1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се заљубив во мојот инструктор

Дискусија во 'Канта' започната од Sunaj, 7 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    ... Pa vaka.. Pred dva meseci se zapisaf za voznja... Na pocetokot ne me interesirase tolku mnogu mojot intruktor.. No so tek na vreme dodeka gi vozef casovite pocnavme poveke da druzime.. odevme na kafe , edno drugo itn.. jas primetuvam deka i toj mi se pusta malce, me gleda celo vreme, i dopolnitelno me pokanuva da vozime.. No najgolem problem e toa sto e zenet :(
    no se pomiriv so toa.. samo sakam nesto da se sluci pomegu nas!! Mnogu sakam.. duri pocnav i da go sonuvam, ne mi e gajle sto e zenet.. sakam da go imam.. dajte mi nekoj sovet kako da se zblizam poveke sonego.. i da bidne nesto od ovaa rabotaa!!
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Pomagajte.. Se zaljubiv vo mojot instruktor!

    ^не си заљубена тоа е дефинитивно.....минлива фаза.
    Мој совет-заборави ја таа луда идеа што побргу. ЧОВЕКОТ Е ОЖЕНЕТ
     
  3. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Pomagajte.. Se zaljubiv vo mojot instruktor!

    Znam.. no ete mi stana opsesija.. Zaboravam na toa i deka e zenet :(
     
  4. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Pomagajte.. Se zaljubiv vo mojot instruktor!

    најдобро е да се откажеш од него, можеби тоа се моментални чувства или страст или илузија. немој да се понижуваш самата себе за да го имаш по секоја цена. и пријателите одат на кафе, сигурно погрешно си ги сфатила неговите сигнали. зарем би сакала да бидеш само нечија авантура? верувај, и да успееш да се случи тоа, кога ќе те остави, само ќе страдаш повеќе. тој како маж ќе си го направи ќефот (зборувам ако успееш да го имаш), ќе те остави, а тоа би било и за тебе понижувачки, а ако некој страда, тоа би била ти. најдобро е да се држиш на дистанца, и да сфатиш вашиот однос дека може да биде најмногу пријателски. а и од твоја страна не е во ред да се вмешуваш во туѓ брак.
    не сакам да ме сфатиш погрешно и да помислиш дека сакам да те навредам и да бидам груба, баш напротив. само давам мислење како би било подобро и за него и за тебе. па тој не е единствената риба во морето. фала богу, има добар избор на машки. гледај и настрана, а не само право во него, и по секоја цена баш тој да мора да биде
     
    На n.a.t.y и Sunaj им се допаѓа ова.
  5. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Pomagajte.. Se zaljubiv vo mojot instruktor!


    Snow-Queen е во право..МАВНИ ГО ОЖЕНЕТ Е!! А зошто да им ја расипуваш фамилијата на некој?? |( Бидејки знам како е кога (жив пример е таткото на една другарка) овој си фати мн убава и малда аа мајка и ја остави со 2 деца нека си ја чука главата шо ке праве со нив (зборам ако овој има деца) ЗАТОВА МАЈНИ ГО НЕ МУ ОБРНУВАЈ ВНИМАНИЕ..
     
    На n.a.t.y и Sunaj им се допаѓа ова.
  6. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Pomagajte.. Se zaljubiv vo mojot instruktor!

    Vi blagodaram za sovetite,, ke probam da go zaboravam..
    iako mislam deka ke bide mnogu teskoo... ahh :(
     
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Pomagajte.. Se zaljubiv vo mojot instruktor!

    Човекот е женет, а ти само за џабе си го губиш времето.
    И плус не можеш да сакаш некој што го знаеш толку кратко, а сигурна сум дека само го познаваш површно, не го знаеш каков е вистински.
    Едноставно не мисли на него и ќе го заборавиш.
    Еее колку пати ми се допаѓал некој, па не сум се потресувала толку :D
     
    На Sunaj му/ѝ се допаѓа ова.
  8. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    колку сте прости си се заљубувате туку така и после трчате на форум и прашувате :^) па и ти не си заљубена нешто изводиш сакаш центар на внимание да бидеш :^) ееех на еден паметен на светов има 10 будали |(
     
  9. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    .. Извини ама мене не ми е целта да бидам центар на внимание!! А ти штом си толку паметна не го читај мојот проблем.. ееехх господе сачувајј!!!
     
  10. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    е ама проблем имаш ти до другата недела ќе трае....а мене ств не ми е јасно како можете така лесно да се заљубувате :^)
     
  11. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    па окејј тебе не ти е јасно, зашто може не си емотивна како мене.. јас признавам дека лесно се заљубувам.. можеби ќе го заборавам.. но ете се случи тоа што несакав..
     
    На crtanfilm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    мој совет е дека не треба ништо да правиш со него ке ти помине за брзо време :)
     
    На Sunaj му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    ке пробам.. да не мислам веке на него уфф :whew:
     
  14. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Не ми е чудно толку што ете си се загледала во постар и оженет,почудно ми е како лесно се изнесуваат скоро сите работи на форум.... Зарем немаш со кого да се посоветуваш :/ ? :^)
    тоа не е љубов туку само минлива фаза...
     
  15. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Не си ни прва ни последна, откако почнаа млади луге да отвараат автошколи мерак да ти е да одиш да полагаш. Совет-Намерно паѓај на градска за да бидите повеке време заедно
     
    На Sunaj му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    И самата си кажа, не е заљубеност туку опсесија. Односно сконцентрирана си на сопствените желби и потреби кои по секоја цена сакаш да ги задоволиш. Во твојов случај, знаеш дека е женет, а сепак сакаш да си со него.
    Наскоро часовите ќе завршат и ќе заборавиш на него. Верувај. Размисли со "ладна" глава пред да направиш нешто што не треба.
     
  17. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ехх девојкоо и јас сум имала вакви да не ги речам "заљубувања" и комшијата мој е женет со деца, ама е преубав и тој ме гледа и јас го гледам, и тој прв ми прај муабет..
    Бегај настрана женет е, немаш друго чаре, а и сигурна сум дека не си заљубена, опсесија ти е, ќе завршиш со вожњата и после ќе го заборајш :D
    Размисли пред да напрајш нешто шо не треба. ;)
     
    На Sunaj му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Како што се заљуби така и да се одљубиш што поскоро,за твое добро.Ние што сакаме можеме да те советуваме,но ти ќе ги "изедеш" последиците од твоите постапки.
    Луѓето,за разлика од животните имаат РАЗУМ кој треба да го искористат кога инстинктите ќе проработат кај што не треба,така да на тебе е да одлучиш дали ќе се водиш според разум или инстинкт,т.е.дали ќе се однесуваш како човек или животно.
    Немој да мислиш дека те навредувам,само на погруб начин го искажувам мислењето,ако ме послушаш заедно со феминките погоре,ќе ни бидеш благодарна.

    П:С:Се што ќе направиш во животот,ТРОСТРУКО ќе ти се врати.
    Поздрав,се најубаво и СЕ НАДЕВАМ дека ПРАВИЛНО ќе постапиш.
     
    На Sunaj му/ѝ се допаѓа ова.
  19. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Опсесијата нема врска со љубовта, верувај ми кога подобро ќе запознаеш една личност веќе нема да можеш да ја гледаш таа личност со исти очи бидејќи нормално нема да биде ни малку привлечна како што на почеток изгледала. Има и исклучоци, ама кога се работи за опсесија тие интензивни чувства полека се намалуваат за на крај скрос да ги снема и ти да се каеш поради некои моментални одлуки.
    Мој совет е дека треба да ги послушаш тие што ти кажуваа да го заборавиш човекот. Ај да беше сам, би било прифатливо, но мене ми се гади од женети луѓе кои одат по други. Не ти е одбивно тоа?
    Инаку од искуство, инструкторите се по friendly people за да те опуштат и да не чувствуваш толкав голем страв кога ќе седнеш зад воланот. Не мора да значи дека тоа е флерт. Многу отишле на кафе со инструктор, не мислам дека треба поради тоа да направиш будала од себе. А, онака чисто информативно, колку години е постар од тебе? :?:
     
  20. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    auff postar e 15 godini od mene... :worried: i mene mi e odbivno od zeneti.. i jas bev taa koja sekogas bese protiv vrska so zenet covek.. ama ete i mene mi se sluci da se zagledam vo eden takov.. inace jas casovite gi imam izvozeno pred mnogu vreeme.. ama sekogas koga se sretnuvam so negoo, me vika da vozime.. pa ako imam rabota nesto ke me prefrli do mestoto kaj sto treba da odam.. duri ednas me odnese do doma.. poso jas si go ispustiv prevozot.. i takaaa :worried:
    [mod-kirilica:35ba6e6b][/mod-kirilica:35ba6e6b]
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.