1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сергеј Варошлија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од IvanaJenner, 8 ноември 2018.

  1. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Не само што не му значат, туку ништо не му ни згрешиле. :D
    Као..исмева 17 годишни клинки кои немаат поим од мода, а нема ни потреба да имаат на тие години.
    Не е наука, јбт. |(
     
    На mode-kristina, Rama, referentka и 5 други им се допаѓа ова.
  2. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Модата им припаѓа само на жените или како ? Не знам да има коментирано некое машко. Сега ќе му го пишам ова и ако воли нек изволи да почне со коментирање на стилот на неговиот bestie Боки13, денес vs времето кога Боки личеше како сестра близначка на Зорица Марковиќ.
     
    На Harper, Wild.Cat96, Rama и 10 други им се допаѓа ова.
  3. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ... емисијата „ Мода“ ја гледам од агол на забава и секогаш ме расположува со коментарите!^_^

    [​IMG]

    ... Неееее Нееееее Нееее ..... Бауууууу балонот! :rofl:

    ...фотографиите кои ги коментира Сергеј, од аспект на мода во облекување и шминка, ги зема слободно од Нет кој некој ги постира да се гледаат и тоа од тие кои им се пријатели и кои не им се...така да не гледам грев во тоа, фотографиите фоткани на улица како „скриена фотокамера„ лицето на дотичните им се маркирани така да не се гледа личноста со што законски се запазува персоналитетот!
    ..тоа што е оригинален споредувајќи со тоа што прво ќе му падне на памет треба да се свати како едукативно, а не како подбивно... подбивно е кога на ФБ се поставуваат фотографии селфие како од поплава исфрлени, а сите пријатели коментари за таа слика од тип на ..леле кај тебе нема старост...леле прекрасна си... леле преубава си... не те препознав иста си како во средно.... А ТАА на сликата да се уплашиш како страшило! е тоа сме ние да глумиме лудило на нешто што не е...тоа е дволичност, затоа и колку да боли вистината таа е таа што треба да ја цениме....

    [​IMG] [​IMG]

    а тоа што Сергеј има стил ваков таков, сепак мушки стил( човекот си е фаца, а и тело си има) треба да се зема предвид дека е јавна личност во светот на модата, шминката и не може да изгледа како обичен мушкарац- Atelje Sergej, Make up & hair styling има право да даде свое мислење!

    [​IMG]

    ...ете тоа е моето мислење, баууууууууу балонот!:rofl:
     
    Последна измена: 12 ноември 2018
    На Aneta92, SelenaGomez, koritsaki и 6 други им се допаѓа ова.
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    нит има фаца нит има стил а далеку е од јавна фаца (според мене) не знам како за вас луѓево стануваат јавни фаци.
     
    На Rama, candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. Elenpelen

    Elenpelen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    823
    Пол:
    Женски
    Мене ми е смешен моментот на толку голема опсесија со мода! Озбилно! Да се искомпкексираат луѓево мајку му. Не дека треба ко кловнови да шетаме, кич, вулгарно и сл., ама дали било од сезонава, која марка е и сл., дали смеело вака или така се комбинира, а бе ај!
    И не, пак ќе кажам, и покрај тоа што се водат како јавни личности, некои луѓе не е фер и не е човечки да се ругаат, греота се.
     
    На Glossy-girl, Rama, Zavisnaodblago и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Како може ова да се случи во Македонија? Добро де и свашта се случило тука ама оваа емисија е претерано поради овие причини:
    -Океј, признавам дека е во право за некој стил во модата и позата.
    -Професорка или докторка тој ги коментира вулгарно, агресивно, грди зборови. Тој не знае дека во 21 век постои од 5-6 год па и повеќе и значи тие деца знаат да користат фб, јутјуб и инстаграм а богами оваа емисија го имат на тв поради тие деца ќе почна да ги научат од неговите зборови а и можеби немаат да ги засакаа професорки или докторки.
    -Трета причина Сергеј никогаш нема да свати дека девојките или момци ќе си се сликаат и ќе си облекуваа како што им сака душата, вака или така секогаш ние народот ќе јадиме лајна како што јади и Сергеј.
    - Жално е што тој не се погледнува во огледало да се види себе си дека личи на педер со стекнати фармерки а на место да изгледа како што треба за еден маж.
    ..... Жално но вистинито
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  7. blueberry23

    blueberry23 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2018
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Некогаш ми е интересен, кога немам попаметна работа го гледам.
    За сликите што ги имаат некои девојки и ги исмева ок, стварно на ништо не личи тоа, да се замислат малку треба пред да се објават во недолично издание. Меѓутоа воопшто не ми се допаѓа што исмева, не е во ред. Кој што сака тоа си носи, дали е средена некоја девојка или не пак си е сопствен избор. Можеби нема услови за да изгледа подобро и да е се во тон и супер комбинации.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Zavisnaodblago

    Zavisnaodblago Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    236
    Пол:
    Женски
    Za mnogu raboti e vo pravo,navistina vo pravo.Vo pravo e za smesnite pozi,uzasnite kombinacii i makeupi.Ama toa moze da go kaze na ponormalen nacin,a ne kje mi pukne dusata,zapali si gi alistata ili odete vo crkva.Premnogu navreduva.Dokolku nesto ne e vo red treba da mu se upati kritika,a ne navreda.Kako pojava mi e odbiven,mustakji pogolemi od macorot Tom ima.I odvratni mi se videata na istagram na koi imitira oralen s** so alati.Uzasno.Go cenam za toa sto si e svoj i ne se zamara so tugjite mislenja
     
    На Elenpelen и Rama им се допаѓа ова.
  9. Designer

    Designer Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    861
    Сергеј беше интересен во 1ва сезона.Од кога виде дека сите почнаа да го објавуваат на стори и да се смеат за некои коментари почна да се глупира.
     
    На Lella и Rama им се допаѓа ова.
  10. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Претерува со коментарите и се повторува. Ама искрено ретко сум забележала да не е во право кога некого го критикува. На крајот на краиштата не значи дека секоја можна фотографија треба да се лупне на социјалните мрежи. Не паметам некој да бил пристојно облечен и фотографиран а тој лошо да коментирал за него.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.944
    Допаѓања:
    50.025
    Пол:
    Женски
    Знае да претерува за некои и тие фразите веќе му се едни те исти мора да ги промени.
    Но за некои навистина е во право.
    Еве за една пред некој ден се сликала пред огледалото и во позадина во вц се бања некое детенце. Зар толку ли неможела вратата да ја затовори или што ти знам. :^) Воопшто не изгледа тоа вкусно туку срамно е, вниманието паѓа на детенцето, а не на неа. А да се бањал некој возрасен? пример мајка, татко што тогаш?
    Или пак некои во позадина расфрлани алишта, чорапи уште што нема и објавиле слика на социјална мрежа (facepalm) срамота е така, се покажуваат колку се неуредни.
    Или пак некои толку многу се натртиле што ептен изгледа вулгарно и невкусно, гради задник се на послужавник.
    Не дека го бранам Сергеј туку кажувам што гледаам моите очи и дека секакви слики не смеат да се споделуваат, ама ај кој какви слики сака такви нека си споделува.
     
    На koritsaki и Rama им се допаѓа ова.
  12. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    На почетокот ми беше интересен но сега ми е одвратен. За мене тоа он што го прави со тие негови фрази е вреѓање. Да има ги некои што стварно заслужуваат ругање ама па не се до толку страшни сите.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Уште не ми е јасно како може тема да отворите за овој искомплексиран !!
     
  14. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Мене ми е интересен,не заспивам без да ја изгледам епизодата од тој ден,мене веројатно не ме погодува бидејќи не ставам слики на социјални мрежи а тие што често ставаат се пронаоѓаат и затоа се наоѓаат увреџени:rofl:
     
    На Snowflake97 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Колку му се маичките на Сергеј?
     
  16. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Мене Сергеј ми е искрено одвратен, не ми се свиѓа воопшто концептот и идејата на емисијата. Мислам дека нема потреба од тоа да исмејува девојки и жени кој немаат никаква врска со јавна фаца, и што ако им се профилите отворени на социјалните мрежи. Треба да се држи да ги коментира јавните личности во Макеоднија и светот или нека дели совети за мода/шминка/вризура. Друго нешто што ме нервира е што споредува како изгледала Каролина на фотографија направена од професионален фотограф, одлично едитирана, и самата таа е стилизирана од стилист со перфектена шминка и фризура и ја споредува со девојче кое едвај е полнолетно кое се облекло во она што го има за искачање, вероватно сама или другарка ја шминкала и и ја правела косата и се сликала дома со телефон пред искачање...мислам нема никаква поврзаност. И фактот што тие што му се друшки како Лила и Боки се секогаш нај нај а и двата на ништо не изгледаат.
     
    На Girly90 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.288
    Допаѓања:
    101.295
    Пол:
    Женски
    Сергеј едно жално искомплексирано човече кое си прави шоу од тоа што си ја лечи несигурноста со навреди на други луѓе. Дно!!!
     
    На mode-kristina и Rama им се допаѓа ова.
  18. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    Мене ми е океј типот,не знам зашо повеќето го сматрате за сеирџија.Некои од младите стварно претеруваат со тие "хоп" пози на местење,голи газови, шминка едно кило а години 12....
    Кога ги критикува за тоа,го поддржувам.И јас би критикувала :):):)
     
    На Rama, Harper, sjdgo и 2 други им се допаѓа ова.
  19. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Човеков почнав да го гледам неодамна случајно налетав на јутуб бидејќи не гледам телевизија баш :D (македонски програми одбегнувам)

    Не дека се согласувам со неговите мислења, иако за некои работи е навистина во право али не можам да сфатам како поддржува некои си "ѕвезди" и старлети од типот на Јелена Карлеуша и ја велича како да е кралица на стилот и модата, баш вчера ми се чини ја исплука гадно Цеца дека никогаш немала вкус. Мислам не сум фан нити на едната нити на другата, не слушам таква музика нити ме интересира која што носи, но ме нервира фактот што Карлеуша која патем изгледа како Џефри Стар со цицки, и оди облечена во најлонски кеси според него има повеќе "стил" и "вкус" од Цеца која барем досега колку што сум успеала да ја запазам жената никогаш не изгледала лошо, напротов сосем нормално и пристојно си се носи.
    А да не почнувам за Лила која очигледно за него е божица, а успут изгледа како распала кафанска певачица. |(
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Му имам изгледено многу емисии.Искрено поделено ми е мислењето за него.Прво и основно некој што јавно со го отворил профилот неговите слики може секој да ги гледа и коментира.Но скриншот од особа која и е заклучен профилот е тоа нема смисла.Ко некоја се скарала со дргарка и и ќе ги најде нај лошите слики ќе му ги прати и сеир ќе си гледа.....Јас го почитувам неговиот стил,и на Боки 13 и на Лила ама сите неможеме да си препуштиме да бидеме како нив....За некој е скапо да купува и од Зара,Бершка а камо ли од елитните брендови...И сега тие девојчиња шо нивните родители се мачаат да извадат некој денар да им купаат и обична гардероба тие не треба да се сликаат и воопшто да не постираат слики никаде зошто они се за срам? Па како би се чувствувало тоа девојче?Што е свесно и дека можеби неможе да биде како другарките и тоа плус да биде коментирано јавно.....Тоа воопшто не е во ред...Плус не ми е јасно зошто дава споредби со познатите а вика "ама вие не треба да изгледате како нив" па тогаш нека најде примери шо ќе учиме од нив..Не му се соодветни некој коментари воопшто.Точно има некој навистина шо се катастрофални и со гради и задник излезени тоа ниту јас не го прифаќам со такви слики....Значи нека коментира океј али тоа да биде на овој начин:
    Таа блуза со тие панталони не одговара тие штикли повеќе не се у мода.Оваа коса боље би стоела соберана.И толку а не блузички ко од чаршафите на хурем султан носите радио актиквни топуци петардирана коса па никој не сака да има таква коса ама нема можност нонстоп да иде да ја средува.....И јавни профили нека коментира ама заклучени со слика со скриншат НЕ!
     
    На theowndemon, J@cqueline и Rama им се допаѓа ова.