1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серум за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Waka-waka, 14 септември 2013.

  1. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    2.030
    Моментално ги користам маслото на HaruHaru Wonder и пената Purito Centella Bubble Foam.

    Претходно го користев балмовите на Heimish и Beauty of Joseon, со Axis-Y Sunday Morning гелот.. Овој гел е најдоброто нешто што сум го користела на лицето досега. Прекрасно чисти и не ја суши кожата особено дека јас бидејќи сум со комбинирана накај сува кожа ми е голем проблем да си погодам чистачи што нема да ми ја сушат дополнително да ми се дехидрира и перута.. Пак ќе се вратам на него и нема да го менувам :inlove:
    Од овие што го наброив од сите сум презадоволна.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Bella2_ и Макаронкаа им се допаѓа ова.
  2. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.173
    Допаѓања:
    9.872
    Пол:
    Женски
    Дојдов да го пофалам серумот на Конопка. Скоро за ич пари а некако ми е на врвот на листата од многу поскапи серуми. Кога го земав искрено скептик бев, сепак супер се покажа, лицето е меко и нежно, хидрирано.
    Кога се става малку е леплив ама за некоја секунда впива. Не дава чувство на затегнатост. Напротив лицето е многу нежно.
    Исто и на Лавера е добар, тој го потрошив и веднаш преминав на овој, го немам користено цел месец, ама ако остане вака да делува на моето лице би го купила пак.
    Инаку структурата му е погуста, доста поразлична од другите серуми.
     
    Последна измена: 20 декември 2023
    На IamSexyAndIKnowIt, Annath, lovely91 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Ne znam koj

    Ne znam koj Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2023
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    Добар ден жени
    Дали некој користел серуми од DR.Witon https://alfalab.mk/proizvodi/set-od-serumi-za-podarok/.
    Сакам да земам а не знам како се?Некој да не има искуство?Се работи за:
    Dr. Viton – Vitamin C Serum
    Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum
    Dr. Viton – Retinox Serum
    А и за Jade Stone Facial Roller
     
  4. Marymay

    Marymay Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2023
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    240
    Ги имам користено хијалуронскиот серум и вит ц. Не забележав никаква разлика, како водичка да ставав, никаква промена. Тој ролер го немам, имам друг од ДМ, ама ролер како ролер нема некоја разлика според мене, а искрено и не му најдов баш примена на ролерот.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Ne znam koj и Bella2_ им се допаѓа ова.
  5. Ne znam koj

    Ne znam koj Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2023
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    Se e ok ,ne sum zatreskana:DFala na sovet.
     
  6. CooperD

    CooperD Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    427
    Пол:
    Женски
    Уф, досадна сум веќе ама неколку пати пишав и пак за фирмава сте се фатиле.
    Гола вода е, не фрлај пари.

    Побарај ја на нет, освен тука на балкански пазар, не постои на друго место. Неможеш да и најдеш ниту состав ниту ревју за призиводите.

    Имаш одлични прозводи на наш пазар од секој ценовен ранг.
    Прегледај ги белина, кослав, јепеуда, елокси… избор имаш преголем стварно за да се забутуваш со нешто како витон што никок нит чул нит видел ефект
     
    На joy1 и Ne znam koj им се допаѓа ова.
  7. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.413
    Салицилата киселина на Revox e океј, јас ја користев долго време и одлично ја вршеше работата и никогаш не ми направи некоја реакција. Еднаш не ја начекав во моето ДМ, ја земав таа на True Alchemy и можам и за таа да кажам дека беше доста океј. Само што приметив таа повеќе ја суши кожата за разлика од оваа на Revox и бара поголема хидратација.
    Исто и пилингот на Натура Сиберика, тој и aha и bha има во него и само пофални зборови.
    А може најдобро е да почнете и со некој клензер кој содржи салицилна, доколку сте сензитивни.
     
  8. IvvaNeo

    IvvaNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2022
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    Кој хијалурон серум е најдобар? Имам 28 години, не знам дали е рано или не да го користам ама веќе користам неколку месеци од Revox
    Знаете за некој подобар? Не е битна цената
    *Се извинувам можеби некој вече кажал погоре ама не сум прелистала
     
  9. CooperD

    CooperD Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    427
    Пол:
    Женски
    Хијалурон нема врска со годините. За хидратација е. Може и на 16 да се користи ако кожата има потреба.

    Еден од подбрите, а со достапна цена на пазарот е тој на Виши. Исто одличен е и тој на ординари. Овие два ми се пробами и се одлични.
    Исто имам читано дека се добри на corsx и
    The inkey list ама јас лично не сум ги пробала
     
    На IvvaNeo му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.996
    Пол:
    Женски
    Кој е најдобар е релативна работа, зависи од кожата. Имам користено хијалурон на Новексперт, Тру Алхеми, Хада Лабо, Оливал. Од овие најдобар ми се покажа хијалуронот на Новексперт, тука некаде е и серумот на Оливал, кој моментално го користам, веќе месец дена. Другите не се лоши, имаат ефект врз кожата, ама не ист како тие што ги пофалив.
    Од Новексперт овој
    Од Оливал овој
     
    На koritsaki, Marymay и IvvaNeo им се допаѓа ова.
  11. IvvaNeo

    IvvaNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2022
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам :f:
     
  12. Mayaasa

    Mayaasa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2018
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    По мене лично (од пробано многу) најдобар ми е на La roche posay Hyalu B5 или Drunk Elephant B-Hydra
     
    На IvvaNeo му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.102
    Допаѓања:
    104.228
    Пол:
    Женски

    И јас ќе потврдам дека хијалуронската киселина од Novexpert ми била најдобра до сега :)
     
    На Autumn Love, IamSexyAndIKnowIt и IvvaNeo им се допаѓа ова.
  14. *malenavolena*87

    *malenavolena*87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2019
    Пораки:
    1.698
    Допаѓања:
    3.500
    Пол:
    Женски
    дојдов да си го пофалам серумот
    Round Lab Soy Bean и општо цела линија презадоволна сум
     
    На IamSexyAndIKnowIt и Bella2_ им се допаѓа ова.
  15. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    2.838
    Пол:
    Женски
    Се слагам за другите серуми. Ама мислам од Витон исто така беше серумот со швајцарско јаболко и некој вид на ретинол. Скроз ми го мазнеше лицето, пред многу години го имав, не можам пак истиот да го најдам.
     
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    2.838
    Пол:
    Женски
    8)
    @IvvaNeo
    И јас ќе имам 28г. во Среда 8). Инаку нај врв серум со хијалурон до сега ми се покажа на Еликси. Хијалуронска киселина со пантенол и алое вера. Резултати дава за неколку дена, лицето е измазнето, хидрирано, меко и еластично, пополнета е кожата или plumped skin. D1BDBFA8-C87A-4D67-BFD9-DA233894BED7.jpeg

    пс. Најдобро е да се наспиете добро за да има продуктот максимум резултат. Мене кожата ми е никаква кога ја негувам со све ако не спијам. Кога спијам редовно и минимален скин кер прави чуда. Кожата се регенерира преку ноќ додека спиеме, мене ми е ептен убава кога ќе се наспијам доволно. Џабе све ако не спиеме доволно.
     
    Последна измена: 26 декември 2023
    На Bella2_ и Mayaasa им се допаѓа ова.
  17. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.413
    Јас имам користено од Revox, Q+A, Hada Labo Tokyo и искрено немам забележано некоја драстична разлика меѓу нив, иако сите се со различна цена. Меѓутоа на пример не сите одговараат со другите продукти кои ги нанесуваш потоа(можно е да дојде до перутење), затоа е битно да најдеш нешто што ти одговара ем тебе на кожата, ем да ти се вклопува убаво во рутината. Можеш ко за промена да го пробаш тој на Q+A, за разлика од тој на Revox, овој има lactic acid во него, што може да помогне во обновување на површината на кожата.
     
    На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Welness

    Welness Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2023
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Devojki predlozete mi nekoj krem ili serum koj najbrzo ja smiruva aknata koga e pred izleguvanje bolna tvrda i crvena?
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.420
    Допаѓања:
    34.019
    Пол:
    Женски
    Јас ги користев. Освен од хијалуронскиот серум, од другите не видов разлика. Ролерот е ок. Со него ги нанесувам серумите. А и добар е за масажа на лицето.
     
  20. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.373
    Допаѓања:
    3.578
    Пол:
    Женски
    Кој витамин ц серум е подобар Накоми или Ревокс? Ми треба за избелување на темни флеки,најмн имам над устата...