Се заљубив во мојата најдобра другарка, што сега?

Дискусија во 'Сингл' започната од Ane_na_Bisera16, 7 декември 2020.

 1. joyful

  joyful Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2017
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  1.713
  Пол:
  Женски
  Најпрво расчисти со себе.
  Прво размисли дали имаш чувства кон неа или само и се восхитуваш.
  Дали емотивно те привлекува или има нешто кај неа што сакаш да бидеш ти.
  Малку е без врска да и кажеш, затоа што таа веќе има дечко и направила избор.
  И јас одам во теретана и вежбам како просечен маж, па секогаш сум во шокови кога ќе дојде згоден дечко да вежба.
  Како тоа геј девојките изгледаат "ненормално", а ние другиве изгледаме нормално?
  Уште ги делите работите на женски-машки?
  Ако ти си геј/би сигурно ќе почувствуваш и ќе знаеш на која девојка да и се пуштиш. Тоа ти е исто како јас да не знам на кое машко да му се пуштам и да прашувам тука да ми кажете. Не треба никој да ти каже, тоа едноставно е потреба и ја чувствуваш.
   
  На hermosa и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
 2. LadyMau

  LadyMau Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2020
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  116
  дали имаш завршено пубертет? и таа?
  обично ако не е завршен можеби е минлива фаза на развиток на полови нагони.

  наспроти некои тврдења (според мене лгбт пропаганда) неконвенционалните сексуални
  определби не се вродени. според модерната психијатрија, не се ненормални ако се јават
  по завршување на пубертетот.

  ако е тоа случај, твоја работа, што сакаш прави.
   
  На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hugh

  Hugh Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2019
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Машки
  Залапај ја на сец.
   
 4. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  920
  Пол:
  Женски
  Ако и удри шамар или се тргне не е лезбејка, а ако продолжи е.:rofl::rofl:
   
  На Milan444 и Hugh им се допаѓа ова.
 5. Hugh

  Hugh Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2019
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Машки
  Така иде тоа.
   
  На Lollipop_123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.978
  Допаѓања:
  5.983
  Пол:
  Женски
  Ја гледам од некни темава и стварно се чудам. Девојката си има дечко (а и да нема со кое право ти ќе ѝ се нафрлаш нејзе???) и што ли е ова..wtf? Мене ми се имаше така случено со другарка. Нешто знам требаше да излегуваме, дојде кај мене, сакаше да ја сликнам. Во ред. Ѝ ги покажував сликите и ме лижна за уво. Фуј. Да не зборам како ми се нафрли со нејзините фетиши. Од тогаш натаму не ми е другарка бидејќи и претходно ми го знаеше ставот на темава иако никогаш отворено не зборувала за нејзината определба. Уште па и се осети навредена. :puke:
   
  На hermosa, злоба, noteforself и 6 други им се допаѓа ова.
 7. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.037
  Допаѓања:
  3.343
  Пол:
  Женски
  Вака, јас немам ништо против тоа некој да има партнер од ист пол иако сум стрејт, напротив, меѓутоа и јас се согласувам дека тоа што го правиш не е во ред . Зошто? Затоа што како прво, таа има дечко и не е во ред да се мешаш во нејзината врска. Растурањето врски е многу лошо. Невозвратена љубов сум имала и јас, и тешко преболувам, ама успевам во тоа. И ти ќе го преболиш тоа. Не вреди да си расипуваш другарство. Ако сака работи што се „нетипични“ за женско, не значи дека ја привлекуваат жени. Еве, во теретана одев и јас, па не ме привлекуваат жени. Имам слушано и дека во Израел сите мораат да служат војска. И мажи, и жени. Значи ли тоа дека тамошните жени ги привлекуваат жени? Не. Млада си, повторно ќе се заљубиш.
   
  На noteforself, Ane_na_Bisera16, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.934
  И шо бидна?
  Напрајвте нешто или сеуште ништо
  :?:
   
  На tinka-mace и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
 9. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  2.100
  Пол:
  Женски
  Ова ти е веќе sexual harrassment! Добро што си ја откачила.
   
  На cresa-jagoda и eliesaab им се допаѓа ова.
 10. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.978
  Допаѓања:
  5.983
  Пол:
  Женски
  @злоба абе толку ми се згади од нејзе што сиве години што сум се дружела ми е ко траума. :|
   
  На злоба и cresa-jagoda им се допаѓа ова.