1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сервис за јадење

Дискусија во 'Дом' започната од thekm, 11 јануари 2022.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.996
    Пол:
    Женски
    @Mishela @Estranged фала за споделената информација. Јас имам така поостри ножеви за домашна употреба, не се како од класичниот есцајг во куферче (имам и такви), значи ќе мора да ги пазам. Обични сервиси имам, на нив се познаваат ножевиве, оти моиве дома не пазат ич. Јас си пазам повеќе. Се мислам да земам на парче, ама па сервис сакам од што ми се убави многу синиве. За домашна употреба, секако. За гости ќе се снајдам :D
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.745
    Допаѓања:
    24.546
    CGA3ZUTWMAAU6cD.png
     
    На Annath и Mishela им се допаѓа ова.
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.996
    Пол:
    Женски
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.700
    Допаѓања:
    80.851
    Пол:
    Женски
    Земи си ако ти е мерак, навистина преубаво изгледаат на маса. Да ти е мерак да седнеш да јадеш. :D
    Инаку доста помалку ми се оштетени од белите. Пред да купам од сините имав бели. Е тие одма се оштетија за разлика од другиве. Кај сините тек сега почна, ама не се познава толку многу можеби поради бојата, не знам.
    Добра идеја е предлогот да земеш на парче, јас така си направив - од сите по две колку да има за нас двајца само и ајт со здравје.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.