1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се гордеам со...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anickata, 27 август 2010.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Се гордеам со моите родители и брат ми.. тие се моите херои, моето се. И воедно им благодарам за се што направиле за мене :*
     
  2. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Се гордеам со моите родители кои што ме израснале, се грижеле за мене, ме сакале без разлика на се`, ме научиле на многу важни работи во животот и ми го покажале вистинскиот пат.

    Се гордеам со тато, Бог нека го прости, што беше одличен татко, што ме научи секогаш да правам добри работи и да имам добри мисли во главава и срцево и ако нешто правам да правам од срце, да не дозволувам да ме газат и да си играат со мене, да се изборам за своите права, па и да бидам малку откачена :) , да не потклекнувам и секогаш да знам од каде ми се корените. Се гордеам со тоа што сум негова ќерка.

    Се гордеам со мама затоа што е навистина јака и цврста жена , затоа што животот и зададе многу удари и сите ги издржа, што би се рекло - „ машки“ и во ниту еден момент не потклекна и не се предаде; затоа што има големо срце полно со љубов и толеранција.

    Се гордеам и со сестра ми што секогаш е тука за мене, што знае да ме развесели и да ми го подобри расположението, затоа што е паметна личност и одлична сестра.

    Ве сакам најмногу и навистина се гордеам со вас и со тоа што сум ваша ќерка и сестра !

    Се гордеам што имам постигнато нешто во животот и се гордеам на секој мој успех, како и на успехот на моите блиски и пријатели, се гордеам што имам луѓе кои ме сакаат, пријатели, другари...
    Се гордеам со себеси што станав нешто со што се гордеат моите.
    Се гордеам што сум Македонка!
     
    На enca.69 и teddybear им се допаѓа ова.
  3. Call.me.oldfashioned

    Call.me.oldfashioned Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Се гордеам со многуте саати поминати пред лап топ :lol:
    Друго- стварно сум во лудо расположение и ќе кажам некоја глупост, ни самата не знам што сум сакала да кажам
    Ај да не дрндам многу, многу, ќе им оставам простор на оние што стварно имаат нешто да кажат!
     
  4. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Се гордеам со моите родители и брат ми.. тие се моите херои, моето се. И воедно им благодарам за се што направиле за мене :*
     
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    се гордеам со моите родители шо напрајле се за мене
    се гордеам со брат ми,,(близнакот)..шо го сакам најмногу
    се гордеам со другарка ми најверна..таква личност нема да се роди :)
     
  6. bornthisway

    bornthisway Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    30
    Се гордеам со моите родители, особено со мајка ми. Се гордеам со мојата баба која е извонредна и силна жена и со мојот доста успешен брат. Си ги сакам сите!!!!!! :D Исто се гордеам и со моите пријателки кои се секогаш тука за мене, прекрасни се!!! И се гордеам со самата себе, за моите успеси, за себе како личност и за мојот изглед, а за тоа се заслужни сите кои стојат зад мене и ме поддржуваат. Се гордеам со мојот дечко кој е моето сонце! ;)

    Ве сакам сите вие сте мојата гордост!!! :* :* :*
     
  7. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    Најмногу се гордеам со татко ми. Човек кој секогаш е тука да ме советува да не залутам по погрешен пат, да ми го кажува она вредното во животот. Со него морам да признаам сум мнооогу поблизок отколку со мајка ми. Покрај тоа, се гордеам и со мојата девојка, личност која е секогаш овде да ме ислуша, да ми помогне, да ми каже едно ТЕ САКАМ и во најтешките моменти. Нема да и кажам ВИ БЛАГОДАРАМ, наместо тоа и ја давам мојата бескрајна љубов :)
     
    На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Се гордеам со брат ми кој доби 1-ва награда на државниот натпревар :clap: :clap:
     
  9. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Се гордеам со моите дома, со самата себеси си , со чистата детска љубов што ја добивам од мојата малечка сестра....
     
  10. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Се гордеам со моите родители (што направиле вакво добро девојче како мене :D :D ),шала на страна се гордеам со нив зошто и покрај сите потешкотии кои им ги донел животот успеаа мене и брат ми да не подигнат и од нас да направат луѓе!
    Се гордеам со брат ми, уште дипломската и готов е :D
    Се гордеам со самата себе, зошто сум упорна и истрајна, зошто го постигнувам тоа што ќе го замислам НО :!: на ЧЕСЕН НАЧИН
    Се гордеам со мојот мал внук! Има само 1 година сонцето мое, а толку е паметно!
     
  11. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Се гордеам со другарка ми што храбро се носи со болеста нејзина, што реши да оди да го види Саи Баба пред да почине, што навистина и даде духовен мир и не сум ја видела посигурна во себе, што си најде љубов и храбро чекори напред.
     
  12. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Јас се гордеам со себе си бидејки и по лошите случувања еве повторну сум на нозе и имам изградено став и како личност не су мзлонамерна ,праведна :$
     
  13. The.Rainbow

    The.Rainbow Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    32
    Со гордеам со моите успеси и напредокот кој што го постигнав во оваа 2011 години. Горда сум на промените кои ги направив :)
     
  14. ButterflyWings

    ButterflyWings Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    СЕкако си се гордеам со родителите(како да не се гордеам кога родиле ваква ќерка-шеќерка :D )Се гордеам со цеце најмногу :* Шала на страна уште малку ми фали да се гордеам со себе,али ќе биде :clap:
     
  15. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    без пардон со самата себе ;)
     
  16. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    пред се се гордеам со себе, зашто мислам дека иако сум млада, сум доста сериозна и зрела личност за мои години и заради тоа што секад мислам прво на другите, а дури потоа за мене(иако сум свесна дека тоа ми е најголема греска) се гордеам со моите другарки и нај,ама најнајмногу се гордеам со моето учество во црвениот крст..тоа е чувство кое во последно време ме исполнува максимално.... :lol: :)
     
  17. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    My Independence :)
     
  18. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Се гордеам со мајка ми, она е мојот ИДОЛ
    Се гордеам со самата себе, бидејќи и во најтешките моменти не застанав и продолжив понатаму и со тоа изградив личност со јака страна на своето ЈАС,

    ....се гордеам и со мојот изглед
     
  19. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Се гордеам на моите родители и со начинот на кој ме воспитале :) , што значи се горедам со себеси, и со другарка ми која доживеа премногу тешки работи во семејството за краток период и пак е на нозе.
     
  20. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Денеска конкретно, без никаков сомнеж сум горда на самата себе. Звучи нарцисоидно на некој начин, но денеска јас си докажав на себе дека сепак сум една од најдобрите. Се надевам нема да се разочарам себе си во иднина.