Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.756
  Пол:
  Женски
  Презадоволна сум од двете сенки, кога ќе имам повеќе време ќе пишам во соодветна тема.
  Сега сакав со слика да доловам.
  20190218_211241.jpg
   
  На Fatalnata, Alisa22, Luminary и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.209
  Пол:
  Женски
  :inlove:
  Со здравје да си ги користиш, многу се убави.
  Која е светкавата? Од каде?:)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Colour Pop, сигурно од интернет порачана.
   
  На buba4e89 и Alisa22 им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.756
  Пол:
  Женски
  Од сајтот на colourpop. Имаше фри шипинг два дена пред блек фрајдеј. @sorbet чинам пиша тука.
   
  На Animali и Luminary им се допаѓа ова.
 5. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.209
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ги има некој пробано палетиве од Аура? Пигментирани ли се? Вредат? Или да барам нешто друго?
  Многу ми се допаѓаат боиве:inlove:
   
  На Bela Vela, Animali, Sexybaby86 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Предлог за црна сенка со светки?
  Имам неколку ама сите ми маваат на gunmetal сребрено или имаат мастило плави светки. :shake:
  Неможам да прикачам слика па еве линк
  https://goo.gl/images/phFw8p
   
  На Adriana.O му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.756
  Пол:
  Женски
  Ова ти е сенка па бели светки одозгора. Овде имаш ефект на сликата па во живо до толку не знам дали ќе прецизираш успешно.
  Јас имам со светки црна ама ваков ефект не остава.
   
 8. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.209
  Пол:
  Женски
  Си ја купив палетава, и само сакав да ви доловам со слика како изгледаат сенките.
  Имајте во предвид дека не сум многу усовршена технички.
  Можам само да кажам дека боите се блендаат многу убаво.
  Screenshot_20190302-113957_Gallery.jpg
  Screenshot_20190302-114752_Viber.jpg Screenshot_20190302-114741_Viber.jpg Screenshot_20190302-114726_Viber.jpg
  Се надевам ова ќе биде од корист на некого.
  Палетата ви е на акција во Космо инаку :)

  Ве молам пратете ми некои видеа/слики од различни комбинации на вакви бои сенки, немам инспирација како да ги спојам, за различни изгледи. Од nudes не сум мрднала до сега :D
   
  На Marina*F, Bela Vela, LittleChili и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.685
  Пол:
  Женски
  Дали знаете каде можам да најдам вакви сенки со кремлива структура?
  За подарок се а не никогаш не сум користела. IMG_20190228_194333.jpg
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.756
  Пол:
  Женски
  Во фармаси и авон ги има.
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Мејбилин имаат, во Еликсир мислам дека ги гледав.
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Дали сте запознаени со овие палети: https://lurellacosmetics.com/product/35-color-pallet/ ?
  Ми гледаат доста исплатливи. И ме интресира bh cosmetics дали имаат јака пигментација.
   
 13. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  8.978
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-03-25-08-57-19.png

  Предлог за моно сенка слична на виолетовата?
   
  На celineparis и doubleinfinity им се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.906
  Пол:
  Женски
  Да не бидам офтопик во другата тема за Голден Роуз, кај што ја водевме „дискусијата“, ама само да кажам дека ја најдов палетата која ја барав. :party:
  @marama, не била MUR, туку Аура. Како ми останала Софи во глава не знам, ама еве ја лично и персонално оваа со четкичка.
  [​IMG]
  Значи, Аура Romantic Sunset. :tmi:

  Си ја купив денес, на акција е во ДМ (најверојатно до крајот на месецот), сите три палети од линијата се намалени, секоја по 399 денари. Боите кај сите се преубави, ама јас ептен се заљубив во оваа корално розевата со светки, па изборот падна на неа. :)

  Благодарам за коментарите на @Luminary уште еднаш, ја пробав и навистина е прекрасна. Единствена замерка ми е тоа што некако многу мали ми изгледаат сенкиве внатре, ама па скоро сите палети што ги имам се таа грамажа, така што не е ни битно.
  За цената се исплати, плус четчето е многу убавко.
  Боите се прекрасни сите до една, со душа чекам да се нашминкам малку така 'full glam', да ја пробам најтемната сенка. Со волку темно нешто се немам нашминкано од дарк фазата во средно. :D
   
  На Bela Vela, LittleChili, angela.kostova и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.209
  Пол:
  Женски
  @Mishela те замолувам многу да ми пратиш слика од шминката. (Или пак пиши ми лп, ако имаш идеја како би ги користела боите за различни изгледи):wasntme:
  И мене ми е ептен мерак ама до сега само со нуд нијанси сум се шминкала па овие немам баш идеи како да ги искомбинирам.:$
  Многу ми е мило што ти се допаѓа инаку, со здравје да си се шминкаш :makeup::hug:
   
  На Alisa22 и Mishela им се допаѓа ова.
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.906
  Пол:
  Женски
  Да видиме дали ќе ми успее замислата, или ќе изгледам како панда со темната сенка. :D
  Сакам да ги искомбинирам 01, 07, 08, 10 и 12. Не знам дали го чуваш тоа пластичното со имињата и бројките, ама тоа се отприлика двете најсветли од лево, па втората, четвртата и најтемната од горниот ред.
  Се надевам ме разбра. :worried:
  Сакам нешто mauvy-black отприлика, ама поим немам дали ќе ми успее.

  Исто, имам замисла да ги пробам 01, 07, 04, 05.

  Друго комбо, така како што одат по четворки, по две од горниот и две од долниот ред.
  Ова би му дошло отприлика вака:
  - 01, 02, 07, 08
  - 09, 10, 04, 03

  Последните четири ми се премногу светкави за да ги искористам сите во една иста комбинација, ама искрено оваа 11-ка како база би ја ставила можеби и после може кои било светки. Убаво би изгледале коралните со златните, ама сепак треба да видам.
  Денес за проба ги ставив 07, 08, 03. ептен убаво испадна. :)
   
  На Glossy-girl и Luminary им се допаѓа ова.
 17. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.209
  Пол:
  Женски
  Ее одлично, баш ќе пробам кога ќе имам време.
  За подобро да се истакнат боите би ти предложила да ставиш коректор на капакот, како основа под сенките, мислам баш убаво ќе изгледа :sun:
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Се надевам ќе ја затекнам пак на попуст, прекрасна е палетава, ќе ја ловам сега :inlove:
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.918
  Допаѓања:
  110.500
  Пол:
  Женски
  Ми фатија око сенките на Аура, се надевам ќе бидат уште на акција до крај на неделата барем...
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.756
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да ја нарачам оваа палета.
  Дали ја има некој?
  Има доста позитивни рецензии поготово за розевата нијанса.
  Има и слики а и не е скапа.
  Screenshot_20190326-130759_Beauty Bay.jpg