1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сериозна врска со бременост и неверство

Дискусија во 'Канта' започната од Pandora Beatriz, 14 ноември 2019.

?

Dali da go abortiram ili da go rodam deteto?

Анкетата е затворена на 19 ноември 2019.
 1. Abortiraj

  15 глас(а)
  78,9%
 2. Rodi go

  2 глас(а)
  10,5%
 3. Prvo doznaj od kogo e pa razmisli

  3 глас(а)
  15,8%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Pandora Beatriz

  Pandora Beatriz Нов член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Zdravo zeni, imam skoro 19 godini i sum bremena prv mesec. No toa ne e najgolemiot problem, pred okolu eden mesec go izneveriv deckoto poradi zakana deka ke me istepaat, momceto so koe go izneriv deckoto e mojot bivsi decko. So segasniot decko odam recisi 11 meseci i toj ne znae za toa sto jas go napraviv. A toj period imav odnosi bez zastita i so deckoto, pa sega ne znam cije e deteto i sakam abortus. Ve molam ne me osuduvajte i ako mozete pomognete mi so soveti sto da pravam, i kazav na sestra mi i taa mi rece od kogo i da e bebeto da go abortiram. Vi blagodaram od napred!
   
 2. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Машки
  Абортус е најдобро решение ...Како ќе му кажеш на сегашниот дека си се плеснала пак со бившиот, и како ќе знаеш од кого е ако мислиш дека од сегашниов и да го родеш а тоа испаѓа после дека е од минатиот, како ќе живееш со таква лага цел жиот ;(
   
  На Feminka22 и Shmizla94 им се допаѓа ова.
 3. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  4.178
  Допаѓања:
  18.752
  Пол:
  Женски
  Многу ви е досадно по дома изгледа, дури и анкета има како божем одлучуваш маче да земеш да чуваш, а не дали дете да родиш. И како може некој да ти се закани да бидеш со него? Како со што те уцени такво нешто да направиш? Не можеше некому да кажеш или да пријавиш во полиција?
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, mareane и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  21.256
  Пол:
  Женски
  Ако си решена да абортираш и сметаш дека ти е рано да родиш, абортирај.
  Никој не може да ти даде совет што да направиш, зошто таа одлука е голема и само твоја.
  Но, иако викаш да не те осудуваме. Зошто без заштита?
  Знаеш датуми на односите?
  Знаеш дека тоа што ти се случило е малтене силување?
  Размисли си сама, и реши што ти мислиш дека е најдобрп за тебе.
   
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 5. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  2.030
  Пол:
  Женски
  На анкетата има опција “Дознај од кого е па размисли”. Што ако дознаеш од кого е? Бившиот ти се заканувал и ти отиде се плесна со него и сега што? Може сакал намерно да те остави бремена? Може на дечко ти му се испуштило?
  Не се сеќаваш кој сврши во тебе или од толку страв да не те истепа бившиот не помисли да провериш на крај дали и каде свршил? Извини ама за 19год се понашате како 12... Си можела да му кажеш на дечко ти или на некој дома дека ти се заканува и готово.
  И што има да размислиш кога ќе дознаеш чие дете носиш? Ќе одиш ќе му кажеш и ќе рече не е мое којзнае чие е..
   
  На cresa-jagoda, Lianna Anna, Feminka22 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.188
  Прво, одлучи дали сакаш да бидеш мајка, дали имаш услови да се грижиш за детето сама.... па после, кажи му на дечко ти за случката.
  Ако ти се налути бидејќи си била силувана, мани му ги клоците... без разлика дали ќе го задржиш бебето, или не.
  Не се 'плеснала', туку ја силувал.
  Имајте тро осет!
   
  На piksooki, crimson, Angie1432 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.890
  Допаѓања:
  223.728
  Пол:
  Женски
  Сакам да мислам дека е трол и дека не решава со анкета која трае до 19 ноември дали да роди или не.
   
  На najjacha, cresa-jagoda, nightingale и 13 други им се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.654
  Допаѓања:
  156.075
  Пол:
  Женски
  Јас гласав за „абортирај“ оти некои гени е подобро да се изгубат.
   
  На buba4e89, najjacha, Rabbit 97 и 27 други им се допаѓа ова.
 9. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со @LiliBoz и искрено се надевам дека е трол и дека оваква работа не планира да ја реши на форумов со анкета (facepalm)
   
  На cresa-jagoda, nightingale и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.188
  Имајте осееееееееееет!
   
  На piksooki, dayla, Purplelilac и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Ако не е трол, потполно се согласувам.
   
  На kalinaka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.654
  Допаѓања:
  156.075
  Пол:
  Женски
  Абе и да не е трол, шо мислам дека е.
  Грубо кажано ама ако некој/а не е спремна да биди мајка, не треба друг да одлучи за неа. Ако го сакаше бебето ќе го родеше. Така да ...
   
  На Someonespecial, candy.cane, Pandora Beatriz и 2 други им се допаѓа ова.
 13. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Не им е досадно дома,него досадно им е во Школо,па немаат што да прават,и ке дојдат тука,ке тресат глупости.Уште по трагично е што пола се неписмени,и незнаат ни да објаснат,бар убаво да објаснуваа.
   
  На buba4e89, najjacha, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  I sto si rece ti vo umot POARNO DA SETAM E***A NAMESTO TEPANA TAKA?.
  Koja glupost i koj trol,deckoto nema druga rabota specijalno po tebe ke dojdi da te silova znaejki deka veke si so nekoj drug veke 11 meseci da sigurno.Na 19 god.stignala i bivsi da ima pa duri i bremena da ostani hahaha.
  Ajde stanvaj od kompjuter izbrisisigi mrsulite najdisi zivot,i fati nekoja kniga ako voopsto znaes sto e toa.
   
  На cresa-jagoda, Anon и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 15. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.613
  Допаѓања:
  34.444
  А зашо нема опција ти да бидеш на реклама про абортус?
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, LiliBoz и 7 други им се допаѓа ова.
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.587
  Пол:
  Женски
  Абортирај, повеќе од јасно.
  Сакам да мислам дека ова ќе ти е школа за понатаму, дека ќе извлечеш нешто позитивно од оваа грешка,
  али сумљам.
   
 17. Pandora Beatriz

  Pandora Beatriz Нов член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ako mozev takvo nesto ke napravev, napomenav uste vo postot ve molam ne sudete!!!
   
 18. Pandora Beatriz

  Pandora Beatriz Нов член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Da znaam sto e kniga zavrsiv sredno obrazovanie i bev prvenec na generacija, a sega sum zapisana na Prirodno Matematickiot Fakultet so stipendija i ve molam ne sudete bidejki ne znaete kako e koga nekoj ti vrsi pritisok, a ti ne mozes da pobegnes od taa situacija.
   
 19. Tea678

  Tea678 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  5.015
  Пол:
  Женски
  И што дека си била првенец на генерација?
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Ima Policija i mozis da go prijavis ednostavno.Dokolu nekoj ti se zakanva i vrsi teror toj treba da se strami a ne ti, treba da znajs deka problemite vo zivotot se resavaat a ne se prikrivaat.
   
  Последна измена: 14 ноември 2019
  На cresa-jagoda, VDT2906 и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.