1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серум за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Waka-waka, 14 септември 2013.

  1. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Го земав и кремот за околу очи:D215 ден.,од сношти почнав да го употребувам:)
    Кремите да толку се,пиши кога ќе е готова статијата:)јас се мислев за тој за комбинирана.
    @Mishela ќе пишам.
    Моментално имам некои гнојанки со маслото од чајно дрво ги лечам:Dда поминат малку па ќе почнам со серумот:)
     
    На Biodevojka, Sexybaby86 и Mishela им се допаѓа ова.
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Предлог (и дали воопшто постои) серум или крема со ретинол до 500 ден?
     
  3. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Долго го користев серумот за лице од роза на Алверде и више готово, недотрошено ќе го фрлам:D. Само за да пробам друго, не дека не ми се допаѓа. Серум ставам само во пределот околу очи и гледам да е некој помалку маснен, пошто сепак се слева по лицето.Додека читав по темава, се двоумев меѓу серумот за лице од Авон и она што сте го пишале на Конопка. И случајно по блоговите дур читав го најдов ова масло од лаванда, со пипета што е, го видел ли некој кај нас?
    Цела колекција ми се свиѓа. И ја сакам.
    Кога ќе ми текне дека имавме идеја за проект со ист дизајн, не на шишето, туку на тонерите,со гранче внатре, ха.:*: Лимонова трева не звучи ич лошо.:f:

    P4272823-1440x1080.jpg
     
    На Selest и koritsaki им се допаѓа ова.
  4. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Го има некој користено овој серум? Како е задоволен? Овде го има намален па се мислам да го земам, имам многу сува кожа и досега го користев Витамин ц но воопшто не сум задоволна
     

    Прикачени фајлови:

  5. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Ве молам доколку некој го користи да пише како е задоволен ,од оливал е серумов околу 1000 ден. 20190914_190125.jpg
     
  6. happygirl11

    happygirl11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2018
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    препорачајте серум убав и има ли врска години или за што се користи
     
  7. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Кое масло од роза го користиш и ако можеш да ми кажеш точно за која намена се користи и кои се придобивките од него, цена ? Бидејќи до сега не сум користела а сакам да почнам.
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.023
    Пол:
    Женски
    Наминав на темава да пишам за еден серум што го купив неоддамна. Се мислев дали да го земам тој на Clinique smart serum или на Dior capture youth mattifying serum , па поради зборчето mattifying :lol: се одлучив за вториот. Го користам две недели и навистина сум задоволна како ја одржува мат кожата. Исто така гледам и разлика во тенот од претходно и сега.По структура е со средна густина, светло розева боја, лесен и многу брзо се впива во кожата. Има и многу пријатен мирис на цвеќиња :inlove:
    Е сега за анти ејџ состојки, приметив во составот дека нема ,по што серумов можат да го користат сите возрасти.
    Го најдов на попуст за некои 30% поевтин од 97 евра на 65 , ако го најдам во иднина повторно по таа цена би го земала повторно без размислување :)
    [​IMG]
     
    На eta, sorbet, Rose96 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Saraahh

    Saraahh Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    2.349
    Сакам да ми препорачате серум за мојата кожа која што е комбинирана со масна Т - зона. Инаку имам 20год. И сакам да Ве прашам, во кој период од денот го користите серумот?
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ilenaki

    ilenaki Популарен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    1.297
    Пол:
    Женски
    Јас колку што ми кажа една продавачка, серумот се користи пред користење на дневната крема. Беше тоа штанд на Lancome и кога ми даде да пробам на раката стварно имаше разлика. Од тогаш сум добила неколку ама не ми се допаѓа, на мене серум или не ми одговара или јас не можам да видам некоја разлика. Сега го добив на поклон Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate (мислам и ова дека е серум) и планирам да го фрлам без да го пробам. Иначе тогаш ја прашував и за која возраст е соодветно таа ми рече дека нема одредена возраст зависи од кожата.
     
  11. Imagina

    Imagina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Офтопик е малку, се извинувам, ама зошто би фрлила серум за лице? Можеш во секој случај да го пробаш, па ако ти прави проблеми и не ти одговарам можеш да го продадеш или подариш...штета е да го фрлиш ;)
    Серумите за лице се користат и наутро и навечер, има разновидни. Важното тука е да се нанесат на чиста кожа, пред да се стави дневна крема со спф, или ноќна крема.
     
    На oblace1 и Saraahh им се допаѓа ова.
  12. CinnamonBambi

    CinnamonBambi Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Дали имате препорака за серум што ќе ми го живне малце лицето?

    Имам комбинирана кожа, образите ми се посуви и црвенки (не се рапави на допир, ама едноставно немаат никаков природен глоу) па се прашувам дали со користење на некој серум ќе може да се промени тоа и да добијам малце природен dewy look.
    Дневна крема ми е Мелиса од Хаушка и океј е, ама не ми дава таква живнувачка хидратација ко што ми треба.

    Ќе одам во Германија за еден месец, така да не мора да е нешто само тука што го има, може од таму да го купам ако имате некоја ептен добра препорака :)
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lavica2602

    Lavica2602 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2017
    Пораки:
    1.873
    Допаѓања:
    3.213
    Пол:
    Женски
    Preporacuvam od srce. Mozda e poskap preparat e ama br. 1 definitivno.
     

    Прикачени фајлови:

    На Sexybaby86 и CinnamonBambi им се допаѓа ова.
  14. Sleepy

    Sleepy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    278
    Пол:
    Женски
    Дали некој го користел Afrodita Multi active anti age fluid?
    afrodita-multiactive-anti-age-fluid-100ml.jpg
     
  15. CinnamonBambi

    CinnamonBambi Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Уф, предобри reviews читам, ама соленка цената... страв ми е да не ги дадам за џабе парите и да нема ефект.
    Ти за која цел го користеше, каква промена примети кај себе? Мене ми треба значи за пожив изглед, природен сјај на лицето и нежна хидратација (постојана).
     
  16. Lavica2602

    Lavica2602 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2017
    Пораки:
    1.873
    Допаѓања:
    3.213
    Пол:
    Женски
    Jas go koristev sekojdnevno i gi imav dite efekti koi gi napisa. Ti tvrdam deka ima efekt, a najmnogu kozata izgleda porcelanska cista, duri i nemas potreba od pudra.
     
    На CinnamonBambi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. CinnamonBambi

    CinnamonBambi Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    А дали некоја ги има пробано серумите на It's Skin во DM што ги има? Корејски, колу 1000 денари се, и околу 10 вида има мислам.

    Искуство?
    [​IMG]
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас да прашам за тоа на Фарсали и овде дали некоја го пробала
     
  19. cloud

    cloud Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    1.867
    Пол:
    Женски
    Како си задоволна од серумот и од кремот за околу очи?
    Доколку ја купи и кремата ме интересира мислење и за неа. :)
     
  20. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Серумот пред некој ден го потрошив,искрено wow ефект не добив ама и не очекував:Dне ми се истакнуваа сувите делови,не го мрси лицето,веројатно само хидрира,потхранува:?:како и да е би го купила пак т.е ќе го купам следната недела:D
    Од кремот за очи имам уште,не можам да кажам за ефект,не гледам некоја разлика битно се шлакам:Dпа кад-тад може ке се забележи нешто:rofl:
    Крема немам користено,ама ќе ја земам наскоро веројатно:)
     
    На cloud му/ѝ се допаѓа ова.