1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сериски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LovelyGirl, 19 јули 2010.

  1. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Јас и порано си имам пишано, и пак ќе напишам кои ги гледам моментални :lol:
    Кога лисјата пагаат (само таа ос турските)
    The Vampire Diaries
    пред некоја недела гледав многу повеќе но одеднаш ги откачив сите.
    Од летово планирам да гледам Gossip girl :)
     
  2. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Сега за сега: Кога лисјата паѓаат, Тереза
     
  3. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Јас моментално го гледам "Flash Forward" и ми е ногу интересна серија. Од тие што ми се омилени, еве неколку:
    1. Frindge
    2. Desparate Hauswife
    3. Smallvile
    4. Ghost whisper
    5. Harpers Island
    6.House
    7.Warehouse 13
    8. Two and a half men
    доста се толку :) ама најомилена од сите ми беше Frindge :angel:
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  4. BV87

    BV87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    81
    Сега моментално ја гледам церијата Вратиќе се роде и можам да кажам дека е одлична. Секоја чест на Србите, си ги бива луѓето :clap: :clap: :clap: еве и торент кој сака http://thepiratebay.org/torrent/4368545 ... DRip_(Xvid)_(1-25)
     

    Прикачени фајлови:

  5. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Како почна летниот распуст сите филмови на фокс лаиф и фокс крим ги фаќам :lol: . Најомилени ми се мисинг, гоус виспер, медиум, бонс, лајф......и уште многу други :)
     
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.189
    Допаѓања:
    235.176
    Добро бе, само јас ли од девојкиве не ја гледам Госип Грл или има уште некој? :)
    Одбегнувам да ја гледам, се противам, несакам такви серии, некако мислам дека ми е многу шмизловска. Можеби грешам, можеби еден ден ќе ја изгледам, но засега не.
    Засега убедливо најдобра ми е Fringe.
     
    На LovelyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Моментално ја догледувам Misfits, ја почнав Lipstick Jungle и една јапонска манга Rosen Maiden.
    И сите се супер.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  8. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    :!: Не си единствена, и јас не ја гледам серијата Госип Грл, некако не ме влече... :)
     
  9. nikolika

    nikolika Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Јас гледам серии уште од дете се научив така е сега кога повеќе кога помалку, и тука сум пребирлива во врска со избор на серија. Kога бев мала ги даваа оние Касандра, Росалинда, Есмералда и што ти јас знам и да ги гледав, сите ги гледаа ама да бев повозрасна тогаш со сигурност немаше да ги гледам тие романтично - лигави судбински пресврти каде со сигурност мораше да има барем по едно изгубено дете. Најдобрата латино - американска серија според мене е бразилскиот клон. Мада од тие мексиканските од телевиса најдобра е Руби ја гледам по трет пат и никако да ми здосади другите не ги бива. Тоа телемундо не го симпатизирам многу иако порано ги гледав Скриени страсти и Одмаздници, последни серии од телемундо шо ги гледав беа Анали и Дона Барбара мада не беа нешто нај нај едноставно немав што да гледам. Сега да не навлегувам во анализа на венецуелските,аргентинските и т.н зашто ми е мака. A претходно ги имав откачено тие шпанските и гледав американски (пр.Волшебнички и Изгубени кое сега не го сакам) ама сфатив дека станаа чисто срање полно или со научна фантастика или со голема количина на неморал или со досадно дејствие кое се повторува. Едно време дојдоа хрватските кои ги гледав кога ги работеше ава беа поинтересни ама откако ги презеде ринг мултимедија пред едно 2-3 години без сомнение станаа најглупавите серии на планетава и ги откажав просто досадни се ко пролив имаат статично дејствие со нула акција и одбивни дијалози...И на крај турските кога дојдоа бев скептик и си помислив дека дури сега ќе нема што да се гледа на телевизија досадните 1001 ноќ и Ѓумуш не ми паѓаше напамет да гледам ама кога почна лисјата се изненадив во позитивна смисла а сега гледам дека има и др. турски серии кои не се лоши. Значи не гледам дали е серијата турска ,шпанска, американска или не знам каква гледам само да е добра, интересна и да му одговара на мојот пребирлив вкус. Е само индиски не гледам
     
    На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Aylin123

    Aylin123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    Интересни комедии, многу пропуштате доколку не сте ги гледале. Ќе ви го продолжат животот дефинитивно! :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Jас лично в4ера ја гледав последната еп ,,, од 8ма сезона и мииии е суперишка
     

    Прикачени фајлови:

    • 6bde41354f.jpg
      6bde41354f.jpg
      Големина на фајлот:
      83,6 KB
      Прегледи:
      103
  12. Aylin123

    Aylin123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    Исто и јас вчера ги изгледав сите осум нови епизоди од осма сезона, не беа лоши, меѓутоа не може да се направи споредба со првата и втората сезона. Дефинитивно прва и втора сезона беа врв, а секоја епизода понатаму не е толку интересна како претходната. Меѓутоа ДА, имаше интересни моменти :)