1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серии - општа дискусија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Chocolate.me, 2 јули 2013.

  1. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Мене па баш таа ми е омилена на сите времиња:D
    Ти ја предложив зашто е многу слична со Френдс, од таков тип сит-комс ти се и 2 and a half men, According to Jim (сигурно имаш фатено на а1 некоја епизода од времето) Malcolm in the middle, Scrubs, The big bang theory, That 70's show...ако ти се гледаат шпански најди ја Los Seranos на јутуб ја има со превод (не е теленовела да знаеш:D)
    Ако сакаш повеќе акција и крими Breaking bad, Prison break што ја спомна, Narcos, CSI, Sherlock, Without a trace, El Chapo...Vikings ти е нешто слично на GOT, мада што мене ми се здосади после 2ра сезона.
     
    На blackpanter и MissDior им се допаѓа ова.
  2. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.185
    Допаѓања:
    10.085
    @Monna.Monna може шпанската да ја ѕирнам, се заситив од популарниве серии, а башка уживам да слушам шпански :inlove:
     
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    @zhap4e The Haunting of Hill House, не е страшна серија, да скокаш и да се плашиш од неа ама е морничава, има добри визуелни ефекти. Многу е интересно работена, до трета епизода сум сега ама стварно ми се допаѓа.
     
    На zhap4e и Nausicaa им се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.816
    Допаѓања:
    38.309
    Пол:
    Женски
    И јас сум до трета, ама ме е ми е језива доста, не можам да ја гледам сама. Овие три ги изгледав додека беше тука маж ми и јас пуштав тогаш, сега не е тука и немам срце сама. Жал ми е што ќе ја прекинам доста интересна ми е ама ми прави стрес.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Јас ја изгледав цела сезона, многу е интересна, до душа првите две епизоди не ми беа нешто посебно интересни,ваљда дека уште ги запознавав ликовите,ама од тука па натаму не можев да прекинам со гледање.
    Дали е страшна? :?:, па да мене ми беше страшна но не за да спијам со запалено светло :)
    Колку за споредба, многу е по добра од Американ хорор стори.
    Ја препорачувам .
     
    На ludoto19, theowndemon, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Да, исто. Зато и не пишав одма после прва епизода, ни после втора мислење оти сакав убо да се запознам со серијата.

    На почеток ме бунеа скоковите од минато во сегашност, и ми требаше време да поврзам лик на мало дете со лик на возрасна личност, ама од ко ќе се научат ликојте и скокојте во времињата не се толку страшни. Сега ги знам ликовите, работите шо не ми беа јасни претходно ми се јасни и вистина во трета и после трета епизода, наеднаш серијата станва поинтересна. :D

    Да ја догледам и сигурно ќе ја предложам во соодветна тема.
     
    На zhap4e и ane.bella им се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    O, воопшто не е страшна. Мрачна е, но прекрасна, интересна, конфузно, хаотично изгледа али, толку добро е склопен секој детал што, со душа чекам логичка разврска за сето.:) И, искрено не знам дал сакам втора сезона (за да ја укакаат, стандард). :))
    The haunting of Hill house (y)
     
    На ludoto19, Nausicaa, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.307
    жабо само 4епизоди има? на гледалица ја најдов ама само 4епизоди се
     
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Не, Алис. 10 епизоди се од прва сезона. Синоќа ја изгледав цела :mm:
    Бујрум, кај шо ја гледам јас--- putloker.
    На крај више отупеа со долгите и тупави филозофии--монолози на секој од ликовите али ај, простено им е.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.307
    на ова да не треба регистрација и дрндрн
     
  11. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Јок. Само кликаш да се пушти и се нервираш оти се појавуваат скокачки прозорчиња:))
     
  12. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.307
    имам некој проблем на кој сервер гледаш?
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Гледам не сум пишала за неколку нови епизоди:
    • Supergirl - ми е некако освежителна на начин кој не го очекував. Се е некако мирно, затишје пред војна е првата епизода. Го обожувам Брејни и колку е буквалист како лик, ама сепак дека не е само површен робот туку му искажуваат чувства. Накратко, оваа сезона сакам да видам најмногу за него, бекстори, да биди како во spotlight. Еј, можи тој ми е освежувањето сезонава.
    • Marvel's Daredevil - оваа серија никогаш не ми била интересна, ни сега. Или шо би рекла, ја гледам ради секси слепиот чоек. Многу потсеќа на прва сезона, костумот, криењето од пријателите, кои сега мислат дека е само умрен, а не пијаница. Во глобала јади многу ќотек дур успеј до својата цел. Мислам ова не е само прва епизода од сезонава, ова е секоја епизода од секоја сезона на серијава.
    • Arrow - ми беше ... Океј. Зачудувачки ... Лоша. Мислам не беше досадна епизода, имаше тон работи кои се случија ама, ... Не ми фати вниманието, ама баш ич. И искрено сакам да речам штета ама не ми иди некако.
    Доста е од повратни сезони, да прокоментирам и цели сезони на нешто сум почнала ново:
    • Charmed - :D cringe, cringe-worthy, cringy. :o Полоша нова серија, убедливо. Особено прва епизода, мислам дека режисерите пропуштиле деталот дека прва епизода му е клучна за дали ќе привлечи публика. Гледав и втора епизода сепак. Епа вака, приказната е океј, сепак се работи за рибут ама дијалозите се ... Ужас. Оваа серија би била интересна за мали PC деца кои се удираат во гради со својата уникатност, својот комплекс на снегулка и човеко- љубост, п.с. мажите се свињи и кој ќе верва на маж, кога спротивното го велат три жени ... :)
    • The Haunting of Hill House - masterpiece. Мислам доста долго и на поќе места ја предлагам серијава. Во топ 6 омилени серии ми влегва, не е страшна, напротив, ама е многу морничава, со инзвонредна приказна, и спојлер, спојлер, breath- taking plot twist. (fingers)
    Уште почеток на сезона на Legends of Tomorrow да изгледам после. Имам доста високи очекувања зошто оваа ми е омилена серија од Arrowverse.
     
    На ane.bella, Nausicaa и smooch им се допаѓа ова.
  14. GirlyGirly

    GirlyGirly Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    697
    Втората сезона е почната. До 6 епизода е. Пријатно гледање.
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    ја следам. Само 6ка ми е за гледање викендов :)
     
    На GirlyGirly му/ѝ се допаѓа ова.
  16. M-14

    M-14 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2018
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Препорачувам:
    The haunting of Hill House, Dark, Stranger Things, Vikings, Gotham, Daredevil, Siren, Game of Thrones и уште некои на кои моментално не ми текнува.
     
    На zhap4e и theowndemon им се допаѓа ова.
  17. femina2014

    femina2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    66
    Барам една серија ама не се сеќавам точно каде ја видов најавата за серијата , мислам дека на FOX или некоја од нивните програми беше... Серијата е со хакери и во најавата се споменуваше нешто како дека тие го спасуваат светот...when nobody can save you they are here-мислам дека вака почнуваше најавата...
    Ви благодарам...
     
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Мислење за Marvel's Inhumans & Marvel's Runaways?
     
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Miss Sherlock, јапонска :clap: Пар епизоди изгледав од прва сезона. Не е лоша.
    Шерлок малку ми иде на нерви,ама па симпатични се генерално па... ќе ја изгледам. Единствена серија која за сега ја гледам бавно, бавно. Еден ден, една епизода:))))

    [​IMG]
     
    На 1209, Nausicaa и theowndemon им се допаѓа ова.
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Јапонски зборуваат?
    Искрено ме заинтересира и мене. :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.