1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сергеј Четкович (Sergej Cetkovic )

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од crazylady, 15 април 2011.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Sergej Ćetković е роден во Подгорица, Црна Гора на 8 март 1976 година.

  Тој го направи Неговиот прв контакт со музиката кога тој имал само седум години. Неговиот прв настап како член на црногорскиата група во тоа време наречена Vatrenus srca (Страдалната срца). Својата кариера ја започна како пејач во 1998 година на познатиот наречен Сунчане Скале фестивал со песната Ружа Bila вас (Ти беше ружа). Две години по неговата деби сингл, тој го издаде својот прв албум наречен Кристина во декември 2000 година. CD-то беше голем успех и млади издавачката компанија го купи авторските права од Здраво Goraton Pogorica е-Fi преведена центар и на ЦД со нова етикета и почнаа да го продаваат во сите територии на поранешна Југославија.

  Точно две години по неговото прво ЦД, тој го објави вториот компакт диск наречен Буди ме Вода (Биди ми вода) во декември 2002 година, со 12 нови песни со компанијата Goraton. Во 2003 година учествува на фестивалот Будва (Budvanska фестивал) со песната i ja Postojim Кој доби наградата за најдобар аранжман наградата. Во 2005 година, Неговото објавени Goraton Најдоброто од компилацијата.

  По ова, Сергеј претставен на медиумите Неговиот трет ЦД наречен Kad ti zatreba со 10 нови песни. Најпопуларната песна од овој последен албум се вика Pogled u Tami.

  Во 2007 година, тој имаше исклучително успешна турнеја низ Србија и Црна Гора, која беше целосно распродадени, и за секој град, дополнителни вечери мораше да биде закажан. Ваков успех беше неочекуван начин, можеби, сите. Најголем хит на турнеја беше песната Pogled у Tami.

  Јас лично го обожавам има најубави балади на денешницава . Скоро сите негови песни ми се убави а посебно овие:

  http://www.youtube.com/watch?v=141NaoUL5KI

  http://www.youtube.com/watch?v=C6JKeiL_ ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=IRl22hj941k
   
  На fff3 и The-Queen им се допаѓа ова.
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.285
  Допаѓања:
  101.277
  Пол:
  Женски
  Sergej Cetkovic ( Сергеј Четкович )

  Го обожавам човеков :)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Sergej Cetkovic ( Сергеј Четкович )

  Искрено ми се допаѓаат неговите песни, претежно се балади и мислам дека секој од нас може барем во една од нив да се пронајде.
   
 4. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Вака ОК ми гледа, ама од песните само последната од постов над мене ми останала запаметена.
   
 6. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Mногу ми се допаѓаат неговите песни,сите се со преубав текст,скоро во сеоја можеш да се пронајдеш.Тој не ми е нешто посебен но има некој шарм,харизма во него ;)
   
 7. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  http://www.youtube.com/watch?v=Qj5biWZ5xGU

  "Ljuska oraha " lyrics: Sergej Cetkovic :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

  Ispraznila se dusa
  kao da je ljuska oraha
  od nje samo ostala
  ja mijenjao bih sebe
  jer niko nece tvoje ime
  urezano tu na usnama

  Bar da ovi konci popuste
  jer predugo sam vezan
  vezan samo za tebe
  al' ti me kupis svaki put
  i nedas mi da odem
  od tebe

  Ref:
  Nemam, nemam srece ja sa tobom
  nemam srece, a ni snage
  da ti kazem, zbogom
  zauvijek

  Ispraznila se dusa, kao da je
  ljuska oraha od nje samo ostala
  ja krenuo bih dalje
  al' sve me opet tebi vrati
  i svaki put sve isto je


  Уфффф текстов и како е можно некој да не го сака овај човек ??? ;) :D
  П.С. Да не бидам сфатена погрешно јас ги сакам неговите песни а не него ;)
   
 8. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Сергеј ЧетковиЌ искрено не ми буди некои симпатии, ама има убави песни! :)
  Одам на негови концерти и ги слушам песните. Омилена ми е Нису ми дали да те волим и Два минута!
   
 9. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  http://www.youtube.com/watch?v=zlrD72BUmCg

  Знај, кад проџе све и доџе крај
  не заборави
  да ми смо љубав имали ... :)

  Во неговите песни најјасно се отсликува човековата психа, чувствата и желбите.
  Добар е :)
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Не слушам српско, имам одбивност кон народот, јазикот, музиката.
  Сергеј го знам од Операција триумф и го запаметив само затоа што знам дека пееше песна со оној нашиот. Не Белов, туку другиот. и многу му се смеев. Погледи у тами мислам се викаше песната. Фина е, ништо срцепарателно па од земја да се трескам. :)
   
 11. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Иако не сум голем фан на срцепарателни песни, го слушам Сергеј. Една од поомилените ми е
  http://www.youtube.com/watch?v=L3-7s3o47G0
   
 12. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Го обожавам . Кога имаше тука концерт не отидов од причина што никој не отиде и не сакав сама. На следниот одам макар и сама :) Сите песни до една му се убави .. Да не ги постирам сега пак зашто ги има нагоре ќе кажам кои ми се омилени . Погледи у тами , Два минута , Знај да моја си , Нису ми дали да те волим ,Проклета била ,Пола мога свијета , Ако те није пронашла љубав , Кад би хтјела ти ... :)
  Што е најважно , убави спомени ми носат :$
   
 14. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 15. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Некако сите песни му се исти,ми нема харизма и не ми се издвојува по ништо од другите пејачи на балади! има ок баладички за нашиве простори али сепак не е по мој вкус човекот! ;)
   
 16. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Значи дефинитивно човеков ги има најубавите балади на цел балкан! Му ги знам сите песни, има некој во кој можам тотално да се пронајдам. Омилена ми е Pogledi u tami а и другите му се ептен убави.
  :nod:
   
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
 18. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
 19. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Единствен пејач кој на таков начин допира до мене, во сите песни некако се пронаоѓам, чувството да се биде на негов концерт е...неописливо! Отпрвин мислев дека 600 ден. карта за концерт е превисока, но сега кога би дошол повторно би дала и дупло, зашто ничии песни не ме исполнуваат толку ко неговите. Физички не е атрактивен, но во живо плени со таа негова харизма, толку е природен, зрачи со некоја позитивна енергија...
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Сергеј Четкович ( Sergej Cetkovic )

  Човекот е гениј за љубовни песни. Неможам да одвојам некоја која ми е најубава бидејки дома му ги имам сите песни симнато од нет и сите до една ги слушам и ми се убави. :inlove: