Сертификати

Дискусија во 'Образование' започната од danichap, 18 август 2011.

 1. any_xx

  any_xx Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Дали имате искуство со полагање на Аптис тестот? Сакам во скоро да се пријавам да го полагам, ми оди англискиот немам тешкотии но ме интересира какви се прашањата дали е лесно и слично ?
  И дали е подобро да го спремам од дома?
   
 2. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Машки
  Можда и не е за тука оваа тема но сакам да прашам, дали има некој информација каде можам да се запишам за да учам за графички техничар ?
  Секако за сертификат.
   
 3. Ilija GJorgjiev

  Ilija GJorgjiev Нов член

  Се зачлени на:
  21 мај 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Za da konkuritam za direktor vo javno pretprijatie dali ima nekoe drugo mesto za polaganje angliski i dobivanje na validen sertifikat osven British Concil
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Дали некој во скоро време полагал за некој меѓународно признат сертификат, и дали сертификатите имаат рок на важење?
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.758
  Допаѓања:
  138.701
  Зависи кој сертификат. Некои имаат, некои не
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Дали знаеш кој сертификат нема рок на важност?
   
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.758
  Допаѓања:
  138.701
  Треба да знаеш прво и основно од која област те интересира а после да видиме кои сертификати немаат рок..
   
 8. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  ЦЕФР (CEFR), односно КЕТ, ИЕЛТС, БУЛАТС, ТОЕФЕЛ ПБТ, ТОЕФЕЛ ЦБТ ТОЕФЕЛ ИБТ или ДЕЛФ, ТЦФ, ТЕФ.
   
 9. Beaty

  Beaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  293
  B2 C1 C2 немаат рок на важност, TOEFEL IELTS имаат важност 2 години.