1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сестри (Yer Gok Ask) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Siksi, 24 март 2011.

 1. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Приказна за две убави сестри...

  Едната во себе носи болка од загубата на своето бебе, другата е полна со гордост, страст и немир и еден успешен бизнисмен кој ги освојува женските срца, но никогаш не ја нашол љубовта на својот живот...

  Љубовта ги распарчува срцата на двете сестри.
  Кога еднаш чувствата ќе се распламтат, треба многу време за да згаснат...


  Серијата е многу убава пa нз дали некој ја гледа како главни улоги најубава ми е [​IMG]

  Сестра и:
  [​IMG]
  ии бизнисменот : [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Сестри (Yer Gok Ask) Канал 5

  јас ја глеам понекогаш и знае да отупи ама знае и да биде многу смешна...тетка и на ава е врв..многу смешно ми глуми и татко и исто...малце приказната ми е тапа ама имаат интересен стил на облекување...и така
   
 3. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Сестри (Yer Gok Ask) Канал 5

  да ама сега оваа тетката ке ја истаже за се па ке видаме што ке се слу4и !! :)
   
 4. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  Сестри (Yer Gok Ask) Канал 5

  знае ли некој како заврши овој филм?? го гледав од време на време сабајле во 4 5 го даваа на канал5 плус ама неможам да го начекам пак. ако знае некој де нека ми напише како заврши филмот сварно ме интересира.
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Мајка ми ја гледаше, и знам како заврши ми се пожали дека се разочарала.
  Оваа убавава Хава мислам беше завржила несреќно направила собраќајка и умрела, а овој убавиов бизнисменов пукал некој во него и дали го ранил само дали умрел незнам. А претходно се мажел со некоја само врска немам со која.
  Битно лош крај.
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  Oваа на Oбн ја имам видено серијава, тие се ептен далеку :) A не сум ја гледала и не ни планирам :D
  босанците без синхронизација ги даваат сериите, има, сум видела долина на волците, оваа, и беше еднаш во Tурција, на реклами, овие 3 серии ги даваат :)
   
 7. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Ubava bese serijata ama ne gledav redovno zosto ja davaa vo isto vreme so lisjata. Sestrite dvete mi bea mnogu ubavi ama Toprak malku poveke. Hava i malku losa bese :lol: Ке ја давале пак на канал 5 нова сезона ама вистина е дека Хава ке умре? :doh:
   
 8. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Серијава е многу интересна, ја гледав на Канал 5 но многу ме изнервираа кога одеднаш ја прекинаа.Инаку Хава и Јусув и во вистински живот се маж и жена што додатно ја прави поинтересна.Хава нема да умре, ке има собраќајка но ќе се разбуди после подолго време во кома.И Јусуф ќе лежи во таа болница, ќе биде застрелан од страна на Џунејт, бившиот свршеник на Хава.Инаку серијата уште се снима и е многу популарна во Турција особено по пределот кој е еден од најубавите во Турција-Кападокија.Се надевам дека Канал 5 ке ја откупат втората сезона бидејќи вреди да се гледа.
   
 9. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  сега ја гледав 3 сезона биваше ли да умре Jусуфффф :envy: и што планира сценаристов сеа да прави со филмов каша попара го направи глупости а ја пратев за џабе |(
  bye bye Ysuf |( [​IMG]
   
 10. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Серијата беше супер штета што ја прекинаа...И нашиве грешно ја преведија значи не е Сестри туку Љубов,вера,надеж :) Омилен лик ми беше Хава а Топрак не можев да ја смислам...Интересна серија сега можам единствено само на интернет да ја гледам.
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  убава серија но нашите ја прекинаа...
   
 12. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Нашиве се заебаа, ја крстија Сестри. А немаше врска со сестри оти првата сезона траеше 44 епизоди а сестриве се разделија во 20 епизода.Топрак отиде во Лале и веќе немаше смисла да се вика сестри. Нашиве дадо само до 38 епизода и ја прекинаа. Дури ни првата сезона не ја дадоа до крај.
  Инаку серијата во оргинал не се вика Сестри , а понајмалку пак Љубов,вера, надеж туку се вика Yer gok ask што во превод значи Љубов до небо
  Јас ја гледам сега 3тата сезона. И појма немам каква Љубов до небо ке гледаме од следниот понедлник кога главните двајца ликови за кои се зборуваше си заминаа (умреа)од серијата. Само што почна 3 сезна во втората епизода умре Јусуф а некни во понеделникот од ич ништо умре и Хава. Без веза !!
   
 13. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски

  Канал 5 истото го прави со сите серии освен со Величествениот оти сите ја гледаат неа и сега морат да ја продолжат да ја даваат оти знаат дека никој нема да ги гледа,јас мислев дека се вика Љубов,вера,надеж оти во Србија и во Бугарија ја емитуваат со тој наслов :) Глупаво е вака што ги прекинуваат сериите кога ќе им текне нив :devil:
   
 14. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  најправилно се вика Љубовта на небото има нешто врска Хава и Јусуф умреа и сеа се заедно на небото пфф што знам што планира резисеров првпат глеам ваков филм без содржина ајде белки се надеваме дека има нешто зацртано :)а од што умре Хава??
   
 15. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Хава умре од ИЧ ништо !! Арна си беше после пороѓај, дури се караше со хамијет.После кога отиде во затворот не и беше добро.Сите излегоа а таа остана во соба.Бебето плачеше, Хава го зема со незе во кревет и си ги замислуваше сликите со убавите моменти со Јусуф, и така Јусуф и подаде рака,таа ја пружи и така раката и падна. После дојде една девојка од затворот и ја најде така во кревет.
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Сите што се заинтересирани за 2 сезона на Сестри, денес на ОБН босанската заврши прва сезона со пукањето на џунејт во Јусуф и се надевам од утре ќе ја има новата епизода со превод.Јас си ја наместив да ми се снима, се надевам дека конечно ќе ја дадат. :^)
   
 17. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Нема да се дава втора сезона на ОБН