1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серанови (Los Serrano)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BlackSwan5, 25 март 2013.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Нема тема за оваа серија :o, ако не сум видела убаво, канта :)

  Една од малкуте шпански серии кои се прикажувале кај нас. Верувам, повеќето сте ја гледале кога ја даваа на А1.
  Луди се дефинитивно, иако една епизода трае подолго ама не можеш да не се изнасмееш на нив :rofl:. Сега ја даваат пак на една српска, Studio B мислам беше. Многу добра серија, шпанскиот уште толку поинтересен да се слуша :).

  [​IMG]
   
  На kjukli, Rozich, TheaEsposito и 2 други им се допаѓа ова.
 2. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  :rofl: СЕ сеќавам на серијава најомилена ми беше...ама ја барав епизодата на интернет кога ке дојде пол другар од лусија и ке го учи гиле англиски и тогаш диего замешува прсти :rofl: :rofl: лелеее ако ја најде некој линк нека ми прати
   
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Многу добра и интересна серија. Знам дека ја гледав неколкупати кога се прикажуваше прво на А1 па после ја даваа и на А2. И повторно би ја гледала само нека ја даваат пат :D Инаку многу ми се свиѓаа и песните што беа во серијава од Маркос (Фран Переа), посебно

  http://www.youtube.com/watch?v=2QzIJJJD2Ug
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Јака серија беше ,ја следев скоро редовно ,ама ми ја прекинаа...Многу сакам да знам каков беше расплетот?
   
 5. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Многу добра серија.Ја следев и јас и од време на време знае да ми текне на некоја случка.Ја ставам во ист кош со Зет домазет и криво ми е што не се форсираат серии од овој тип.А шпанскиот јазик беше уште еден плус бидејќи беше прав шпански а не венецуелси.Баш би сакала да погледнам некој од старите епизиди, за да се изнасмејам од душа. :)
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Многу добра серија. Ма како многу добра? Одлична. :D
  Озбилно, многу интересна и смешна серија. За распустов ја гледав онлајн, тука.
  И 20 пати да ја гледам, пак ќе ми биде смешна. Една од ретките шпански серии, кои се комични. Во кои нема убијци-негативни ликови. Се` се сведува на домашни проблеми и недоразбирања.
  Песничките уште си ги слушам песничките од Сјк и од Маркос.
  Сега за распустот, има цела да ја изгледам. ^_^
   
 7. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Ние фамилијарно многу ја сакавме и редовно ја гледавме!

  Сепак не ми се допаѓа како ги „тргнаа“ и мајката а на крај и таткото! Се весело, весело... и на крај тажно :(
   
 8. Ejndzell

  Ejndzell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Една од најдобрите серии :)
   
 9. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.462
  Омилена ми беше порано! :)
  Стварно една од подобрите серии..
   
 10. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  110
  Нема серија која ме насмеала повише од оваа, сум се смеела сама како луда на глас и ми се свиѓаше што долго траеа епизодите и можев подолго да уживам :)
   
 11. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Женски
  Со серијава, пола шпански го научив :rofl:
  Интересна е, ја гледав порано. И пред една година пак ја имаше..
  Малце глупаво на крајот заврши.. Сепак супер беше :up:
   
 12. BlackStar

  BlackStar Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  0
  Една од најдобрите серии што сум ги гледала :)
   
 13. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  точно така :*
   
 14. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Девојки дајте линкче каде можам да ги гледам Серанови од прва сезона па до сега :)
   
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Еве на линков ги имаш сите епизоди со српски превод, јас моментално од тука ги гледам сега :)

  http://natabanu.com/serija/porodica-serano.html
   
  На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.431
  Пол:
  Женски
  Една од моите омилени серии.
   
 17. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Luda bev po serijata, ma i reprizi gledav i koga ja davaa na A2 ja gledav sose reprizi, pa i na srpskiot kanal koga ja davaa ja gledav. Da imam laptop pak bi ja gledala na youtube :D :D
  Edni i edinstveni mi se, definitivno najdobra semejna serija.
   
 18. Tove Lo

  Tove Lo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  419
  Znachi the best serija ever ,koga bevme pomali imashe i podobri seerii i filmovi pa i crtani svetot sea se prevrte naopaku... mn ja sakav serijava ne propustav nitu edna epizoda.... tipicna serija familijarna no premnogu poucna za toa kaj i da si koj i da si sto i da bilo sekogas e dobro da imas familija zad grb taa e edinstvenata koja nemoze da te izvisi i taa e edinstvenata koja e tuka da te podrzhi i butne nanapred kolku i da e teshko. :D
   
 19. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Los Serrano и Un paso adelante најдобрите шпански серии што ги имаат давано кај нас
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.259
  Пол:
  Машки
  Најдобрата и најинтересна серија беше, дури некој пат и репризи ги гледав. :lol:
  Би сакал пак да ја даваат. :)
   
  На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.