1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серии - општа дискусија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Chocolate.me, 2 јули 2013.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Under the dome добра е? Јас онака ја ѕирнав, ми фати око, па се мислев со таа да почнам кога ќе имам време. Ми делува интересна приказната.
     
  2. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    899
    Допаѓања:
    1.958
    Пол:
    Женски
    Зависна сум од серии.

    Последно нешто што гледав беше Mistresses (Америчката верзија) и некако ептен глупо ми заврши сезонава, а нигде не можам да видам дали ќе продолжат со снимање или не.. :|
    Излезе повеќе од тоа што очекував, а сегде читам дека оригиналната верзија била каде каде поубава.. ама добро... Се надевам дека ќе има уште една сезона барем.

    Friends е серија која што ја имам изгледано 3 пати, сезона по сезона, со ред, а во меѓувреме ако ја начекам на ТВ обавезно оставам да си се посмеам. Иако ја знам на памет, многу се соживев со ликовиве и ми годи од време на време да ја пуштам. :)

    Од Pretty Little Liars се откажав пред неколку месеци, ептен ми ја отупеа, ама пред недела дена, од досада, ја пуштив, викам ај да видам дали конечно ќе и стават крај... Ми изгледа дека уште долго ќе ја има ... :?:

    How I Met Your Mother ја изгледав во еден здив, со нетрпение ја чекам новата сезона.

    Инаку, други серии нередовно што ги гледам, на Fox и по нашиве телевизии:

    Everybody Loves Raymond
    Revenge
    Hope & Faith
    ...
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Од новиве, вчера почнаа две, Dads и Brooklyn Nine-Nine.
    Dads ми е искрено дебилна, од првава eпизода не ми остави никаков впечаток. Може ќе и дадам уште една шанса, ама толку, едноставно ми е премногу глупава и за мојот вкус за глупави-лесни серии.

    За разлика од неа Brooklyn Nine-Nine ми се допадна. Не е брилијантна, ама ни е ни лоша, може да се развие во смешно ситкомче. Прична оцена силно 7че, што може да преиде и во 8че.
    Сега за сега толку, поише следната епизода.
     
    На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Па многумина ја споредуваат Under the dome со Џерико, засега... веројатно зависи натака како ќе се одвива дејствието. Мене има моменти што ми се глупави (како, затворени се во куполава, а имаат ветер, имаат воздух...такви ствари). Ама.. бидејќи не планирав да ја гледам, прочитав што е финтата со куполата :D и сега некако сум... сеедно ми е. Има моменти што сакаш да знаеш што ќе се случи и моменти што толку се глупи и фрустрираат што ти иде мониторот да го клоцнеш.
    Претходната епизода што ја гледав, спојлер е ова ако планирате да ја гледате
    војската лансираше некоја ракетка кон куполата, сите се исплашија дека ќе умрат, куполата не се скрши, и никој не паничеше што уствари сеуште се затворени внатре и ни една ракета не може да го скрши чудово |( Башка тој Џуниор, со цурата од Тајниот круг, толку се напорни...ургх :D Ама да, ја гледам со брат ми, ме тера :D секогаш вадиме некоја серија за заедничко гледање, тој се запна сега за оваа.

    Хипстер, Бруклин веќе си ја симнав :D Баш ме интересира што ќе се глупира Енди Самберг овој пат :) Ќе пишам накнадно впечатоци
     
    На Vikica.cuci и RainBow им се допаѓа ова.
  5. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Crossing Lines, нов серијал од кој изгледав две епизоди и двете целосно ме воодушевија. Се надевам дека ќе биде добар исто како што е и криминални умови.

    Група од интернационални умови се регрутирани со една цел, да ги разрешуваат интернационалните криминални убиства и случаи.
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    За Dads не можам повеќе да се сложам со тебе, абе што трошеле пари на ваква дебилна, ретардирана серија, ја изгледав цела епизода само за да видам до каде ќе одат со ретардираноста. :x

    Brooklyn 99 не ми остави некој голем впечаток, не е лоша како Dads ама не беше ни нешто wow, ќе изгледам уште некоја епизода ако ја биде добро ако не ајт у канта како многу други.

    Нема моментално ниедна добра комична серија освен Modern Family, сите нови што излегуваат или се дебилни или после првата сезона им удираат секира, барам некоја добра ама нема. ;( :lol:

    Under the dome, воошто не ми се допадна, после првите 2 епизоди ја баталив исто како и Revolution, првите неколку епизоди беа интересни после тоа жива досада.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Тоа е суровата вистина луѓе, после Модерн фемили сите ситкоми ми се срање, не се споредуваат, кренаа критериуми за добра комедија и сега ништо не ни е интересено и посебно. Знам дека многумина нема да се сложат со мене али мене Модерн ми е на врвот на листата на комедии и тоа и пред фамозните Пријатели. И сега и јас сум по потрага на комедија и со сила барам нова. У право си битер ја прегледав уште еднаш епизодата, малку сум била подарежлива со оцената за Бруклин 99. Не е лоша али па не е за 7ца. Да се надеваме дека ќе има некои бољи шали и досетки.
     
    На bittersweet и 1209 им се допаѓа ова.
  8. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Се се, само неможам да сватам како Секогаш е сончево во Филаделфија издржа цели 9 сезони, а најавена е и 10та за другата година |( По добилна серија од оваа НЕМА.
    Инаку за Under The Dome се согласувам со кравче. Додуша ја едвај изгледав две епизоди, ама пак исто мислење имам. Ме привлече серијава, ама ништо, на моменти е толку досадна и глупава шо ти иди, ја цитирам кравче: "мониторот да го клоцнеш".
    Инаку од овие новиве си ја догледав вчера Graceland, ми се допаѓа серијава и сега гледам најавиле и втора сезона исто така од 13 епизоди :rock:
    Мене исто така ми падна во око и Mistresses па гледам и на Фокс почнале да ја дават, ако имам време ќе ја ѕирнам и неа :lol:
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Вчера се навлеков уште на една серија-Homeland
    За сега ми се гледа како добра серија, синојќа изгледав 4 епизоди, на петтата заспав :P
    Серијава потсетува на 24 со Џек Бауер.
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Немаме тема за Еми наградите, дефитнивно треба да се отвори, ама во недостиг на време ќе постирам тука, некако најсоодветно ми е.
    65th emmy awards се одржаа вчера, награди за најуспешните тв серии во изминатата година.

    И по категории, наградените се-
    1.Outstanding Comedy Series
    Modern Family (ABC)
    30 Rock (NBC)
    The Big Bang Theory (CBS)
    Girls (HBO)
    Louie (FX)
    Veep (HBO)

    2.Outstanding Drama Series
    Breaking Bad (AMC)
    Downton Abbey (PBS)
    Game of Thrones (HBO)
    Homeland (Showtime)
    House of Cards (Netflix)
    Mad Men (AMC)

    3.Outstanding Variety Series
    The Colbert Report (Comedy Central)
    The Daily Show with Jon Stewart (Comedy Central)
    Jimmy Kimmel Live! (ABC)
    Late Night with Jimmy Fallon (NBC)
    Real Time with Bill Maher (HBO)
    Saturday Night Live (NBC)

    4.Outstanding Miniseries or Movie
    Behind the Candelabra (HBO)
    American Horror Story: Asylum (FX)
    The Bible (History)
    Phil Spector (HBO)
    Political Animals (USA Network)
    Top of the Lake (Sundance Channel)

    5.Outstanding Reality - Competition Program
    The Voice (NBC)
    The Amazing Race (CBS)
    Dancing with the Stars (ABC)
    Project Runway (Lifetime)
    So You Think You Can Dance (Fox)
    Top Chef (Bravo)

    6.Outstanding Lead Actor in a Comedy Series
    Jim Parsons as Dr. Sheldon Cooper on The Big Bang Theory (Episode: "The Habitation Configuration") (CBS)
    Alec Baldwin as Jack Donaghy on 30 Rock (Episode: "A Goon's Deed in a Weary World") (NBC)
    Jason Bateman as Michael Bluth on Arrested Development (Episode: "Flight of the Phoenix") (Netflix)
    Louis C.K. as Louie on Louie (Episode: "Daddy's Girlfriend, Part 1") (FX)
    Don Cheadle as Marty Kaan on House of Lies (Episode: "Hostile Takeover") (Showtime)

    7.Outstanding Lead Actress in a Comedy Series
    Julia Louis-Dreyfus as Selina Meyer on Veep (Episode: "Running") (HBO)
    Laura Dern as Amy Jellicoe on Enlightened (Episode: "All I Ever Wanted") (HBO)
    Lena Dunham as Hannah Horvath on Girls (Episode: "Bad Friend") (HBO)
    Edie Falco as Jackie Peyton on Nurse Jackie (Episode: "Luck of the Drawing") (Showtime)
    Tina Fey as Liz Lemon on 30 Rock (Episodes: "Hogcock!" / "Last Lunch") (NBC)
    Amy Poehler as Leslie Knope on Parks and Recreation (Episodes: "Emergency Response" / "Leslie and Ben") (NBC)

    8.Outstanding Lead Actor in a Drama Series
    Jeff Daniels as Will McAvoy on The Newsroom (Episode: "We Just Decided To") (HBO)
    Hugh Bonneville as Robert Crawley, Earl of Grantham on Downton Abbey (Episode: "Episode Five") (PBS)
    Bryan Cranston as Walter White on Breaking Bad (Episode: "Say My Name") (AMC)
    Jon Hamm as Don Draper on Mad Men (Episode: "In Care Of") (AMC)
    Damian Lewis as Nicholas Brody on Homeland (Episode: "Q&A") (Showtime)
    Kevin Spacey as Frank Underwood on House of Cards (Episode: "Chapter 1") (Netflix)

    9.Outstanding Lead Actress in a Drama Series
    Claire Danes as Carrie Mathison on Homeland (Episode: "Q&A") (Showtime)
    Connie Britton as Rayna Jaymes on Nashville (Episode: "Pilot") (ABC)
    Michelle Dockery as Lady Mary Crawley on Downton Abbey (Episode: "Episode One") (PBS)
    Vera Farmiga as Norma Louise Bates on Bates Motel (Episode: "First You Dream, Then You Die (Pilot)") (A&E)
    Elisabeth Moss as Peggy Olson on Mad Men (Episode: "The Better Half") (AMC)
    Kerry Washington as Olivia Pope on Scandal (Episode: "Happy Birthday, Mr. President") (ABC)
    Robin Wright as Claire Underwood on House of Cards (Episode: "Chapter 10") (Netflix)

    10.Outstanding Lead Actor in a Miniseries or Movie
    Michael Douglas as Liberace on Behind the Candelabra (HBO)
    Benedict Cumberbatch as Christopher Tietjens on Parade's End (HBO)
    Matt Damon as Scott Thorson on Behind the Candelabra (HBO)
    Toby Jones as Alfred Hitchcock on The Girl (HBO)
    Al Pacino as Phil Spector on Phil Spector (HBO)

    11.Outstanding Lead Actress in a Miniseries or Movie
    Laura Linney as Cathy Jamison on The Big C: Hereafter (Showtime)
    Jessica Lange as Sister Jude / Judy Martin on American Horror Story: Asylum (FX)
    Helen Mirren as Linda Kenney Baden on Phil Spector (HBO)
    Elisabeth Moss as Det. Robin Griffin on Top of the Lake (Sundance Channel)
    Sigourney Weaver as Elaine Barrish Hammond on Political Animals (USA Network)

    12.Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series
    Tony Hale as Gary Walsh on Veep (Episode: "Running") (HBO)
    Ty Burrell as Phil Dunphy on Modern Family (Episode: "Mistery Date") (ABC)
    Adam Driver as Adam Sackler on Girls (Episode: "It's Back") (HBO)
    Jesse Tyler Ferguson as Mitchell Pritchett on Modern Family (Episode: "The Wow Factor") (ABC)
    Bill Hader as Various Characters on Saturday Night Live (Episode: "Host: Seth MacFarlane") (NBC)
    Ed O'Neill as Jay Pritchett on Modern Family (Episode: "Bringing Up Baby") (ABC)

    13.Outstanding Supporting Actress in a Comedy Series
    Merritt Wever as Zoey Barkow on Nurse Jackie (Episode: "Teachable Moments") (Showtime)
    Mayim Bialik as Dr. Amy Farrah Fowler on The Big Bang Theory (Episode: "The Fish Guts Displacement") (CBS)
    Julie Bowen as Claire Dunphy on Modern Family (Episode: "My Hero") (ABC)
    Anna Chlumsky as Amy Brookheimer on Veep (Episode: "First Response") (HBO)
    Jane Krakowski as Jenna Maroney on 30 Rock (Episodes: "Hogcock!" / "Last Lunch") (NBC)
    Jane Lynch as Sue Sylvester on Glee (Episode: "Feud") (Fox)
    Sofía Vergara as Gloria Delgado-Pritchett on Modern Family (Episode: "Yard Sale") (ABC)

    14.Outstanding Supporting Actor in a Drama Series
    Bobby Cannavale as Gyp Rosetti on Boardwalk Empire (Episode: "Sunday Best") (HBO)
    Jonathan Banks as Mike Ehrmantraut on Breaking Bad (Episode: "Say My Name") (AMC)
    Jim Carter as Charles Carson on Downton Abbey (Episode: "Episode Six") (PBS)
    Peter Dinklage as Tyrion Lannister on Game of Thrones (Episode: "Second Sons") (HBO)
    Aaron Paul as Jesse Pinkman on Breaking Bad (Episode: "Buyout") (AMC)
    Mandy Patinkin as Saul Berenson on Homeland (Episode: "The Choice") (Showtime)

    15.Outstanding Supporting Actress in a Drama Series
    Anna Gunn as Skyler White on Breaking Bad (Episode: "Fifty-One") (AMC)
    [Jena Baccarin as Jessica Brody on Homeland (Episode: "State of Independence") (Showtime)
    Christine Baranski as Diane Lockhart on The Good Wife (Episode: "The Seven Day Rule") (CBS)
    Emilia Clarke as Daenerys Targaryen on Game of Thrones (Episode: "And Now His Watch is Ended") (HBO)
    Christina Hendricks as Joan Harris on Mad Men (Episode: "A Tale of Two Cities") (AMC)
    Maggie Smith as Violet Crawley, Dowager Countess of Grantham on Downton Abbey (Episode: "Episode One") (PBS)

    16.Outstanding Supporting Actor in a Miniseries or Movie
    James Cromwell as Dr. Arthur Arden / Hans Grüper on American Horror Story: Asylum (FX)
    Scott Bakula as Bob Black on Behind the Candelabra (HBO)
    John Benjamin Hickey as Sean Tolke on The Big C: Hereafter (Showtime)
    Peter Mullan as Matt Mitcham on Top of the Lake (Sundance Channel)
    Zachary Quinto as Dr. Oliver Thredson on American Horror Story: Asylum (FX)

    17.Outstanding Supporting Actress in a Miniseries or Movie
    Ellen Burstyn as Margaret Barrish Worthington on Political Animals (USA Network)
    Sarah Paulson as Lana Winters on American Horror Story: Asylum (FX)
    Charlotte Rampling as Eva Delectorskaya (older) on Restless (BBC One/Sundance Channel)
    Imelda Staunton as Alma Hitchcock on The Girl (HBO)
    Alfre Woodard as Louisa "Ouiser" Boudreaux on Steel Magnolias (Lifetime)

    18.Outstanding Choreography
    Derek Hough - Dancing with the Stars (Routines: "Hey Pachuco" / "Para Los Rumberos" / "Walking on Air") (ABC)
    Derek Hough & Allison Holker - Dancing with the Stars (Routines: "Heart Cry" / "Stars") (ABC)
    Warren Carlyle - Rodgers & Hammerstein's Carousel (Live From Lincoln Center) (PBS)
    Sonya Tayeh - So You Think You Can Dance (Routines: "Possibly Maybe" / "Turning Page" / "Sail") (Fox)
    Mandy Moore - So You Think You Can Dance (Routines: "The Power of Love" / "Wild Horses") (Fox)
    Napoleon & Tabitha D'umo - So You Think You Can Dance (Routines: "Call of the Wild (Circle of Life)" / "Love Cats" / "Beautiful People") (Fox)
    Travis Wall - So You Think You Can Dance (Routines: "Where the Light Gets In" / "Without You" / "Unchained Melody") (Fox)

    19.Outstanding Directing for a Comedy Series
    Modern Family (Episode: "Arrested"), Directed by Gail Mancuso (ABC)
    30 Rock (Episodes: "Hogcock!" / "Last Lunch"), Directed by Beth McCarthy-Miller (NBC)
    Glee (Episode: "Diva"), Directed by Paris Barclay (Fox)
    Girls (Episode: "On All Fours"), Directed by Lena Dunham (HBO)
    Louie (Episode: "New Year's Eve"), Directed by Louis C.K. (FX)

    20.Outstanding Directing for a Drama Series
    House of Cards (Episode: "Chapter 1"), Directed by David Fincher (Netflix)
    Boardwalk Empire (Episode: "Margate Sands"), Directed by Tim Van Patten (HBO)
    Breaking Bad (Episode: "Gliding Over All"), Directed by Michelle MacLaren (AMC)
    Downton Abbey (Episode: "Episode Four"), Directed by Jeremy Webb (PBS)
    Homeland (Episode: "Q&A"), Directed by Lesli Linka Glatter (Showtime)

    21.Outstanding Directing for a Variety Series
    Saturday Night Live, Directed by Don Roy King (NBC)
    The Colbert Report, Directed by James Hoskinson (Comedy Central)
    The Daily Show with Jon Stewart, Directed by Chuck O'Neil (Comedy Central)
    Jimmy Kimmel Live!, Directed by Andy Fisher (ABC)
    Late Show with David Letterman, Directed by Jerry Foley (CBS)
    Portlandia, Directed by Jonathan Krisel (IFC)

    22.Outstanding Directing for a Miniseries, Movie or a Dramatic Special
    Behind the Candelabra, Directed by Steven Soderbergh (HBO)
    The Girl, Directed by Julian Jarrold (HBO)
    Phil Spector, Directed by David Mamet (HBO)
    Ring of Fire, Directed by Allison Anders (Lifetime)
    Top of the Lake (Episode: "Part 5"), Directed by Jane Campion & Garth Davis (Sundance Channel)

    23.Outstanding Writing for a Comedy Series
    30 Rock (Episode: "Last Lunch"), Written by Tina Fey & Tracey Wigfield (NBC)
    30 Rock (Episode: "Hogcock!"), Written by Jack Burditt & Robert Carlock (NBC)
    Episodes (Episode: "Episode Nine"), Written by David Crane & Jeffrey Klarik (Showtime)
    Louie (Episode: "Daddy's Girlfriend, Part 1"), Written by Pamela Adlon & Louis C.K. (FX)
    The Office (Episode: "Finale"), Written by Greg Daniels (NBC)

    24.Outstanding Writing for a Drama Series
    Homeland (Episode: "Q&A"), Written by Henry Bromell (Showtime)
    Breaking Bad (Episode: "Dead Freight"), Written by George Mastras (AMC)
    Breaking Bad (Episode: "Say My Name"), Written by Thomas Schnauz (AMC)
    Downton Abbey (Episode: "Episode Four"), Written by Julian Fellowes (PBS)
    Game of Thrones (Episode: "The Rains of Castamere"), Written by David Benioff & D.B. Weiss (HBO)

    25.Outstanding Writing for a Variety Series
    The Colbert Report (Comedy Central)
    The Daily Show with Jon Stewart (Comedy Central)
    Jimmy Kimmel Live! (ABC)
    Portlandia (IFC)
    Real Time with Bill Maher (HBO)
    Saturday Night Live (NBC)

    26.Outstanding Writing for a Miniseries, Movie or a Dramatic Special
    The Hour, Written by Abi Morgan (BBC America)
    Behind the Candelabra, Written by Richard LaGravenese (HBO)
    Parade's End, Written by Tom Stoppard (HBO)
    Phil Spector, Written by David Mamet (HBO)
    Top of the Lake, Written by Jane Campion & Gerard Lee (Sundance Channel)

    КОментари, критики,забелешки, но само од сериски аспект, немојте ве молам тука да се задебатираме за модата и за фустаните кои ги носеле.

    Прилично тешка борба беше годинава за драмите, мене сите норминирани за најдобра драма ми беа навистина супер, само таа што зема не ја имам гледано, другите сите ми се фантастични. Навивав за Хумленд бидејќи ми е омилена, но тоа е што е.
    За споредна улога во комедија сум зарочарана, кај комедиите кај мене има монопол, едни се нема друго ни до колена да им парираат. 30 Рок не е лоша, ама со оглед дека лани им беше последна сезона, би рекла више иделе на симпати кард и ги наградиле за крај.

    Разочарана и што Менди Паткин не зема за споредна улога во серија, затоа што е неверојатен лик и глумец пред се.
    Исто и за главна, од толку фантастична конкуренција, не знам дали Џеф беше најдобар, според мене не, но тоа е тоа.

    Ако некој најде линк од церемoнијата на нет, нека ми го пушти сакам да ја гледам, али без карпетот, тоа го ѕирнав на кратко.
     
  11. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    http://thepiratebay.sx/torrent/8952484/ ... _x264-2HD_[eztv]
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Забавна била церемонијата нема што, Патрик ме одушевува со ова танцов, му лежи навистина беспрекорно.

    Од новиве серии(зашто започнавме тука муабет за нив, да се доискажам), Mom не ви ја препорачувам, Чак Лор потфрлил изенандувачки многу, немам зборови за серијава, навистина како може оваа да му е смешна. Време е да се пензионира изгледа. На серијава огромен компри и давам ни Дадс не ми беше толку дебилна. И цела сезона на серијава и е многу според мене.

    The Blacklist ми се допадна и ме изненади не очекував James Spader да ми биде толку лајкабл.
    Има добра содржина, мене приказничката ми се допаѓа, мој тип на серија е драма-крими-тероризам-политика.
    Мене ми е малку оскудно од 40 минути(една епизода) да давам целосен осврт за тоа дали стварно ќе ми се допадне во целост, до сега за сега е океј, мислам дека ќе ви го привлече вниманието на повеќето, и покрај тоа што има ПРЕМНОГУ драми кои се актуелни моментално.

    Од друга страна пак Hostages ми е каде каде послаба, освен главниов лик кој ми е бомбонче, другото ми е некако бледо, или пак дали се собраа толку многу драми и на мојата листа, покрај таква конкуренција, оваа лесно би отпаднала. Главната глумица лично не ми се допаѓа, избрале малку смотан лик за претседателот, и самата приказна пред се сега за сега ми изгледа навино па и конфузно. Но ќе се разглобат работите до подоцна веројатно, вака од почетокот не ми фаќа баш за срце, но ќе видиме. Ќе и дадам шанса сепак.
     
    На kravce и bittersweet им се допаѓа ова.
  13. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    ^А да си ги гледаме заедно сериичкиве, да не трошиме на две места интернет. :rofl: :D

    Стварно значи и Mom како и Dads е серизоно дебилна серија, не си го трошите џабе времето, The Blacklist ме остави без здив, феноменален старт, се надевам дека така ќе продолжат, James Spader е причината зошто и сакав да ја гледам серијава, ми фалеше, немаше тв серија со него од Boston Legal.
    Hostages не сум ја гледала, не ми остави некој впечаток како интересна серија, нешто налик на Scandal помешано со The Mob Doctor ми делува, а ни едната ни другата серија не ми се допаѓа.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Како стигнувате бре луѓе? :D Јас не стигнав ни 2broke girls новата да ја ѕирнам. Ја гледаше ли некој Sleepy Hollow, гледам високи оцени и дале за пилотот :^)
    Иначе... проблемот што не можам да постигнам, ми е новата зараза
    [​IMG]
    Серија од 2007, во главна улога е Демиен Луис (Хоумланд). Крими серија, Демијан е детектив кој одлежал 12год затвор, па по ново судење е ослободен. Има доста веќе видени случаеви, ама толку шармантен лик глуми, со тие негови филозофски моменти, изрази... дефинитивно ја крева атмосферата и серијата.
    Па ете... кога ќе дојдат на ред тие саати за серија... ова гледам сега :$ 2ра сезона, уште 16 епизоди.
     
  15. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    ^Ја не спијам, синчето да ми е здрав и жив спие преку ден кога нема шанса да спијам, си дежураме ноќе, така стигнувам да ги гледам сите серии :yawn: :rofl:

    Sleepy Hollow има две епизоди до сега, приказната и се врти околу четирите коњаници, апокалипсата и борбата со злото, не е нешто нај, нај ама не е ни лоша, вреди да се погледа.
     
    На Hipster и kravce им се допаѓа ова.
  16. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    ^ Значи ми треба бебе за да постигнам? :D ајде ќе си пишам на ту ду листата :D
     
    На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Може ли да ми препорачате серии, чии епизоди траат по 20 минути, и да се лесни така, интересни ? :D
    Ја имам гледано 2 broke girls само, од по 20 минутниве.
     
  18. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Don't Trust the B---- in Apartment 23 и Up all night :)
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Modern family ако не си ја гледала обавезно да ја гледаш. :)
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  20. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.973
    Допаѓања:
    233.206
    Аман бе жени доста ги фалете сериите, почнав да учам за правосуден, а и бебе треба да раѓам :) .
    Летово изгледав три или четири серии, последни ми беа Вампирите, Оделата ми стојат неизгледани, им се токмам на Оргиналните, а и Хипстер ме настрвува со Модерен фемили :D .
    Ја имам симнато и Хоумленд, не ја почнувам, страв ми е, ќе баталам учењето, а плус и средуваме по дома, а јас и сериите сме лоша комбинација, а вие ме ставате во искушение.