Серум за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Waka-waka, 14 септември 2013.

 1. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  3.383
  Пол:
  Женски
  Од Beauty Bay ги нарача?
   
 2. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Серум за хидратација се нанесува на сува или на мокра кожа?
   
 3. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Какво изненадување :inlove::inlove::inlove::inlove: ајде следно кај мене така хаха:D:D
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  На влажна.

  Да.
   
  Последна измена од модератор: 13 мај 2020
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.124
  Допаѓања:
  12.364
  Пол:
  Женски
  Зошто мене ми се суши кожава по ставањето сериум?
  И кога почнав да ставам сериум змачително повеќе имам акни...
   
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.124
  Допаѓања:
  12.364
  Пол:
  Женски
  Ја суши и не видов некоја разлика
  Точно , јас би додала дека и тој со витамин ц ја суши и нема некој резултат
   
 7. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Што користиш?
   
 8. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.124
  Допаѓања:
  12.364
  Пол:
  Женски
  Значи двата сериума од dr Viton(тој со витамин Ц и тој со хијарлуринска киселина), Elixir Roual со матичен млеч,,(Frezydrem)Moisturizing Plus(hydrating & restructuring cream) i ноќната крема на Нивеа 35+ (иаку немам толку годино сепак ја користам )
  Да напоменам олку акни имав коа бев во пубертет и сега одкако почнав сетиуми да користам
   
  На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Јас се исфрлам од секоја крема на Нивеа. Паузирај со неа и види дали ќе ти биде подобро.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  7.177
  Пол:
  Женски
  Од серумите на др. Витон многумина се жалат. Може и тебе не ти одговара на кожата.
   
  На Justicija и Emilija97mk им се допаѓа ова.
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.475
  Допаѓања:
  130.264
  Пол:
  Женски
  Ако ја суши не го користиш правилно. Прво и основно, внес на многу течности! Вода пред се. Второ, серумот се нанесува на влажно лице, и задолжително после него крем или масло! Хијалуронот ја влече влагата од длабинските слоеви, и наместо хидратација, може да те дехидрира дополнително.
   
  На duffi, moon1, YasMazza и 3 други им се допаѓа ова.
 12. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  Точно, испробано и проверено за хијарулонската киселина, а за витамин ц не се согласувам дека бара вода бидејќи оксидира во допир со вода.
   
 13. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.129
  Допаѓања:
  19.127
  Пол:
  Женски
  @Annath маслото од Алверде со дива роза пред или по крем се става? Прочитав негде дека го користиш, јас го имам некој период ама ретко ставам, сакам за навечер да го пробам.

  @Justicija нешто не ти одговара на кожата, или некој од производите не си одговара со друг. Пробај елиминирај едно па друго да видиш што е проблемот.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Јас го користам маслото од Алверде веќе некое време и го нанесувам пред крем,на влажна кожа,оставам да се упие 10тина минути и после тоа ставам крем. Презадоволна сум:D
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.129
  Допаѓања:
  19.127
  Пол:
  Женски
  @ana-sweet фала, ќе го пробам и јас така вечер. :)
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.475
  Допаѓања:
  130.264
  Пол:
  Женски
  Го користев после хијалурон, како блокада. После него не ставам крем оти имам комбинирана кожа. Доволно е или крем или масло после серум.

  @moon1 јас за хијалуронскиот серум зборев, не за витамин Ц, со него уште немам искуство. Допрва ќе купувам таков.
   
  На moon1 и kristina.k им се допаѓа ова.
 17. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Го препорачувам и маслото од Смил,за дневна и ноќна нега на Оливал,
   
  На kristina.k и Annath им се допаѓа ова.
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.475
  Допаѓања:
  130.264
  Пол:
  Женски
  Да, ептен е добро, дури поубаво ми е од ова на Алверде.
   
  На kristina.k и Ева33 им се допаѓа ова.
 19. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Јас го зедов и тоа од Авон на Distillery, ем поскапо, ем и тоа врска нема..

  Дефинитивно од Оливал најдобро е,
   
 20. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Како (и дали) можам да комбинирам витамин ц серум, хијарулон серум (двата на др.Витон) со Niacinamide (Revox)? Патем, имам комбинирана кожа.