1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сергеј Варошлија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од IvanaJenner, 8 ноември 2018.

  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно како родителите ги оставаат децата да се глупираат имитирајќи го Сергеј и притоа исмевајќи се со личностите кои тој јавно ги руга,па уште и ги носат да се сликаат со него и да им купуваат маици со глупавите хаштази....мислам,кој позитивен пример можат да земат деца во пубертет од дотичниот????
     
    На Scooby Doo, Mari*, kikkki и 2 други им се допаѓа ова.
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Сите, сем последната, ми се допаѓаат. :tmi:

    Дојдов ова да кажам, за Сергеј имам прокоментирано. Имам изгледано исечоци, па и неколку цели емисии и е репетитивно и досадно. Ако смени нешто кажете да видам дали ќе ми фати око.
     
    На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
  3. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Бидејќи не ја гледам телевизијата на Боки од радозналост на Јутјуб најдов една емисија колку да видам што е тоа што дигна прашина.
    Што да види човек:o
    Пржлааа !
    Настеганааа!
    Иритирачки тоналитет на гласот:|
    Навреди еден куп.Има 100 други начини да кажеш дека комбинацијата не ти се допаѓа, ама ете...тој го избрал најлошиот можен начин.

    Како Надица живееше со години со овој човек ?!:^)
     
    На Mari*, Anabelle.Amorette, LadyC и 2 други им се допаѓа ова.
  4. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.394
    Пол:
    Женски
    Да беше толку паметен Сергеј ко што се прави немаше да заврши на тв со ваква глупава емисија.
    Мое лично мислење е дека не е ништо посебно емисијата, и јас вчера видов еден краток дел од неа на Јутјуб и ми е мех...
    Искрено одвратен ми е како лик.
     
    На neo, Rama, Ava.84 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    32.645
    Пол:
    Женски
    Исто и јас пуштив на јутуб да видам што емисија е.Мислав нешто мода.Оно попросто нешто не сум видела .Боки во Сергеј издание ми е.
    Нашол таму деца од инста и ги коментира.Па немаат сите пари за прада да си купат за он да каже супер или немаат сите осет за мода.
    А тие па исечоците од познатите |(
     
    На Mari*, LadyC и Rama им се допаѓа ова.
  6. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Да додадам, штотуку ми излезна на Јутјуб емисијата од вчера, па си викам да видам дали нешто се сменило, но уште во првите секунди Сергеј започнува со рекламирање на ваљда уште еден спонзор на телевизијата, Тања Антич, (искрено морав да проглуглам која е).

    Но и без да пребара човек, пре-пре-пре очигледна беше субјективноста на Сергеј, бидејќи мислам, брендирана од глава до пети, лошо облечена, а тој ја фали на големо, одма знаеш дека му е уште една другарка, нему или на Боки :D

    Таа била дама со светски вкус, така се тоа правело, а уствари само еден доказ дека од глава до пети маркираното НЕ мора да значи стил. Тука баш и покажа на дело дека не значи.

    Покажува една црно-бела комбинација од неа, па одозгора вели, бидејќи ВИЕ (обичниот народ), не знаете како да ги искомбинирате овие два тона, еве погледнете како се тоа прави, светско, а комбинацијата од демоде, по демоде не можеше да биде :rofl::|(facepalm) Секоја комбинација беше пример за пари и невкус споени во едно.

    Само докажа дека не сите што можат да си ги дозволат знаат да ги комбинираат парчињата, бидејќи и на сите тие фалби, сепак не е радио емисија, ги гледаме сликите и ние 8-|

    А морам да се согласам дека од одредени девојки/жени се гледа дека сликите не се од оваа година, туку од пред 5 и повеќе години. Ако е така, треба и Боки да го пушти тогаш каков беше :D

    Едноставно, не е тоа тоа. Почна нешто, а сега е фијаско.
     
    На Rama и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Завчера вели,знам дека Спенџарска ќе ме послуша што и кажувам,ќе и пренесат некои "страчкетини и чавкетини" е ако ова не е навреда за цел женски род,јас не знам,или пак сурат и што уште не:devil:
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  8. teap1

    teap1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Сметам дека за некои личности потполно е во право, и би требело да се даде некоја критика со цел тоа да се промени. Најпрво емисијата беше колку -толку во ред, но сега веќе не се коментира модата туку позадината, позите во кои што се сликани луѓето. Би било подобро ако се стави акцент само на модата, а не да се коментира колку некоја личност е дебела , слаба, убава или грда .
     
  9. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Секој коментар му е на место... што се ставаат луѓево по нет стварно е без врска... искрено има девојки очајни што се во состојба да се разголат скроз и вулгарно за да постигнат нешто
     
    На Ники. му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со секој напишан збор. :D
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Има коментари што му се на место, ама за некои и претерува.

    Конкретно за политичарите наоѓа мани за нешто безвезе посебно ако се опозиција.

    Дали вие што безрезервно го подржувате ги имате гледано видеата негови на инста кафе што лиже чекани, ножици...
    За тоа имате ли нешто коментар?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    За Сергејче слушнав од видеата на камионџијата :D
    Реков да видам и....:puke:
    Па поголема чавка и нема од него,колку е модерен |(
    Некултура на ниво :puke:
    Треба да се забрани дефинитивно :nod:
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  13. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Менталитетот тука диктира дека ние собираме најмногу сеир од обичните смртници.

    Мислам дека сосема различно е дали го одобрувам експонирањето на одредени личности на социјални мрежи, а сосема друго така небитни да бидат јавно ругани.
    Да, како што кажав небитни !

    Емисијата не ја гледам, не гледам македонски тв канали воопшто.
    Тој е како, нз, фешн полис за сиромашни или..?!

    Што се однесува на него лично, како јавна личност, еве мислам дека смее да биде коментиран , бидејќи како што разбрав насловот се однесува на него лично - не секој обид да отскокнеш од толпата е успешен, друго е човек без вкус.
    Сергеј е второто. Пуфки може да им продава на локалците тука, чиј модни репер е другарка му Лила, или кандидатите на Звезде Гранда.
    И Боки се облекува брендирано и надпросечно скапо, ама пак на ништо не личи.
     
    На Glossy-girl, sleepingbeauty, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Heavencanwait

    Heavencanwait Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    Не сум личност што тепа сеир, изгледав неколку емисии колку да изградам став околу тоа и ја сфатив поентата на емисијата, сепак без критика нема подобрување и напредок тоа е единствената причина зашто го поддржувам Сергеј иако сум против такви тешки навреди кои ги упатува стварно има личности преценети и умислени кои треба да се спуштат на земја па најверојатно тоа е единствениот начин...
     
  15. sinooka.bosonoga

    sinooka.bosonoga Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2018
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Ужасен ми е од сам почеток кога започна со критиките, органски неможам да го сварам. :puke::puke:
     
  16. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    За некој што умее и разбира од мода и моден стил е испод част да се презентира топтан на телевизија во такво шоу и да изиграва главен детектив на рандом девојчиња проследено со пцовки, несоодветни зборови, навреди и слично.

    Искрено вкусот му е добар, умее од мода и се разбира, да.
    Ама да се биде елитена модна икона и тако даље и да се располага со ваква работа и ваков срам е испод част и жалосно.

    Ако си модерен биди до крај, ако си елитна особа биди до крај.
    Искрено не му прилегаат вакви вокабулари па што год да е..
    Култура малку му треба, кулутра..

    Тој збори и објаснува ко на некои кокошки за брендови а тој се видек каков е у душа и речивост?!
    Мхм.

    Елитност, вкус, мода, модни дизајни и тако даље не одат со такво понашање и речник.

    Изгледав 5 6 видеа и се покајав.
     
    На BayernKa, Rama и Animali им се допаѓа ова.
  17. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    И сега ај што да мислите за овој? :puke:
    9508A1FB-5EF8-4F00-B0AA-1A46F72841FF.jpeg 57E5332F-8465-49D8-8633-28BCCFCA64C3.jpeg 3331BFF1-18C6-4C4B-988D-D624341FA3BF.jpeg B4A69AE7-F758-4CEF-B0A1-A33C00039E36.jpeg 720381DD-EDE7-4795-892D-5F3CE5E440E9.jpeg 74A319D5-BE19-42D3-AA35-F88ED177233F.jpeg
     
    На Jessnow му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Мене овој ич не ми е интересен и не знам како некој се смее и забавува на неговите прости и неумешни шеги кои притоа ги прави на сметка на другите. :puke:
     
    На Fontana му/ѝ се допаѓа ова.
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Сергеј Вошлија:lol::lol:
    Се служи со јавно исмевање и бламажа на анонимни ликови
     
    На nextredstyle и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
  20. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.660
    Допаѓања:
    116.457
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    Многу се замислува типот.Ѓоа е цар.:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: