1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сергеј Варошлија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од IvanaJenner, 8 ноември 2018.

  1. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Не знам како може некој воопшто да го оправдува Сергеј и неговото неконструктивно делење 'критики' кога сѐ што кажал е или погрдно или води во таа насока.
    Прво, никого не засега кој и како бил облечен, некој го прашал за мислење?
    Второ, не знам зошто се ваѓа на законите што сум ги штиклирала кога сум се зачленувала на фејсбук или инстаграм? Ми било гајле тогаш, сум прочитала или случајно сум кликнала само за да се зачленам?Кој воопшто читал, јас не сигурна. Ако има, секоја чест. Ама и без тоа кога се прклучив на социјалните мрежи - логички е дека мислев оти имам своја приватност што ми ја овозможува социјалната мрежа, а пред сѐ некој протокол кој ќе го гарантира местото на сликата на таа социјална мрежа. Како би се чувствувале вие што велите дека не е океј така да изгледаат тинејџерки кога би се нашле на телевизија случајно и гледате Сергеј на вашата слика пука балони?Зарем не е најголемата иронија некој што изгледа онака како што изгледа да кажува за други? И порано имало тинејџерки што изгледале така, а и ќе има. Само немало некој што своето петардирано однесување, со хистерии, ароганции ќе го оправудва со својата божемска стручност за мода. My ass.
    Тоа не му дава за право без нивно прашање да си зема слики од медиум(интернет) на медиум(телевизија).
    Ако тоа не ми го гарантираат социјалните мрежи, тогаш моралното право треба да го засегне.
    Се надевам дека сега ќе ја снема дебилскава емисија. Вакво нешто само кај нас измислија, до кога ќе се резилиме? :)
     
    На Rama, Ucenicka123 и Angie1432 им се допаѓа ова.
  2. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Си умре темава заедно со неговата кариера како "моден критичар". Thank God for that.
     
    На Ljubova, Rama и Glossy-girl им се допаѓа ова.
  3. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Да го држеше јазикот зад заби малку повеќе од потребно, ќе беше многу повеќе ценет и сакан од македонската јавност ради својата екстравагантност и несекојдневие.
     
    На DAngel и Iva9612 им се допаѓа ова.
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Никој не треба никого да суди за изгледот, финансиската состојба или личните допаѓања, така да тој човек можеше да каже само добронамерни критики за девојките кои ги оценуваше, а не да јаде тоа што не се јаде. Во секој случај, таа емисија не беше добронамера и мнооогу девојки се почувствуваа лошо и ја изгубија самодовербата бидејќи еден дедо од 50 години кои е доволно стар да оди во дом за пензионери немаше попаметна работа во животот и реши да ги коментира, притоа правејќи ги мета на критики на ниво на цела Македонија.
    Воопшто не ја опрадувам таа негова емисија. Сликите беа повеќето screenshots од девојки кои мразат други девојки, па ги праќаат таму. Како и да е, дали сликите на останатите биле јавни или не, тоа не му дава за право да ги коментира.

    Што е тоа, 50 години има гледа слики од девојки во мини суќни па уште оваа каква била, онаа каква била. А вие господине Варошлија каков сте?
    50 години сте ги начукале, коментирате малолетнички па уште се силите.. Немате ни образование во таа насока, ниту некаков курс завршено, ниту сте достоен да ги коментирате девојките. Секој си има свој стил. Тоа е лично право.
    Сега земете си ги маичкиве со хаштагови и седете дома затворен се додека #невипукнедушата.
     
    На GymGirl❤, warrior, Roxy1991 и 7 други им се допаѓа ова.
  5. venus♡

    venus♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2021
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    1.113
    Пол:
    Женски
    Со враќањето на Сергеј во актуелност, може да се врати и дискусијава.
    Според мене целиот концепт е во ред. Иако од некој аспект се работи и за вкус, според мене, во главно е во право за работите кои ги зборува, притоа го прави тоа на забавен начин, привлечен за публиката.
     
  6. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Баш ми е мило што се врати, редовно го следам на Youtube и ми е многу забавен целиот концепт на емисијата.
     
    На GirlVolley и venus♡ им се допаѓа ова.
  7. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    Без разлика што фотографиите се јавно објавени, сосема невкусно е 50 годишен тип на телевизија да навредува 18 годишни девојки со изрази од типот умрено искубано мачките и разно разни останати навреди. Секој се облекува и изгледа така како што сака и за вкусови не се дискутира.
     
    На anggell и warrior им се допаѓа ова.
  8. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Кога беше на тв воопшто не ми се свиѓаше. А поради тоа сега не ни се обидувам да го следам на Јутјуб
     
  9. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    650
    Пол:
    Женски
    Истото ќе го кажев. Ало бе човеков знае ли каде се наоѓа? Луѓе немаат пари за леб а не пак сега ташна ми требала да ми одговара или штикла нзм што. Ова е Македонија, луѓето немаат пари буквално за ништо! Стварно ми се чини дека бог ќе го казни за тоа што ги коментира и брука девојките, не е добро намерно во никој случај. Секоја девојка сака да се дотера и да следи странски трендови. стандардот не ни чини. Храна и се остало поскапо од платите. Дали кирија да се плати, дали сметки или да се прерани човек, сред месец си веќе без храна а камоли нешто др...
    Иначе неам нишо против човеков мене не ме ни коментирал досега но сум изреволтирана од нашиот сиромашен стандард со ниски плати а зголемени цени, па уше овој се најде тука да дели совети како да се носиме према странски трендови во Македонија (facepalm)
    Не му е ли јасно дека секогаш мора нешто да фали? Дека не сме у Холивуд! Овдека луѓето немаат пари ни за фејк партал да си купат а камоли некад нешо комплет да искомбинираме. Ако имаш блуза немаш можеби панталоми, ако имаш панталоми немаш блуза, палто или ако имаш чанта немаш чевли итн....
    Ете пример јас сама живеам неможам да дојдам на ред да си одвојам нешо за себе да си купам како овој месец ни ташна ни обувки, сама си плаќам кирија и сметки и буквално ништо не ми стасува. Катастрофа!
    Уште Сергеј ни фалеше |( да не заборавам да го прашам за следниов месец ташната дали да ми биде оригинал или може да пројде обична, може и некој фејк :?: до 500ден, на мене не ми смета фејк ташна една ме служеше 3години :nod: но да знае дека за штикла можеби и нема да ми стасаат така да, стари ќе си носам онакви какви што имам бидејќи морам патики да купам :!: :drunk: Побитно ми е да не сум боса отколку да ми одговараат на нешто! |( Бог да чува (facepalm) човеков нека фаќа магла од тука во странство и таму нека си го брка бизнисот :@
     
    На cresa-jagoda и LovelyGirl3 им се допаѓа ова.
  10. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    3.865
    Пол:
    Женски
    Само едно ќе кажам, мн ми е глупо кога некој подржува строго луксузни брендови во Мк.

    За жал околностите не ни одговараат за да живееме на луксузна нога. Секој сака одредено брендирано парче.
    И да имам премногу пари баш и не би купувала одредени работи, И тие што можат да си дозволат не ја гледам смислата да дадам 1,500евра за фустан за кафе у кои кафичи ( да стојам на коњопој додека минимум 5 пати ке те турне некој , да пазам да не ме потурат или со цигара да не ме изгорат) , сандали од 800 евра за каде по Скопските улици што не се асфалтирани од 91ва ?
    Апсурдно е .
     
    На GymGirl❤ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    А нај интересен е кога ќе ја извади пример Анџелина Џоли и ред други ѕвезди и ќе каже ете така се прави тоа, така треба да изгледате. :D Оти сите ги имаат милионите нивни, логично е да ни служат за пример. Ок, разбирам дека човек може убаво и стилски да изгледа и со поефтини но добро усогласени парчиња ама примерите кои ги дава се скроз несоодветни.
     
  12. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.300
    Пол:
    Женски
    Ако е толку опседнат со странски елитен начин на облекување, треба да му текне дека во Холивуд не крадат и ругаат слики од рандом ликови на јавни емисии.:puke:

    А милион уникатни концепти можеше да смисли за фешн шоу :)
     
    На GymGirl❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Мене ми е легенда
    Го обожавам
     
    На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.