1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сериски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LovelyGirl, 19 јули 2010.

  1. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    :!: Грдата Лети................. :^) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  2. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Добро де ... :lol:
    Го гледавме сите на Пинк,не на Сител затоа така го напишавме :rofl:
     
  3. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Абе энам, ама името на македонски ми е смешно па эатоа :D :D
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Немам време за седење пред ТВ и гледање сериски, ама кога го имам, обично си симнувам од нет и наеднаш ги гледам.
    Растена сум на Беверли Хилс, Враќањето во Идн, Династија :lol: (постарите девојки ќе се сетат можеби на овие последниве два) или My so called life...турски и шпански и индиски и не знам ти какви серии ми се :puke: така да ќе ги издвојам моите најомилени сериски:
    Friends, Joey, LOST - е овој ми е нај! порано следев и Heroes и сега кога имам време гледам Californication.
     
  5. Moja

    Moja Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Се сеќавам на Династија ееее и Враќањето во Идн :) .. од денешниве Prison Break за една недела ги изгледав ама кога почнаа да претеруваат :@ престанав :D најомилена Sex and the City :D
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  6. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    секако дека sex and the city е во најголемите фаворити :) ,само што неможев на иинтернет да најдам кај да го глеам joey, иначе сеуште ги гледам и friends ,the nanny, how i met your mother, потоа тие криминалките понекогаш :) , по некоја шпанска :D а исто two and a half men :rofl:
    :inlove: :inlove: :inlove: :* :* :*
     
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.542
    Пол:
    Женски
    Се сеќава ли некоја од вас на Патот за Авонли? На мене многу ми се допаѓа таа серија. Би сакала А1 пак да ја репризираат.

    [​IMG]
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  8. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Лелеее, јас се сеќавам бев петто одделение, кога го даваа тој филм и ниту една епизода немав пропуштено и сеуште ги памтам имињата на ликовите( Сара, тетка Хети, Гас Пајк, Фелисити, Алекс...) :) :rock:
     
  9. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Гледам репризи од очајни домаќинки на Fox life и никогаш не ми здосадва тој филм! и како ќе каже Џим го сакам многу е смешен филмот :rofl: , пораки од стомачето го гледав ама ретко, Бандини гледам понекогаш т.е ако гледа мајками...
    И ме потсетивте на филмовите од пред 2,3 години Волшебнички (не заспивав дури не го гледам), Млади Бунтовници (се каравме на училиште која е подобра Миа или Марица :rofl: , албум собирав, постери,тетратки ехе свашта :D ) , Руби дефинитивно ми е најдобрата шпанска серија што сум ја гледала и не знам колку пати сум ја гледала...
     
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И мене исто Руби ми беше омилена , не ја пропуштав .Иако беше негативен лик јас си ја сакав :D Ја обожавав нејзината амбициозност :D Ахх одамна беше тоа .Сега не гледам шпански серии .Незнам како можев да висам пред тв , и да гледам една по друга .Ај барем не ми е толку жал , шпански научив од нив , 70% зборувам шпански тоа ми е корисно :)

    Сега само нешто во стилот на ЦСИ гледам :)
     
  11. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Охоо серии еден куп гледам. Прав манијак за серии сум. ЦСИ не ги испуштам. Др.Хаус дефинитивно една од поомилените ми е. Очајни домаќинки нови и поразлични се од се друго што прикажуваат. Како ќе каже Џим и Два ипол мажи од хумористичниве. А, ви текнува на седмо небо? Мислам на сител ја даваа. Фина серија, доста поучна за сите генерации. Деновиве почнувам со гледање на Gossip girl :)
     

    Прикачени фајлови:

    • season3dvd1.jpg
      season3dvd1.jpg
      Големина на фајлот:
      37,5 KB
      Прегледи:
      219
  12. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Аххх седмо небо....ја обожавав серијата...баш ме потсети...омилен ми беше Сајмон
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.542
    Пол:
    Женски
    Мојата најомилена серија:

    [​IMG]

    Сите ликови ми се допаѓаа. Ја прикажуваат на HRT 2, ама штета што не ја имам таа програма на кабловска.
     
  14. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Се сеќавате ли на оваа серија ја даваа на мтв1 пред неколку години.Јас многу ја гледав ама мислам не ги емитуваа сите сезони.

    SUNSET BEACH
     

    Прикачени фајлови:

    • fgfd.jpg
      fgfd.jpg
      Големина на фајлот:
      20 KB
      Прегледи:
      202
    На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Од денес на МТВ 1 во 18.45 започнува новата индиска серија која ја рекламираат цело лето
    [​IMG]

    МТВ 1 - 18.45 часот
     
  16. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    А на сител од утре почнува нов шпански филм..Диабло...многу е убав јас на пинк го гледам како Пали анџеле...али филмот е мнооооооооооОогу убав...нема да зажалете ако одвоете 1 саат на него... :)
     
  17. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Гледав и така добар впечаток ми остави :)


    А за Седмо небо и Како ќе каже Џим немам зборови.
    Ептен беа добри сериите :)
     
  18. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Јас ги гледав Волшебнички Charmed на А1 пред 2-3 години омилени ми беа :inlove:

    Сега незнам кај да ги гледам на нет.

    Има една убава серија на www.casttv.com. Pretty Little Liars jа гледам на интернет. побрзајте има излезено само 10 епизоди така да ќе успеете да ги изгледате.
    Се работи за 5 другарки и едната исчезнува и на другите им прака писма пораки открива тајни итн.итн. многу ми е интересна :lol:
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.016
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Гледам сериски филмови, претежно на ТВ. Растена сум со тие кои некој претходно ги спомна, Династија, Далас, Враќање во Идн, Тропска горештина, Беверли Хилс, Мелроуз Плејс... а сега да ги гледам, само ќе се изнасмеам :lol:
    Инаку, ги гледам и обожавам ЦСИ, НЦИС, Хаус, Вовед во анатомија, Очајни домаќинки, Сопранови... Пријатели многу сакав да ги гледам, и никогаш не ми се досадни, па сега, кога ќе го фатам Џои на Фокс го гледам, интересен ми е како лик. Инаку, на Фокс, во понеделник имам медицинска вечер :lol: - премиери на Хаус и Вовед во анатомија (така ги гледам, ме мрзи да ги спуштам цели сезони, не ни можам така да ги гледам).
    Посебно ги обожавам и серијалите на Ѕвездени патеки - не знам, ама супер ми се, можеби затоа што од мала, меѓу другото, ме фасцинирало истражувањето на вселената. Исто така некој ја имаше спомнато Зона на самракот - паметам дека се навлеков на неа кога ја даваа еден период на Телма - не пропуштав епизода :)
     
  20. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Сега ми текна, а што викате за старите македонски детски серии како Втората смена, Белото циганче или Опстанок? Јас како дете ги обожавав :)
    И се сетив дека исто сериски кој е ненадминлив и можам до ден денес да го гледам - Ало Ало :)