1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серии кои сакате да се емитуваат на нашите канали

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од heart.stealer, 26 јули 2012.

  1. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    во оваа тема можете да споделите серии кои ви оставиле голем впечаток и сакате да се емитуваат на нашите тв канали можете да размените слики и видеа,само сакам да кажам по толку изминати турски серии се прашувам зошто не го дадоа филмот Gönülçelen главни ликови се Tuba Büyüküstün и Cansel Elçin,филмот е од 2010 година,мене искрено никогаш нема да ми се здосади серијава 2 пати ја гледав има 56 епизоди незнам зошто ама од толку турски серии оваа серија секогаш ќе ми биде на прво место а музиката е прекрасна :inlove: неможам да опишам колку е убава , еве еден дел од првата епизода http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4y91U3cWnJc
    и слики [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    еве и краттка биографија на филмот Gönülçelen je Turska serija inspirisana Bernard Shaw's play 'Pygmalion' i filmom "My fair lady". Serija šalje scene iz Istanbula gdje Murat i Hasret, dva glavna lika žive. Murat je tridesetogodišnjak i uspješan muzičar i učitelj koji je rođen i odrastao u Istanbulu. Potiče iz duge loze poštovanih, bogatih i plemenitih ljudi. Na drugoj strani je Hasret. Ona je rođena i odrasla u jednom od najsiromašnijih dijelova Istanbula. Hasret živi od prodaje cvijeća i povremenog pjevanja u bendu. Murat čuje potencijal u njenom neistreniranom glasu i prima je kao svoju učenicu kako bi je naucio čarima muzike.ПС АКО ИМА ВАКВА ТЕМА СЛОБОДНО ИЗБРИШЕТЕ ЈА :)
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Па немам некои посебни желби. Зависник сум од серии (стриктно американски), но не сакам да се врзувам во одреден термин да бидат пред тв. Кога имам желба за одредена серија, си ја симнувам на компјутер и си ја гледам кога сакам
     
  3. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    How i met your mother, Yes dear, Hot in Cleveland, Mi corazon insiste, El fantasma de Elena..
    Само не турски и индиски повеќе :!:
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
  5. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Сакам да ги даваат Gossip Girl, Glee и Hellcats. Овие три серии ги загледав на нет, ама не ми се седи пред пц по цел ден. Досадни се со турскине серии веќе и време е некоја американска да откупат.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MarijaaaaaaaM

    MarijaaaaaaaM Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Pretty Little Liars
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Немам потреба од ниту една серија на тв, се' што ми се гледа старо-ново има на нет.
    Ако серијата во САД излегува кај нив во 21 часот, кај нас за симнување ја има по 10-12 часа на нет.
    It doesn't get any better than that. ;)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Исто.
    Плус, во текот на епизодата што трае 45 минути, ќе гледам на секои 15 минути реклами од пола саат :)
    Златен интернет и пиратерија :rock:
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Сакам да ја даваат серијата Doctor Who. Едно време ја даваа на Канал5 и беше со деветиот доктор Christopher Eccleston и десетиот доктор одглумен од David Tennant но ја прекинаа кога заврши сезоната.
    [​IMG]
    [​IMG]
    :inlove:
     
  10. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Мнооогу би Сакала да се емитува Турско-македонската серија Елведа Румели неверојатнаа, е преубава, интересна има трагични,комични љубовни сцени, ама комичните баш се комични умирам од смеа.Би било прекрасно некоја програма да ја купи оваа прексрасна серија по можност без сихронизација зошто се употребува и македонскиот јазик и исто му е интересен акцентот.
    (Малку е постара серијата од 2007, но не е нивна вина туку е пропуст од нашите програми што не ја купиле порано,макар и што нема врска ) :P

    Еве неколку сликички од актерите кои ми го привлекуваат вниманието во серијата.
     

    Прикачени фајлови:

  11. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    па тука ги има сите глумци :lol: интересна ми изгледа серијата
     
  12. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    На МТВ 1 рекламираат дека од оваа есен ќе почнат да ја емитуваат Gossip Girl, покрај CSI (Miami, New York, Las Vegas) и Supernatural.Уживанции :)
     
    На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    па тоа е работата што сите ми е интересни, а посебно :inlove: Алекс & Зарифе :inlove: .... и Фатма и Рамиз :D на youtube сите епизоди ги имам изгледано,а ама не е то-то да го дадат да има превод едно-друго се вака... :(
     
  14. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    спонзоруши ... многу добар филм сакам пак да го даваат :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 4c684b92bf1dvi.th.jpg
      4c684b92bf1dvi.th.jpg
      Големина на фајлот:
      3,8 KB
      Прегледи:
      316
    • 22222vi.th.jpg
      22222vi.th.jpg
      Големина на фајлот:
      4,7 KB
      Прегледи:
      316
    • images (73).jpg
      images (73).jpg
      Големина на фајлот:
      7,8 KB
      Прегледи:
      316
    • Photo 3473.jpg
      Photo 3473.jpg
      Големина на фајлот:
      82 KB
      Прегледи:
      316
    • download (2).jpg
      download (2).jpg
      Големина на фајлот:
      2,6 KB
      Прегледи:
      316
  15. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски

    Ја има ли досега емитувано некоја телевизија серијава? Јас прв пат е гледам најсериозно.А сакам да е гледам,ми го задржа внманието.
    Друга работа,гледaм и чичко Кереман од Зет-Домазет е на втората слика.

    А во врска со сериите,сакам да се емитува Втората смена! Убава серија памтам е гледав како помала,а и да Големи и Мали.Не еднаш 1001 еднаш ја имам гледано и не ми е досадна,пак би е гледала со задоволство.
    А и да,мојата прва шпанска серија која е гледав со огромно внимание и ми беше омилена се емитуваше пред едно 5-6 години на А1,се викаше Барајќи го тато,или на шпански Amarte Assi
     
  16. Hurrem-Aleksandra

    Hurrem-Aleksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    413
    Lalola - e оваа сакам да ни ја пуштат многу е интересна се работи за згоден и успешен маж кој преку трансформација од една магија се претвора во преубава жена ;) каква серија абе лудило :D На смешките им нема крај секоја епизода е проследена со хумор е ова не е типична шпанска теленовела (иначе аргентинска е а аргентинците сакаат да си фантазираат малку големи љубители се на нереалните работи) Едно време ја даваа на А2 ама после не знам што им стана и ја укинаа. Повеќе инфо за серијата во спојлер
    Лалола (шпан. Lalola, „lal♂l♀“) е аргентинска телекомедија, или подобро кажано хумористична теленовела. Kaрла Петерсон се појавува како главен лик во нова телекомедија и тоа во лик како маж во женско тело. Серијата кај нас се емитуваше на А2 телевизија.
    Серијата започнува со приказната на Лало, познат бизнисмен, лидер, мачо и одличен женкар, чие хоби е да биде со убави жени и потоа да ги заразува до една за никогаш да не биде со неа. Се продолжува на тој начин сè додека една од жените не решава да му се одмазди. Станува збор за Ромина – една наивна и убава девојка, која разочарана и исполнета со грев од лагата, решава да не ги остави така нештата и да му се одмазди. Ромина пронаоѓа една вештерка да му се одмазди на Лало на најгрозниот начин. И така станува. Тој начин се состои во една магија, во која мажот се претвара во жена т.е. да се претвори Лало во Лола. На тој начин Лало ќе треба да адаптира кон животот на Лола и да го земе своето место во фирмата. Таа како секој ден во кои Лало се преслекува како Лола е многу важен, зошто му претстои една важна средба за работата, на која не може да биде отсутен. Лола прави така, и колегите ќе му поверуваат, дека е една братучеда, која поради лични прилини Лало ќе биде отсутен некое време. Така таа се запознава со Факундо, едно момче кое ќе се вљуби во Лола на прв поглед и ќе се бори за неа додека таа не му одговори. Но, тој и покрај тоа не помислува што всушност се крие под тоа тело. Малку по малку, Лало во кожата на Лола си дава сметка за вистинските работи во животот, за чувствата и за уште многу нешта, кои не ги познавал до пред некое време.
    Еве и слики
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Овој плавиот дечко ќе се трансформира во русокосата :lol:
    [​IMG]
    Најсмешни ликови ми беа Агире и Гастон - crazy dudes indeed :D
    [​IMG]
     
    На 41319 и machhe им се допаѓа ова.
  17. minimax

    minimax Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    22
    Јас сакам да се емитуваат Ask i memnu и Rosa diamante :)
     
  18. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Ja немат емитувано за жал, правам напори за канал 5 да направат нешто, се бунам, ама мислењето на гледачите за нашиве телевизии не е важно многу очигледно. А чичко Караман е нараторот на серијата (раскажувачот) т.е главниот лик.
     
  19. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Дефинитивно доста е од турските серии....ЦСИ се емитуваше едно време нели :^) сакам пак :( Исто и некои хумористични серии како на пример: Сите го сакаат Рејмонд, Да, драга, Како ќе каже Џим, Хоуп и Фејт, Малколм...
     
  20. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Би сакала да одмориме малку од турскиве, и да почнат да се емитуваат Gossip Girl, Pretty little liars, Casi Angeles, Isa, El rostro de Analia (иако до пред 2-3 недели ја гледав на БН, сакам пак :D ) и тн.
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.