1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серии кои не ги препорачувате бидејќи....

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 28 јануари 2012.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Бидејќи има многу теми за најдобри серии, најинтересни, нема ниедна за најлоши или најнеинтересни, најдосадни, најпрeценети.
    Темава е за серии кои сте ги гледале а не ви се допаднале, ги сметате за лоши/досадни/глупави/преценети и поради која причина не ги препорачувате на другите.
    Mногу често сум се прашувала за некоја серија дали е добра или не, бидејќи не сум можела да пресудам по кратката содржина.
    Би сакала да напишете кои серии ги сметате за неквалитетни, а сте ги гледале или ги гледате, а ве разочарале или воопшто не ве заинтересирале!
    Јас ќе започнам со една многу нова серија која НЕ ја препорачувам, започна пред некое време има само 2-3 епизоди!
    House of lies!
    Уште од првата епизода, не ја ни догледав до крај, досадна!
    Ми изгледа наивна, бледа и веќе видена.Не ми се допадна глумата, како да се пренамагаат,ни најмалце природно!
    Очекував многу многу поинтересна да биде. Ќе пресудам можеби подобро понатака, но сега за сега викам не :!:
     
  2. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Па,ретко да изгледам цела серија или повеќе епизоди ако не ми се допаѓа.После една изгледена епизода прекинувам ако ми е глупава.
    Серии кои не ги препорачувам:
    The Vampire Diaries.Ја гледав првата епизода и мене лично не ме заинтригира,можеби затоа што не сум баш по вампирите и по натприродните работи.
    Joey Се обидов да ја гледам затоа што мислев дека е слична на Пријатели но многу е тапа и ни малку не е смешна.
    За други не ми баш текнува,кога ќе се сетам ќе пишам.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Турко БС (BullShit). |(
    Со акцент на оние љубовните глупости, од тип: Солзи на есента, Џанан, блабла.
    Од турсково, само Езел им го признавам!
     
    На t.w.e.e.t.y и BV87 им се допаѓа ова.
  4. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Скоро сите серии што ги даваат на ФоксЛајф и што се комедии, почнувајќи од Секогаш е сончево во Филаделфија, Среќни краеви, Џои, Ким и Кет (или како се викаа тие мајката и ќерката :^)) ... Глупост до глупост!


    И да, може ќе ме нападнете за ова, али мене воопшто не ми се допаѓа Госип Грл. Имам изгледано 2-3 епизоди со цимерката, и воопшто не ми привлече внимание. Мене ми остави впечаток на серија во која богатите владеат, можат да прават што сакаат, они имаат се најдобро, можат да ги газат луѓето, тие двете во главни улоги пак се замислуваат ко кралици на тој колеџот, или каде и да се ... Се на се, една многу вообразена серија.
     
  5. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Person of interest- затоа што во секоја епизода слични се приказните, онака се се повторува. После трета, четврта епизода станува досадно.
    Pretty Little Liars- бидејќи многу ја влечат приказната, ја гледав серијава некаде до втора сезона, ај што се лигави девојките, ама и сeријава некако тапка у место(сега незнам до каде се дешавките, али на мене не ми се допадна)

    На други во моментов не ми текнува, ама знам дека имаше уште неколку што не ми се свиѓаа.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  6. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Серии кои не ги препорачувам-ИНДИСКИТЕ СЕРИИ бидејќи-САМО ГРАЧАТ, ВРЕСКАТ, И ЦИМОЛАТ :!:
     
    На papillonP, Lorcii, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  7. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    СЕ СЛОЖУВАМ би додала Фејт анд Хоуп ако не се лажам така беше
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Girls
    [​IMG]
    Мислев дека ќе биде нешто сосема различно и добро.
    Различно -checked,
    Добро- i don't think so.
    Некоја лоша реализација на вистински стории на млади девојки, кои живеат во Њу Јорк.
    Мене на моменти ми е одвратна и не гледам ништо интриганатно тука.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Не ги препорачувам СИТЕ ИНДИСКИ СЕРИИ ОТИ ЈА НАМАЛУВААТ ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА И СЕ НАПРАВЕНИ ЗА ЛУЃЕ СО НИСКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, се прглупи и наводно кажуваат мн мудри работи , а уствари врска немат со мудроста.
     
    На Chair му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Сите до една индиски, повеќето турски...Глупости во боја.Последно нешто такво е турски Очајни домаќинки на Канал 5, што ја пуштија, ни ликовите не им се погодени, ни сцените, ни локацијата. |(
    Од американскиве, чудно ќе ви дојде, ама Хаус и Вовед во Анатомија многу глупави серии ми се, една епизода имам сосила изгледано од нив.
    Сите го сакаат Рејмонд, Секогаш е сончево во Филаделфија, и други „комични“ серии што ги даваат на Фокс Лајф, за ништо не ги бива.
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    "Entourage"
    [​IMG]
    Освен типот во главната улога, кој е мошне симпатичен и допадлив, сите останати пијавици околу него се невидени дебилчиња.
    Фацките значи кажуваат се'.
    Само се влечат околу него, кој за слава, кој за пари, приказната е глупава и млака, целата серија е досадна и без врска.
    Не ми е јасно како има толку висок рејтинг.
    Среќа заврши. :whew:
     
    На biGirl, sweet-cherry, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. sparkle.q

    sparkle.q Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    15
    сексот и градот..
    освен секс секс секс и повеќе секс нема ништо другоо..прва сезона преку сила ми е изгледана итоа со другарками да и правам друштво.. :|
     
  13. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    American horror story -Американска хорор приказна
    Обично сум љубител на хорор филмови (еден од омилените ми е Saw), ама серијава ми е толку морбидна, застрашувачка и не знам....одвратна ми е. :tmi: Ја загледав на Фокс лајф, гледав 2-3 епизоди и толку беше...сега веќе не ја даваат, а кога случајно ќе ја начекав вртев канал сместа и никогаш не ми ни паѓа на памет да ја гледам. Бррр...од језивост :x
     
  14. Chair

    Chair Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    3
    Не те напајѓам но ти си изгледала само 3 епизоди од G.G јас ги имам изгледано првите 3 сезони и серијата е закон .

    П.С секој има различен вкус позз :D
     
  15. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Езел и Долина на волците
    аман само со пукање,омраза... |(
     
  16. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Сите индиски, турски, шпански серии... јас неможам да ги поднесам..предосадни ми се... |(
    Индиските не ми се толку лоши, ми се допаѓаат како појава, бојата, облеката, актерите, али преку такво на човек да му дојде, милион епизоди имаат!!! Тие серии не завршуваат, само траат и траат, ми се чини и по 20 години уште ќе ги снимаат |( Треба да научат тие луге што е крај :D
     
  17. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Сите индиски серии - заради глупавата содржина, премногу епизоди, тие некои нивни чкљ обичаји.
    Долина на Волците - премногу насилство, животот со мафијата и подземјето, ништо поучно нема.
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    happily divorced
    [​IMG]
    Jaсно и гласно, немојте да сте се зафрланле со симнување и гледање на серијава
    Мислев дека е нешто поинтересно, посмешно и позабавно.
    И ваква дебилна серија има 2ра сезона, немој да ме јебеш |(
    Маж и жена се во долг брак, но мажот е геј, и тоа решава да и го принзае после 18 години брак.
    Се разведуваат, но поради финсиски проблеми уште живеат во иста куќа.
    И заедно си бркаат ДЕЧКОВЦИ |(
    Нема ни една смешна сцена во серијава, ништо интересно.
    Френ незнам до кога ќе игра во вакви дебили серии, па и името немој никако да и го сменат, секаде е френ |(
     
  19. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    The Office
    [​IMG]
    Не ми е јасно од каде е рејтингов 9 на ИМДБ ама по пасивна,досадна,никаква серија немам гледано.Гледав неколку епизоди и буквално ништо не се случува.
     
  20. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    [​IMG]
    It's always sunny in Philadelphia
    -По дебилна серија од оваа немам гледано. Јас незнам како може да има 7 сезони, серијава е КРШ! :fubar:
     
    На sweet-cherry, Elennaa, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.