1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сети се, да ме заборавиш (Мариа Јова)

Дискусија во 'Книги' започната од jelena.rozga, 6 април 2016.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  192
  [​IMG] ,,Сети се да ме заборавиш" од Мариа Јова e роман добитник на наградата ,,Романијада". Објавен е од издавачката куќа ,,Култура".

  Кратка содржина:
  Линда е вљубена до болка во својот партнер, ужива во благодетите на животот и богато се храни со слатките плодови на љубовта.
  Го сака својот партнер, нѐ повеќе отколку што тој ја сака нејзе. Затоа што тие се создадени еден за друг. Тој е прекрасен, шармантен, романтичен, маж во вистинска смисла на зборот. Маж кој знае да љуби и освојува.
  Кевин.
  Нејзиниот Кевин.
  Нејзината сродна душа. Половинката од нејзиното срце која ја пронајде на дното од океанот.
  Трилер кој се чита во еден здив, ромаса која ќе ве маѓепса, разочара и воодушеви во исто време, драма која ќе ве остави без зборови, крај кој ќе ве замисли.
  Љубовна приказна која никогаш нема да ја зборавите.
  Затоа што таа е поразлична.
  Поразлична од сè што имате прочитано до сега, а толку слична со она што го имате доживеано. Со она што ве заболело таму, под коските, во срцето.
  Најболните нешта се чини, секогаш се премолчуваат.
  И некои луѓе – никогаш не се забораваат!

  Иако искрено повеќе ги преферирам странските писатели на љубовни романи овој е исто толку добар. Писателката Марија Јовевска која пишува под псевдонимот Мариа Јова. Одличен роман, љубовен и трилер.

  Сте го читале ли, како ви се допаѓа?
  [​IMG]