1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сериски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LovelyGirl, 19 јули 2010.

 1. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Како што погледнав мислам дека нема ваква тема...доколку има...слободно можете да ја избришете или пак да ја заклучите темава...Па вака баш сакам да видам колку се гледаат сериските филмови на ТВ...кои се тие најчесто...дали гледате сериски филмови и на други телевизии што не се македонски...дали се тие шпански..англиски...итн...

  Еве јас не гледам многу сериски филмови...ја гледам серијата Пали анџеле на Пинк...други и не гледам многу...ја гледав серијата Кога лисјата паѓаат ...но сега оваа сезона заврши па ке мора да почекам до септември пак да почне....гледам дека Бандини е многу популарен...моите другарки го гледаат...но јас не....ајде препорачајте некој добар сериски филм.... :)
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Порано доста ги гледав, сега не. Најмногу ми се допаѓаше „ Руби“ бидејќи беше поинаков од другите серии во кои главните ликови секогаш беа светици кои на мравки не газеа :D
   
 3. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  мм..дада Руби беше добар филм....ме потсети на Анали..исто беше поразличен од другите филмови...
   
 4. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  Јас гледам 2-3 сите се англиски. Ги гледам Dirty Sexy Money и Ugly Betty на Foxlife, ама сега ќе заврши DSM. Порано многу ги следев ама сега немам толку време па само вие 2 + очајни домаќинки бидејќи ги даваат во вечерен термин. Сега незнам што им стана со Турскиве порано колку Шпански имаше, а сега речиси нема :worried: Анали ми беше премногу интересна
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Има мислам слична ваква тема, препорачајте серија, ама ок.

  Не гледам ништо на тв, некогаш на Фокс фаќам по некоја епизода од Reba, ама онака попатно.
  Не сакам турски серии, не гледам ниту Бандини, ништо од тоа.

  Вистински сум зависна од сериски филмови, ама си ги спуштам од нет, и ги гледам во најрок можен рок, онака баш манијачно. Гледам и по 2-3 истовремено, па се заборавам до која еп. сум и што се случува :lol:

  Би ги препорачала Prison Break, Gossip Girl, Damages, Dollhouse, Dexter, Lie to me, South Park, 90210 (новите Беверли Хилс се добри), Coupling (британските серии се одлични, со добра смисла за хумор)...

  Во исчекување сум на 5-тата сезона на Dexter од септември, Џулија Стајлс е во екипата ;) , новата сезона GG, White Collar - кај и да е, ќе почне втората сезона, и исто од септември - 4-тата сезона на Private Practice.
   
  На Belis му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Ич не гледам сериски филмови аи немам време не дека сум многу зафанта ама или баш тогаШш сум испадната или нешто друго...почнав да го гледам само “кога паќат лисјата“ ама пак баш тиа ми го прекинаа :lol:
   
 7. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  79
  Trendafilka каде би можела да го спуштам серијалот Gossip Girl или ако не може да го спуштам тогаш каде би можела да ги гледам сите епизоди?
  Благодарам однапред :*
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Пишав и во темата за Gossip Girl, ама еве ги линковите и тука! ;)

  http://thepiratebay.org/torrent/4710070 ... l_Season_1 - сезона 1
  http://thepiratebay.org/torrent/5499314 ... y_RiddlerA - сезона 2
  http://thepiratebay.org/torrent/5572464 ... (FULL_1-22) - сезона 3
   
 9. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  И јас го гледам Пали анџеле на пинк .. и горка љубов на сител :)
   
 10. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  79
  Многу ти благодарам Trendafilka . Нова сум на форумов па не сум многу запознаена со темите :$
   
 11. cool.girl

  cool.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Јас не гледам многу серии.. Гледам Кога лисјата паѓаат, Бандини (обавезно) и понекогас Peba и некои други на Fox Life :)
   
 12. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  мн добар филм.... :clap: :clap: :clap:
   
 13. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Пали анџеле....супер филмче...баш сега ја слушам песната...
  http://www.youtube.com/watch?v=FHsvt5yW ... re=related 8)
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  :mm: Сега уште малку ќе почни "Горка Љубов" :D
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.344
  Допаѓања:
  33.834
  Пол:
  Женски
  Не гледам ниту еден сериски филм.
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Серии не гледам баш многу,бидејки и така телевизија не гледам често,додека од сериите,најчесто шпанските,ја имав гледано Грдата Лети,серијата ептен ми беше комична,а и девојката :D со нејзиниот стил на облекување,имаше и други,ама таа ете така ми остана во глава поради нејзината комичност,па ја гледав,а веќе се знае,фамозната Шеќерка :D ама ете заврши и сега ништо не гледам од серии.
   
 17. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.310
  Пол:
  Женски
  Не гледав Шехерезад,ни Ѓумуш,ни Бандини сега,абе ништо такво и уште не ми е јасно како некои гледаат такво нешто. :^)
  Си гледам Хаус, го ОБОЖАВАМ.Ептен ми е интересна серија и иако од интернет ги сметнав и ги изгледав до шеста сезона,кога и да го начекам на Foks life или на HTV,го гледам.Оваа серија ми е како Sеџ&City,и по илјадапати да ја гледам не ми е досадна.
  Други..ако начекам нешто интересно на Fox life,ама така колку да отепам време,а не да чекам или редовно да гледам.
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Почнав да ја гледам (повторно) Не дај се, Нина. Глупа е дотука и назад, ама па си тепам време...
  И Округот Оринџ гледам.
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  и јас пак почнав да ја гледам не дај се нина,смешни ми се глумците.
  а инаку очајни домаќинки се незаменливи,едвај ја чекам 7ма сезона,веднаш потоа gossip girl
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  The twillight zone, сте го гледале?
  [​IMG] :inlove:
  Омилен серијал ми е. Шпански серии, ретко гледав, и тоа како помала. Сега почнаа со турскиве. Аман!