Се заљубив во мојата најдобра другарка, што сега?

Дискусија во 'Сингл' започната од Ane_na_Bisera16, 7 декември 2020.

 1. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.584
  Допаѓања:
  25.848
  И ако знаеш дека е стрејт, не ѝ признавај ништо оти малце би било безобразно од твоја страна.
   
  На cresa-jagoda и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
 2. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  A kade mozam da najdam bi devojka, so mi preporacuvate?
   
  На Mila.T22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  8.062
  Пол:
  Женски
  На фемина ли дојде за тоа? Ќе се самоцитирам, ама очигледно ова од заебанција вистина бидна. :D

   
  На buba4e89, Traveler91, lovestoneddd и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  920
  Пол:
  Женски
  Па да бараш конкретно мислам дека не можеш. Тоа се чувствува ако некој е геј/би. И ти ако си сигурна дека си би ќе го почувствуваш тоа, таков vibe ќе има таа личност, не знам како да ти објаснам...
   
  На honey.11, lovestoneddd и 1209 им се допаѓа ова.
 5. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  2.100
  Пол:
  Женски
  На Тик Ток :rofl:
   
  На sunshinebabe, Irreplaceablee, honey.11 и 10 други им се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.357
  Допаѓања:
  7.683
  Пол:
  Женски
  Леле темава :rofl::rofl:
   
  На Irreplaceablee, thelittle17 и Аргентина * им се допаѓа ова.
 7. busybee

  busybee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2020
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  1.770
  Пол:
  Женски
  Дечко има. Која е поентатата да и кажеш?
  Какви се тие машки работи?
   
  На buba4e89, cresa-jagoda, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Saka da sluzi vojska, odi vo teretana maski se odnesuva a zenski izgleda (normalno izgleda)
   
 9. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Od prilika tie maski raboti
   
 10. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.076
  Допаѓања:
  30.055
  Пол:
  Женски
  Е добро де еден куп жени одат во теретана, еден куп жени, мајки и сопруги има во војска, не секоја жена мора да е нежна, дамска, не е женственоста само во тоа.
  На темава ако мислиш дека и се свиѓаш и ти прашај ја најотворено и најискрено, ама тоа ќе е финално, ако не осеќа ништо за тебе ќе биде крај и на другарството.
   
  На AgentGinger, sunshinebabe, Irreplaceablee и 12 други им се допаѓа ова.
 11. busybee

  busybee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2020
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  1.770
  Пол:
  Женски
  Искрено за некој што е во ЛГБТ заедница, многу некако примитивни мислења.
  Ако сакаше жени немаше да има моментално дечко. Можеш да отвориш тема на разговор како сексуалноста, да дознаеш дали уствари она може да има чувства кон жени. Но, сепак сметам дека е ќор сокак и дека само ќе си уништиш пријателство. Подобро одалечи се некој период, дур оладат чувствата.
  Ти поскаувам многу среќа понатака и верувам дека ќе најдеш некој/а што ќе те усреќи.
   
  На sunshinebabe, mode-kristina, Summerbaby и 4 други им се допаѓа ова.
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.076
  Допаѓања:
  30.055
  Пол:
  Женски
  Не мора да значи дека не сака жени ако е моментално со маж. Јас сум со маж 14 год, ама сум имала симпатии и за жени, баш како симпатии за маж, би била со жена и можам да се замислам во врска со жена, така да не значи дека не и се допаѓаат жени само значи дека штом има дечко моментално е зафатена и немаш право да и се меша.
   
  На sunshinebabe, Srckata28, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 13. busybee

  busybee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2020
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  1.770
  Пол:
  Женски
  Да да тоа мислев кога кажав да зборат за сексуалноста. Да знае дали има уствари шанса некогаш во иднина.
  Сеа прочитав стварно лошо сум го напишала лол
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  40.075
  Пол:
  Женски
  @Ane_na_Bisera16
  Девојката е во врска, без разлика дали сака само мажи или и мажи и жени не можеш да бидиш со неа.
  Јас би ти рекла ако ти значи и не сакаш да ја изгубиш да останиш само на пријателство со неа. А ако мислиш дека тоа ќе ти е само измачување оддалечи се. Чувства се, ќе се сменат. Утре во друга ќе се заљубиш.

  Јас ако имав чувства кон личност која ми значи а не можам да ја имам ќе си ги задржам чувствата за себе и ќе негувам пријателство. :)
  Рачунај ако сега ѝ кажиш дека си заљубена можи никогаш ништо да не е исто меѓу вас, но сепак зависи од човек до човек и колку сте блиски.
   
  На sunshinebabe, candy.cane, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Mila.T22

  Mila.T22 Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Here, hi :l:
   
  На Alex.T и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  5.348
  @Ane_na_Bisera16 @Mila.T22 Опааа, нова љубав је на помолу. :D Другарка некоја за мене плс. (fingers)

  Инаку, на темава сум имала две вакви ситуации. Едната ми беше (и уште ми е) другарка, а другата колешка на факултет. Со првата бевме на почетокот на другарството, иако се знаевме од средно и се имавме бакнато еднаш и јас и пишав како се осеќам некое време после тоа, и едино што памтам е дека таа некако го shrug off-на тоа, зошто мислам дека беше доста загреана за една и измеѓу редови ми кажа дека не сака. После краток период не се гледавме, а и некако се подзаборави скроз настанот, јас си фатив некој момак и еве уште си се дружиме после толку години.

  Другово девојче, јас верував дека имам непогрешив гејдар и бев убедена дека е лезбејка. А вака бевме во супер односи на факс, идевме по кафиња со друштво. И океј, ние стандард си зборевме на фб и еден ден со триста околишења ја прашав за љубовниот статус, којзнае како сум ја прашала ама мислам дека ме примети, ми кажа дека има дечко, my heart sunk a little bit here, ме мавнаа и бедови и срамови. :D
  После тоа се оддалечивме, и жал ми е што го изгубив тој однос со неа а стварно фино се согласувавме.

  Така да, како што ти одговорија феминките, откажи се од девојчето, прво зошто има дечко и не е убаво да се мешаш во туѓа врска, второ не знаеш ни дали е би и трето зошто да си расипуваш другарство кога можеш да си најдеш некое друго, фри девојче. :)
   
  На sunshinebabe, Alex.T, TanyaM. и 16 други им се допаѓа ова.
 17. Mila.T22

  Mila.T22 Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
   
  На blueeparadise и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
 18. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  2.100
  Пол:
  Женски
  На ane.bella, sunshinebabe, noteforself и 5 други им се допаѓа ова.
 19. **prcla**

  **prcla** Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  223
  Пол:
  Женски
  Hm, dali ako se nosi kako masko - saka zenski??? :)
   
  На Nekogas I sega, Ane_na_Bisera16 и TanyaM. им се допаѓа ова.
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.967
  Допаѓања:
  20.710
  Пол:
  Женски
  Тоа што сака машки работи не значи дека автоматизам сака девојки . И јас сакав да служам војска ( стара сум веќе за тоа , ми замина возот :D ) , знам и сакам да пукам со пиштоли и пушки , еден период од животов бев тепач ( ич не го оправдувам тоа од денешна гледна точка и не знам што ми беше тогаш ) , до ден денес сакам боречки вештини , дури и околу автомобили се разбирам по малку ( знам да ти кажам што и е расипано на кола без воопшто да гледам под хаубата ) , а веќе 7 години сум во брак со маж и имам родено 3 деца . Имаше момент во животов пред да се омажам , кога навистина мислев дека сум би , и таман кога имав шанса да излезам со девојка , јас сфатив дека сепак сум стрејт :| . Исто изгледам како девојка , и многумина , па дури и мајка ми се чуди како јас како девојка нели , зедов пиштол ( плашливец ) и ладно испукав 5 куршуми на сопствената свадба :| .
   
  На hermosa, t.a.m, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.