1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серии - општа дискусија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Chocolate.me, 2 јули 2013.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.792
    Пол:
    Женски
    Ја гледа некој the blacklist?
    Ја гледам, бавно, извесен период ама не можам да се одлучам дали ми се допаѓа или не. На моменти ми го зема вниманието, ми се допаѓа темата која ја обработува зошто ми е во личен интерес ама како тоа е пренесено ... Некако не ми е доволно добра. Па некој ако ја гледа како ви се допаѓа, станува подобра или полоша со тек на време? Околу 13-14 епизода сум на првата сезона.
     
  2. pravnicka_2604

    pravnicka_2604 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2016
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам, не сум ја гледала само сезонава сега што е во тек, чекам да излезе цела. Мене лично многу ми се допаѓа серијата и според мене станува многу подобра со тек на време. Крајот на втората сезона и цела трета мене ми беше најинтересна. Јас почнав да ја гледам заради Џемјс Спајдер кој ми остави голем впечаток како актер во Boston Legal и не се покајав. Според мене серијата вреди да се гледа.
     
    На JuLleE и theowndemon им се допаѓа ова.
  3. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.717
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам, иако новиве епизоди не сум ги гледала. Не знам што мислење би дала. Поделено мислење имам. На почетокот ми се допаѓаше, па има некои епизоди малце досадни. Втора сезона исто така интересни моменти, со малце досадни. Во принцип ја гледам уште само поради Ред. Фацка ми е.
     
    На JuLleE и theowndemon им се допаѓа ова.
  4. capri

    capri Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    23
    Здраво
    серијата Сенке над Балканом, дали знаете каде на интернет може да се погледне?
    фалаа:)
     
  5. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.187
    Допаѓања:
    235.168
    Јас ја гледам и ми е една од омилените серии. Добра е, ако сакаш ваков тип на серии.
    Сепак за мене најдобра ќе остане Fringe. Колку ја сакам/в серијата. Сеуште ми е бр.1.
     
    На pravnicka_2604, sweet-cherry и theowndemon им се допаѓа ова.
  6. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    https://filmovi.ws/senke-nad-balkanom/

    повели
     
  7. Albertos

    Albertos Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2015
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    362
    Единствена во последно време што ја пратам е commissario Монталбано, а се сеќавам и на серијата со кучето Рекс и аларм за кобра.

    Интересни ми се овој тип на криминалистички серии, иако ретко на 3-4 години да испаѓа по една таква.
    Турски не гледам. Ми се лоши од нив
     
  8. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    https://m.imdb.com/title/tt2261227/
    Ја гледа ли некој?Ја изгледавме со мм за три дена :) .Многу јака и освен што немало потреб толку да се шетаат голи глумциве,многу ме бендиса.
     
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.792
    Пол:
    Женски
    @bebaa една од подобрите серии кои ги имам гледано, високо ја препорачувам наоколу! :!:

    Јас вчера ја почнав Lost in Space, одлична серија, ама зошто имам проблеми со Нетфликс од лаптоп, дури после ќе ја догледам штом се префрлам од таблет, па сега се думам во меѓувреме со што да тепам времето. Другар ми ја опиша како Stranger things in Space, ама не сум стигната толку „далеку“ за да го кажам и јас истото. :wasntme: Да ја догледам и баш ќе видам дали ќе ја предложам или не во темава. А, вака првично, уште сега би напишала дека ја препорачувам, ама не знам како ќе продолжи натаму. 8-|
    Ја гледа некој друг?
    Мислења?
    Некој сличен предлог?
     
    На bebaa и Nausicaa им се допаѓа ова.
  10. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @theowndemon, јас ја почнав, изгледав две епизоди ама некако не ми го задржа вниманието. Ми има некој „веќе видено“ вајб и вака не сум баш најимпресионирана. Очекував многу повеќе авантура и забава.

    А за предлог, ич не е слична ама The Terror е предобра!!! Досега ми е чиста 10ка!
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.792
    Пол:
    Женски
    @Nausicaa баш сега ја гледав на IMDB и ја ставив да ми се спушта, и сега кога видов дека имаш пишано за истата, уште поќе сакам да ја гледам. :D
    А, Lost in Space мене ептен ми привлече внимание и ја почнав ама имам проблеми со Нетфликс и не можам да гледам од лаптоп, а постојано со таблет во раце да сум мачно ми е, па после кога ќе си легнам ќе си земам да ја догледам, а сега ми треба занимација во меѓувреме. :lol:

    едит. Најдов уште една серија која ми фати око, две епизоди има засега колку што видов - the Crossing. И двете беа во предлог за Lost in Space.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Ја немам таа гледано,ама би ти го препорачала и овој
    https://m.imdb.com/title/tt4276624/
    Сега незнам дали гледаш вакви.За планетата на супермен,живитот на дедому и како дошло до негово стасување на земјата.
    Едит:
    https://m.imdb.com/title/tt3647998/
    Исто многу е добра.Малку морничава ама интересна е.Со Том Харди е.
    https://m.imdb.com/title/tt0408381/ Оваа е ако сакате добра комедија.Се пресмеав и ликовите ми се прираснаа за срце :D
     
    Последна измена: 16 април 2018
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.792
    Пол:
    Женски
    Криптон?
    Од тел ми кочи да отворам линкот, ама Криптон ја гледам. Изненадно добра е.
     
  14. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Даа криптон :)
    А таа чим има само две епизоди,нека снимат цела па после :). Black mirror ако ја немаш гледај ја .
     
  15. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Оваа позната ми е изгледа ја имам фанато на некоја од телевизиите и ја немам догледано не ми останала во секавање.
     
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.792
    Пол:
    Женски
    Јас едвај стигнав до втора сезона. После финале на прва уствари почна поинтересна да ми е. Многу висок рејтин има и реално не е лоша ама не можам јас ни со цела уста да речам дека е добра.
     
    На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @theowndemon, не оставам јас серии недогледани :) Ќе ја изгледам па се надевам дека како што ќе навлегувам подлабоко во приказната, поинтересна ќе ми станува :) Јас инаку очекував маааалку повеќе акција а помалку драма :) Првата епизода ми беше дури и досадна на моменти
    зошто ЗНАЕМЕ дека децата ќе преживеат
    па сите емоции и плачки ми беа ептен непотребни и клише.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    На почетокот и јас не бев воодушевена од серијава, можам слободно да кажам дека првата сезона е онака, мех. Не е лоша, ама пак, не е ни wooow. Јас ја изгледав цела, станува се подобра и подобра, ама не е толку динамична како што би сакала јас. :D
     
    На pravnicka_2604 и theowndemon им се допаѓа ова.
  19. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.792
    Пол:
    Женски
    @Nausicaa јас после една сезона ако не ми се допадна оставам, ама ако сум ја почнала сезоната обично ја гледам. :lol:
    @Rebecca_R и према мене е некако бавна, не е динамична. После прва ми е подобра, ама прва сезона еден месец ја тегнев. Тон серии пикнав измеѓу.
     
    На Rebecca_R и Nausicaa им се допаѓа ова.
  20. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Rick and Morty [burps] Се чудам како не сум ја гледала до сега, иако интернетов е преплавен со неа. Се навлеков тотално: добар хумор, добри дијалози, башка анимирана. Повеќе не барам! :D
     
    На Someonespecial, pravnicka_2604 и Nausicaa им се допаѓа ова.