Серум за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Waka-waka, 14 септември 2013.

 1. Lovelynne

  Lovelynne Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Дали го проба Revox AHA серумот и како си задоволна? Како го користиш, го измиваш или?
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Па јас го користам секој втор ден, наизменично со ниацинамидот, сега за сега рано е да кажам. Барем месец дена треба за видливи резултати. Инаку не го измивам, не пишува дека треба.
   
  На Mini95 и Lovelynne им се допаѓа ова.
 3. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Дали некој го пробал Витамин Ц серумот на La roche posay?
  Односно, дали воопшто и го има во Мк?
   
  На buba4e89, Бисерка-С и Emilija97mk им се допаѓа ова.
 4. Pixi5

  Pixi5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  s-l640.jpg Некоја да не го има користено, да сподели искуство?:$
   
 5. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Го има во подобро снабдените аптеки :) инаку предобар е, ама соленка цена, околу 2300 мислам е

  Инаку, од витамин ц серумите на The ordinary кој би ми го препорачале како за почетник, а и за летниот период да одговара?
   
 6. Lovelynne

  Lovelynne Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар витамин Ц серум, со попристапна цена?
  На Revox витамин Ц го нема во дм а не ми се нарачува преку интернет, Dr Viton го имам пробано ама не бев баш задоволна.
  Некој да сподели искуство со серумот на Балеа? Читав поназад дека има доста незадоволни, ама да прашам да не има некое ново искуство во меѓувреме. :)
   
  На YasMazza му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Братучедка ми го користи моментално и не е задоволна,пипетата била лоша и плус не приметувала никаков ефект
   
  На Lovelynne му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  6.611
  Пол:
  Женски
  И јас се сложувам, пипетата е ужасна. На почетокот беше океј, но откако потрошив половина серум, започна многу тешко да се вади. Сега за да го дотрошам, буквално го трескам во дланка за да излезе. Иначе, не е нешто лош, хидратира океј.
  Туку, што всушност треба да се очекува од серумот? Јас лично втор вид на серум тек користам и освен добра хидратација и никаква лоша реакција на кожата, не гледам разлика од стандардна крема. Дали треба да се осети некаква посебна разлика веднаш или сепак сите типови на козметика и нивното редовно користење прават разлика во рок од 5 и 10 години? As in, за помалку брчки и малку одложување на стареење, ако така можам да се изразам.
   
  На Lovelynne му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Ефектите на сегашна нега ќе се одразат во подоцнежни години,а некои серуми за први видливи ефекти им се потребни барем 3 месеци редовна употреба
   
  На Lovelynne и MissChievous им се допаѓа ова.
 10. Mini95

  Mini95 Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2020
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Можеш да го пробаш Eucerin hyaluron filler Vitamin C, го има во зегин, незнам која е цената..јас го имам обичниот серум и сум многу задоволна, супер го хидрира лицето а исто така и овој серум со витамин Ц го фалат.
   
  На Emilija97mk, Avery и Lovelynne им се допаѓа ова.
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Супер, фала ти :)
   
  На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  3.444
  Пол:
  Женски
  Дали ставате крема откако серумот ќе упие или не чекате и ставате директно после нанесување на серумот?
   
 13. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Можеш да почекаш 1мин пред да ставиш крема, секако и одма да ставиш не е проблем состојките секако се впиваат
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lovelynne

  Lovelynne Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено серумот за хиперпигментација на Olival со масло од шафран, малина и лимон? Се' уште сум во потрага по серум кој ќе ми помогне и за флеките од акни, па барајќи наидов на овој :D
  Цената е околу 1500 денари.
  olival.jpg
   
  На Butterfly.girl5, YasMazza и beautys20 им се допаѓа ова.
 15. YasMazza

  YasMazza Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Да ми дадете препорака за серум за лице со витамин ц? Има многу на пазаров, ама како што читам не сте задоволни... нешто со нормална цена, а сепак да има резултат.
   
 16. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Некој да сподели искуство со хијарулонскиот серум на Dr. Viton? И како се користи?
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Кој серум од Револушн го препорачувате?
   
 18. YasMazza

  YasMazza Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Го имам користено, ама како да ми ја сушеше кожата... мислам дека е подобро витамин ц серум.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го користела овој серум?
  B781DD68-67ED-4E97-80BA-92DD067BCE7F.jpeg
   
  На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  Денес ми пристигнаа. Мислев нема да пристигнат се додека не ги пуштат границите, оти на веб-страната на поштата пишува дека пратки пристигаат само од земји со сувоземен пат и имаше список кои се тие земји меѓу кои не беше Англија. Ама, ете, утрово поштарот ме изненади како да ми е роденден :D
  Ќе пишам за некое време како ми делуваат на кожата :)