1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серум за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Waka-waka, 14 септември 2013.

  1. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.352
    Допаѓања:
    38.101
    Пол:
    Женски
    Како да ги комбинирам овие серуми, кој е за наутро, кој за навечер? Само хијалуронскиот го користев до сега.
    received_1193273978602861.jpeg
     
    На Selena01 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DaftyCrafty

    DaftyCrafty Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    Витамин Ц е најдобро наутро, ама мора после него да ставаш крем со заштитен фактор, а Нијацинамидот оди убаво навечер. Можеш и обратно, ама вака е подобро. Само секогаш задолжително крем со заштитен фактор. Хијалуронот можеш кога сакаш.
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.352
    Допаѓања:
    38.101
    Пол:
    Женски
    Доволно е бб крем со 20 фактор после ц витаминот?
     
  4. Dalene

    Dalene Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2024
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    869
    Пол:
    Женски
    Имате искуство со овој серум да споделите, има ли ефекти по некое време?
    Јас го почнав вака фино ми делува и одговара ама дали ќе има резултати какви што ми ги испофалија и изрекламираа дека ги има и дава кај нашиов јужен сосед?:)

    213456333.jpg
     
  5. DaftyCrafty

    DaftyCrafty Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    Сега зимава би можела да пројдеш со бб крем, кога ќе се стопли, т.е. кога ќе биде појако сонцето земи си крем со заштита без разлика дали има во бб кремот, сепак серумот е со 15% ц витамин.
    Мојата рутина наутро е ваква:
    Мијам лице, ставам тонер, витамин Ц серум, хидратантен крем и крем со заштитен фактор. Ако сум дома не ставам спф. Имам комбинирана кожа и до сега оваа комбинација ми е топ. Инаку тонер не е задолжително, тоа е опционално ако сакаш, но не мораш.
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.254
    Допаѓања:
    104.918
    Пол:
    Женски

    Серумов го користи свекрва ми , вака задоволна е зошто и јас ја имам прашувано , зависи какви очекувања имаш :)
     
  7. Dalene

    Dalene Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2024
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    869
    Пол:
    Женски
    Изгледа млада свекрва имаш.
    Шега на страна можеби па и не се разбравме со јужњачкиве и како за поскап производ ми го имаат подвалено овој како за свекрви, што знам.:D

    Очекувања, што знам ништо посебно не очекувам освен да не изгледам во следни 5-10 години со подочњаци до земја и цела како збрчкана слој во слој наборисана. Се надевам дека ќе ме ''замрзне'' или поточно остави ваква каква што сум си.:makeup:
    За годините ми даваат од прва дека сум 13-15 помлада па сега мислам ме сфаќаш што сакам да ти објаснам.:)
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.254
    Допаѓања:
    104.918
    Пол:
    Женски
    Па млада е да :D ама она зема што ќе и дојде при рака хаха, не гледа што купува :D

    Кога сме кај грчкиве козметики, јас бидејки во Гр живеам имам испробано Кorres , Frezyderm скоро се, ама не сум и нешто воодушевена , за помлада кожа (20 до кај 30) се ок според мене. Јас во последно време се преориентирав спрема еден друг бренд што е премногу познат овде La vie en rose by Dimitra Katsafadou, значи има предобри креми , серуми, чистачи, производи за коса од кои што сум воодушевена , и мислам нема да ги сменам. Значи по неколку користења се гледа разлика на лицето, особено лифтинг производите се им врв. Составот е супер, поради тоа што се баш "свежи" производите рокот им е 6 месеци од отворањето.
    Тестери во секој момент можеш да им побараш.
     
    Последна измена: 5 октомври 2024 во 22:05
    На Dalene му/ѝ се допаѓа ова.