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  496
  Благодарејќи на ЛивингГлам и нејзините совети решив да ги пробам аура моно сенките и можам да кажам дека се одлични. Ги зедов нијансите 26 и 28. И двете се нежни бои и во комбинација изгледаат прекрасно ;) :*
   
  На Phyramide и LivingGlam им се допаѓа ова.
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  49.100
  Пол:
  Женски
  Марамке не знам дали имаш известено веќе, ама јас да си прашам: Ти стигнаа? Која палета ја нарача? Директно за Македонија нарачуваше?
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.767
  Морам и јас да упатам благодарност до Ливинг, благодарение на неа ги пробав исто сенките на Аура и одлични се! Задоволна сум ептен :*

  Инаку ги употребувам стандардно кватро сенките на Гош и презадоволна сум и со нив.
  [​IMG] Баш овие нијанси ги имам.
  Ама тоа мислам дека спомнав веќе во козметичкото катче.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Веќе подолго време ги употребувам сенките на Gosh и премногу сум задоволна, сега за сега не би ги менувала. Инаку најмногу користам и најмногу ми одговараат сенките во посветли бои.