Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Таа од wet n wild ја имам и ја користам некое време и сум со поделени мислења. Мат нијансите се одлични, многу убаво се сенчаат, пигментирани се и најчесто посегнувам по нив. Од друга страна останатите сенки се така - така, посветлите се одлични, но со потемните треба многу работа. Јас најмногу ја земав за зелената и за црната со различни светки внатре ама имаат очајна пигментираност.
  Другата не сум ја пробала па не можам споредба да направам.
   
 2. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  2.212
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.576
  Пол:
  Женски
  На celineparis му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Cherry таа на лореал новата е 700 сега, ја има некоја пробано?
   
 5. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  8.978
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам, убава е и доста пигментирана.
   
  На Different7 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MonMon

  MonMon Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Девојки, предложете ми некоја добро пигментирана црна мат сенка, да не свети. Благодарам :inlove:
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  На голден роуз имаш убави.
   
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Збор, два за палетата на макс фактор?
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Одамна ја меркам палетава..
  Каде може да ја нарачам?
  Screenshot_20190101-211338_Instagram.jpg
   
 10. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Женскиии ве молам предлог за ваква палета на сенки како на сликата, може да има и некои посветли праска нијанси ( да се мат и да се пигментирани). Или пак единечна.
   

  Прикачени фајлови:

 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  На голден роуз единечните по 125 денари. Една страна поназад имам прашувано за нив има и слика.
  Јас земав зелена и сум задоволна од неа.
   
 12. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Случајно некоја да не ги сретнала сенкиве, колку пари се?
   

  Прикачени фајлови:

  • Capture.JPG
   Capture.JPG
   Големина на фајлот:
   31,5 KB
   Прегледи:
   47
 13. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  ги има во Голден Роуз 125 денари е една.Баш ја имам оваа на сликава и одлична портокалова нијанса( пожива е него што изгледа на сликава).
   
  На buba4e89 и SelenaGomez им се допаѓа ова.
 14. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  Од официјалната страна на Морфи. Има достава до кај нас.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Romantic Sunset се на попуст во дм од Аура :wasntme::^):^)
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Оваа е фејк. Ретко зимам сенка од алиекспрес.
  Пред две недели нарачав една црвена по рецензиите се гледаше огромна пигментација.
  Оригиналот го најдов 40 евра + - нешто ама ќе си чекам попуст.
   
  На SelenaGomez му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Препорака за некоја добра и квалитетна палета со убави и различни земјени тонови?
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Види ги палетите на Мејкап револушн, од овој тип што се. Јас ја имам оваа и сум презадоволна, но нијансите се поцрвенкасти. Горниот ред ги користам за секој ден, а останатите навечер. Имаше и уште една понеурална, а до сега можеби донеле и нови во Голден роуз. Ги има и онлајн на https://www.revolutionbeauty.com
  [​IMG]
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 20. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  4.411
  Пол:
  Женски
  Јас ја имав оваа на Аура и искрено за парите не е ништо посебно, премногу е скапа за тоа што е цената мислам им е 400-500 ден. сенките немаат многу пигментација посебно тие што се посветли ич не се познаваат а тие со светки се катастрофа. Има многу подобри палети што се поефтини на пример сенките на Wet and Wild или Makeup Revolution.
   
  На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.