1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сергеј Варошлија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од IvanaJenner, 8 ноември 2018.

 1. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Што мислите за Сергеј? Дали го подржувате, го пратите ли, што мислите за неговите коментари итн итн.. Изјаснете се:*
   
  На MrKJ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.552
  Пол:
  Женски
  За Сергеј и неговата емисија (facepalm) (facepalm)
  Имам видено на youtube неколку делови од неговата емисија и сето тоа негово исмејување не ми се допаѓа... :x
  И со тоа ,,Ќе ми пукне душата" оток е (facepalm)
   
  На Juicy, bunny19, SnowWhite8 и 6 други им се допаѓа ова.
 3. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.333
  Допаѓања:
  119.575
  Пол:
  Женски
  Тотален идиот!
   
  На smile:), bunny19, cavalli и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  На почеток интересен беше, ама има ли кај нас шоумени што сериозно би си ја знаеле работата?
  Досаден е веќе, секој ден исти фори, дури и со истите зборови ги кажува. А и во последно време изнасилена ми изгледа целата емисија, па уште кога ќе ми текне на какви луѓе ,,пали" таков вид хумор...

  Инаку Сергеј како модна фигура ми се допаѓа ептен, има чувство за тоа, се гледа. Малку е влезен во филм, ама нормално е тоа. :D
   
  На kirilov, Wild.Cat96, SwanMay и 11 други им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Јас тој Сергеј ни како кловн во циркус не би го запослила....човек без никаква харизма, убавина..абе тотална нула:)
   
  На Tanjamm, Pepa B.., L.i.n.a.a и 5 други им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  Не го гледам, а отприлика делам мислење со Лела.
  Се надевам дека он не си ја нарачал темата, а јас наседнав да му посветам внимание со коментар :D
  Just kiddin'. Уживајте.
   
  На LollySky, Lolo5, IvanaJenner и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.840
  Допаѓања:
  164.497
  Пол:
  Женски
  Имам гледано неколку епизоди . Принудена бев :whew:
  Внучка моја која е 4 годинки секој ден го гледа . За Анџелина Џоли вели дека се сестрите на Пепелашка ,па дете ужива и одвај чека да се пуштат тие делови . Не ми текнува која принцеза беше Мерлин Монро :)
  А Сергеј е принцот со балони :D

  Јас навистина не знам кој има нерви да го гледа и слуша . Мене ми е иритантен ,одвратен , грд..... Никаков ми е !
  Емисијата ми е без никаков концепт .
  Да критикуваше јавни фаци па ајде да речеме има некаква смисла ( иако и тоа мине без врска ) ,ама за рандом девојчиња ( од кои некои и ќерки може да му бидат ) да употребува такви термини ми е баш без врска
   
  На Ucenicka123, Glossy-girl, PogbaPol и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.639
  Допаѓања:
  45.137
  Пол:
  Женски
  Може е груб со своите критики ама ми се сфиѓа неговиот стил на облекување и како знае да се носи.
   
  На elimkd, koritsaki, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 9. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Боже цела тема за него па и во мода.
  Амин.
   
  На Ucenicka123, vitamina, Chocolate.me и 13 други им се допаѓа ова.
 10. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.789
  Пол:
  Женски
  Искрено тој не е човек што вреди за него цела тема да се отвара. Канта.
   
  На Wild.Cat96, marijaz, LoneWolfGuy и 2 други им се допаѓа ова.
 11. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  6.645
  Пол:
  Женски
  Интересен е ама се истите коментари во круг: Сестрите на пепелашка, ќе ми пукне душата, како пред 20 години, мачки ја дереле, лепи брени итн..
   
 12. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Машки
  Бело на бело иде, Sacha Barron Cohen - Gio Monando: :)
   
  На LoneWolfGuy, Lolo5 и Victorian им се допаѓа ова.
 13. WarriorMind

  WarriorMind Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  6.767
  Пол:
  Женски
  Некако too much ми е. Сергеј вели девојчињата да не изиграваат топ модели а тогаш зошто ги критикува, па тие не се топ модели. Секој има право да прави со себе што сака и може да се слика како сака и никој нема право да го омаложува. Океј е да коментираме ама не и да навредуваме.
   
  На marijaz, 1209, Lella и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не е во ред тоа што го прави, во стил што го исмејува народот како се облекува. Но, кога ги гледам емисите сфаќам дека се работи за навистина карастрофални комбинации (без вкус). Го поддржувам од страната што може да ти "укаже" како не треба да изгледаш, дава и девојки кои се навистина убаво облечени кои се всушност пример како да се облекуваш. Сепак тоа исмејувањето и навредување не е во ред, би можел барем да ги прекрие лицата за да не мора да се знае за кого точно се работи.
   
  На swan01, Victorian, MrKJ и 4 други им се допаѓа ова.
 15. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Толку му е паметот и културата штом си дозволува такви муабети.
  А и медиумот кој дозволува вакви емисии без соодветна цензура е несериозен медиум.
   
  На Ucenicka123, Tanjamm, marijaz и 10 други им се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.639
  Допаѓања:
  45.137
  Пол:
  Женски
  Зашто ме цитираше не сфаќам?Хахахајј
  Бело на све иде бар јас лично бело и црно комбинирам со cè
   
  На Lolo5 и IvanaJenner им се допаѓа ова.
 17. Elenpelen

  Elenpelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Кај Сергеј има работи што ми се допаѓаат и што не ми се допаѓаат.
  Интересен ми е, урбан лик, со големо познавање на модата и голем сензибилитет за мода, одлични совети дава, ама... Одвратен ми е моментот што коментира личности, кои без зезање, ми изгледаат како да имаат психички проблеми... Треба да крие лица на непознатите кои ги руга или фали. За јавните ок. Не е изговор-ама се ставиле јавна личност и ај ќе тераме сеир, некултурно е.
  Неговиот стил ми е супер, само има еден проблем, ич не му стојат тесни панталони/фармерки, ниту фризурата (добра е, но не на него).
   
  На GoodGirl45, Someonespecial, WarriorMind и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Емисијата повеќе му е за тема во насмевка :D
  На почеток ми беше интересен, нешто ново, онака trashy хумор чисто за релаксација. Ама во вторава сезона веќе ем здосади, ем навистина претера во етичка смисла. Во првата, од не-селебрити коментираше особи на инстаграм што барем си ставиле public figure/personal blog на профилот. Сега веќе изложува баш секакви најрандом лични профили и од инста и од фб, и ги коментира сликите од професионален фотографски аспект, како да треба да се соодветни за модна кампања или едиторијал.
  Плус ми ја премина границата на slut shaming, па и сексизам. Сум приметила 95% критикува девојки... Ако става на ѕид на срамот екстремен кич низ Македонијава, наспроти женски со вкус како за Звезде Гранда - зошто не опфати и кринџ типци сликани со крстови на врат, пури во уста, пиштоли и такви ствари? :^) :D

  А пристрасноста кон јавни фаци блиски нему и на Боки како сопственик на телевизијата, веќе си е посебна приказна :D

  Така да веќе ич не му гледам цели емисии, само повремено реакциите поединечно од кои му прават reaction memes на инста и јутјуб. :D
  А како модна фигура воглавно ми се допаѓа со неговите комбинации, се гледа дека се разбира и е компетентен во работата.
   
  Последна измена: 9 ноември 2018
  На koritsaki, Annora, Animali и 10 други им се допаѓа ова.
 19. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  1.104
  Пол:
  Женски
  Од една страна ми е океј, се најде некој кој им плескаа у фаца на сите оние квази девојки што се замишљаат ултра секси па уште и паблик се опнале.Ма да пабликот не значи дека треба и на тв да ги има, бар фаците и имињата да ги скрие.
  On the other hand...НадицО Ѓеорѓиева, каде ти беа очите(facepalm)
   
 20. BayernKa

  BayernKa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Типот е одвратен во секоја смисла на зборот, концептот на емисијата е исто одвратен :puke:
  Јас разбирам да дава конструктивни критики и совети, ама ова не личи на ништо. Тој не личи на ништо. Срамота е да се дозволат вакви дегени и емисии на ТВ. Страшно. Типот е за под психијатриски надзор дефинитивно.
   
  На PaLaVa, candy.cane, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.