1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серии кои не ги препорачувате бидејќи....

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 28 јануари 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Бидејќи има многу теми за најдобри серии, најинтересни, нема ниедна за најлоши или најнеинтересни, најдосадни, најпрeценети.
  Темава е за серии кои сте ги гледале а не ви се допаднале, ги сметате за лоши/досадни/глупави/преценети и поради која причина не ги препорачувате на другите.
  Mногу често сум се прашувала за некоја серија дали е добра или не, бидејќи не сум можела да пресудам по кратката содржина.
  Би сакала да напишете кои серии ги сметате за неквалитетни, а сте ги гледале или ги гледате, а ве разочарале или воопшто не ве заинтересирале!
  Јас ќе започнам со една многу нова серија која НЕ ја препорачувам, започна пред некое време има само 2-3 епизоди!
  House of lies!
  Уште од првата епизода, не ја ни догледав до крај, досадна!
  Ми изгледа наивна, бледа и веќе видена.Не ми се допадна глумата, како да се пренамагаат,ни најмалце природно!
  Очекував многу многу поинтересна да биде. Ќе пресудам можеби подобро понатака, но сега за сега викам не :!:
   
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Па,ретко да изгледам цела серија или повеќе епизоди ако не ми се допаѓа.После една изгледена епизода прекинувам ако ми е глупава.
  Серии кои не ги препорачувам:
  The Vampire Diaries.Ја гледав првата епизода и мене лично не ме заинтригира,можеби затоа што не сум баш по вампирите и по натприродните работи.
  Joey Се обидов да ја гледам затоа што мислев дека е слична на Пријатели но многу е тапа и ни малку не е смешна.
  За други не ми баш текнува,кога ќе се сетам ќе пишам.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Турко БС (BullShit). |(
  Со акцент на оние љубовните глупости, од тип: Солзи на есента, Џанан, блабла.
  Од турсково, само Езел им го признавам!
   
  На t.w.e.e.t.y и BV87 им се допаѓа ова.
 4. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.436
  Скоро сите серии што ги даваат на ФоксЛајф и што се комедии, почнувајќи од Секогаш е сончево во Филаделфија, Среќни краеви, Џои, Ким и Кет (или како се викаа тие мајката и ќерката :^)) ... Глупост до глупост!


  И да, може ќе ме нападнете за ова, али мене воопшто не ми се допаѓа Госип Грл. Имам изгледано 2-3 епизоди со цимерката, и воопшто не ми привлече внимание. Мене ми остави впечаток на серија во која богатите владеат, можат да прават што сакаат, они имаат се најдобро, можат да ги газат луѓето, тие двете во главни улоги пак се замислуваат ко кралици на тој колеџот, или каде и да се ... Се на се, една многу вообразена серија.
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Person of interest- затоа што во секоја епизода слични се приказните, онака се се повторува. После трета, четврта епизода станува досадно.
  Pretty Little Liars- бидејќи многу ја влечат приказната, ја гледав серијава некаде до втора сезона, ај што се лигави девојките, ама и сeријава некако тапка у место(сега незнам до каде се дешавките, али на мене не ми се допадна)

  На други во моментов не ми текнува, ама знам дека имаше уште неколку што не ми се свиѓаа.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  58
  Серии кои не ги препорачувам-ИНДИСКИТЕ СЕРИИ бидејќи-САМО ГРАЧАТ, ВРЕСКАТ, И ЦИМОЛАТ :!:
   
  На papillonP, Lorcii, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
 7. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  СЕ СЛОЖУВАМ би додала Фејт анд Хоуп ако не се лажам така беше
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Girls
  [​IMG]
  Мислев дека ќе биде нешто сосема различно и добро.
  Различно -checked,
  Добро- i don't think so.
  Некоја лоша реализација на вистински стории на млади девојки, кои живеат во Њу Јорк.
  Мене на моменти ми е одвратна и не гледам ништо интриганатно тука.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.543
  Пол:
  Женски
  Не ги препорачувам СИТЕ ИНДИСКИ СЕРИИ ОТИ ЈА НАМАЛУВААТ ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА И СЕ НАПРАВЕНИ ЗА ЛУЃЕ СО НИСКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, се прглупи и наводно кажуваат мн мудри работи , а уствари врска немат со мудроста.
   
  На Chair му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.988
  Пол:
  Женски
  Сите до една индиски, повеќето турски...Глупости во боја.Последно нешто такво е турски Очајни домаќинки на Канал 5, што ја пуштија, ни ликовите не им се погодени, ни сцените, ни локацијата. |(
  Од американскиве, чудно ќе ви дојде, ама Хаус и Вовед во Анатомија многу глупави серии ми се, една епизода имам сосила изгледано од нив.
  Сите го сакаат Рејмонд, Секогаш е сончево во Филаделфија, и други „комични“ серии што ги даваат на Фокс Лајф, за ништо не ги бива.
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.581
  "Entourage"
  [​IMG]
  Освен типот во главната улога, кој е мошне симпатичен и допадлив, сите останати пијавици околу него се невидени дебилчиња.
  Фацките значи кажуваат се'.
  Само се влечат околу него, кој за слава, кој за пари, приказната е глупава и млака, целата серија е досадна и без врска.
  Не ми е јасно како има толку висок рејтинг.
  Среќа заврши. :whew:
   
  На biGirl, sweet-cherry, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. sparkle.q

  sparkle.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  сексот и градот..
  освен секс секс секс и повеќе секс нема ништо другоо..прва сезона преку сила ми е изгледана итоа со другарками да и правам друштво.. :|
   
 13. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.897
  Пол:
  Женски
  American horror story -Американска хорор приказна
  Обично сум љубител на хорор филмови (еден од омилените ми е Saw), ама серијава ми е толку морбидна, застрашувачка и не знам....одвратна ми е. :tmi: Ја загледав на Фокс лајф, гледав 2-3 епизоди и толку беше...сега веќе не ја даваат, а кога случајно ќе ја начекав вртев канал сместа и никогаш не ми ни паѓа на памет да ја гледам. Бррр...од језивост :x
   
 14. Chair

  Chair Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Не те напајѓам но ти си изгледала само 3 епизоди од G.G јас ги имам изгледано првите 3 сезони и серијата е закон .

  П.С секој има различен вкус позз :D
   
 15. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Езел и Долина на волците
  аман само со пукање,омраза... |(
   
 16. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Сите индиски, турски, шпански серии... јас неможам да ги поднесам..предосадни ми се... |(
  Индиските не ми се толку лоши, ми се допаѓаат како појава, бојата, облеката, актерите, али преку такво на човек да му дојде, милион епизоди имаат!!! Тие серии не завршуваат, само траат и траат, ми се чини и по 20 години уште ќе ги снимаат |( Треба да научат тие луге што е крај :D
   
 17. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Сите индиски серии - заради глупавата содржина, премногу епизоди, тие некои нивни чкљ обичаји.
  Долина на Волците - премногу насилство, животот со мафијата и подземјето, ништо поучно нема.
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  happily divorced
  [​IMG]
  Jaсно и гласно, немојте да сте се зафрланле со симнување и гледање на серијава
  Мислев дека е нешто поинтересно, посмешно и позабавно.
  И ваква дебилна серија има 2ра сезона, немој да ме јебеш |(
  Маж и жена се во долг брак, но мажот е геј, и тоа решава да и го принзае после 18 години брак.
  Се разведуваат, но поради финсиски проблеми уште живеат во иста куќа.
  И заедно си бркаат ДЕЧКОВЦИ |(
  Нема ни една смешна сцена во серијава, ништо интересно.
  Френ незнам до кога ќе игра во вакви дебили серии, па и името немој никако да и го сменат, секаде е френ |(
   
 19. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  The Office
  [​IMG]
  Не ми е јасно од каде е рејтингов 9 на ИМДБ ама по пасивна,досадна,никаква серија немам гледано.Гледав неколку епизоди и буквално ништо не се случува.
   
 20. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  [​IMG]
  It's always sunny in Philadelphia
  -По дебилна серија од оваа немам гледано. Јас незнам како може да има 7 сезони, серијава е КРШ! :fubar:
   
  На sweet-cherry, Elennaa, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.