Сенколовци [Shadowhunters] (2016)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MagsDestiny, 13 јануари 2016.

 1. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски

  Значи зошто е толку заразна? И текстот, за срце стега :inlove::inlove:
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  16.315
  Пол:
  Женски
  Кој ѓавол ме тераше да го отворам и да го изгледам ова еве не знам. ;(
   
 3. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  Лелеле за момент помислив дека сум пропуштила една епизода и дека Алек вистина умрел. Ух, од памет ме извади бре :sweat:
  А за видеово немам зборови, my shipper heart ;(
   
 4. teddi

  teddi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2011
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  а мене па?ме утепа видеово ;(;(:u:
   
 5. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  16.315
  Пол:
  Женски
  I'm sorryyy, I just didn't want to suffer alone.
  Не знам дали да го фалам тој што го направил ова поради тоа колку е добро направено, или да го пцујам зошто воопшто го направил. А поготово после 1х13, кога Алек беше загрижен за Магнус, зошто ги гледа сите кои ги сака како стареат и умираат, ова ме дотолчи... :u:
   
  На srhsejbsk и teddi им се допаѓа ова.
 6. teddi

  teddi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2011
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
   
  На LitttleRNBPrincess и srhsejbsk им се допаѓа ова.
 7. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  16.315
  Пол:
  Женски
  Фанови, ве има уште тука? :)

  Вчера на NewYork ComicCon 2016 излезе трејлерот за втората сезона, заедно со уште две сцени од првата епизода, и изгледаат доста ветувачки, особено поради фактот што за оваа сезона им е многу поголем буџетот, па променети се и сценаристите, и сценографијата, и аудио-визуелните ефекти, итн., и има многу попрофесионален изглед за разлика од првата сезона. Официјална дата за отпочнување на сезоната е 02.01.2017г.
  Во меѓувреме излегоа и неколку stills од сцени, кои ќе ги ставам во спојлер во продолжение:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На teddi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.430
  Пол:
  Женски
  Доста подобро изгледа вторава сезона.8)