1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сестри (Candan Öte) [Алфа ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од milicka19, 26 април 2014.

 1. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Судбината посакала двете сестри Ѓулем и Џам да порасната во две различни средини. Едната со татко и’, сиромашен учител и идеалист, а другата, Џам, со нејзината мајка во изобилство што и’ овозможило никогаш од ништо да не се воздржува.

  Иако живеат на сосема спротивните страни на животот, животните патишта на двете сетри ќе се вкрстат и ќе ја стават на испит нивната сестринска љубов.

  Таткото на нивната мајка ќе умре и таа, заедно со Џам ќе сфати дека тој зад себе оставил огромни долгови и нивното богатство набргу ќе исчезне, а навиките ќе мора да се променат.

  Нихал, мајката на Џам се надева и ќе направи се’, нејзината ќерка да му стане сопруга на Каан, синот наследник на богатото семкејство Аталај.

  Тоа се плановите на Нихал, но плановите запишани како судбина на ова семејство се малку поинакви...

  Серијата „Сестри“ ги обработува вечните теми - љубовните и семејните врски, богатството наспроти сипрмаптијата, љубовта и омразата, предавството на најблиските, родителите и децата...

  Драмата во серијата „Сестри“ е уште повозбудлива зашто и покрај конфликтот и желбата за одмазда, има некој што ќе направи се’ за да се сочува семејството и неговата среќа.
   

  Прикачени фајлови:

 2. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Ja gleda nekoj serijava? :)
   
 3. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Ja po nekogas ja gledam
   
 4. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  јас ја гледам и интересна ми е серијава, само колку што паметам другата сестра се вика Ѓоркем или така нешто а не Џам
   
 5. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам, убава е :)
  Џам е премногу разгалена |(
   
 6. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Da nekoja greska im e izgleda i jas kolku sto slusam taka se vika :)
   
 7. sensitive95

  sensitive95 Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Јас ја гледам серијава, многу е интересна и ја барав на нет ама не можам да ја најдам со превод за да ја гледам, дали некој од вас знае каде можам да ја најдам? :D
   
  На milicka19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sweetbebi

  sweetbebi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Зошто не се емитува веќе Сестрии , Ве молам ако знаетее пишувајте :drunk:
   
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Затоа што заврши. :D
   
 10. sweetbebi

  sweetbebi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Охх, Јас не ја видов последната епизода затоа
  хмм ако некој знае како да ја најдам ? , Ве молам :(