1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се заљубив во мојот инструктор

Дискусија во 'Канта' започната од Sunaj, 7 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    xexe jas zavrsiv so voznjata ,, mi ostana uste gradska.. ama sakam da padnam za pak da go gledam :D
    i jas se nadevam deka ke go zaboravamm.. ke dadam se od sebe... :P
     
  2. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Се додека го гледаш,нема да го заборавиш :)Барем јас не би можела..
     
    На Sunaj му/ѝ се допаѓа ова.
  3. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Ќе ти кажам дека сето тоа е сосема нормално. Мене инструкторот исто ме има префрлено до дома кога сме немале часови. Навистина не можам да знам каков е вашиот однос, но 15 години е доста голема разлика и мислам дека не треба да се охрабруваш на таков чекор. Ако имаш барем малку совест, нема да можеш со вечери да спиеш доколку имаш нешто со женет човек, значително постар од тебе.
     
  4. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    obviously he is driving you crazy :D
    шала :)
    Глеј да си положиш градска,немој да паѓаш намерно :D
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Ќе паѓаш намерно на градска за да ти го начука?
    Свашта :rock: :fubar:
     
  6. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    Немој да му ја расипуваш фамилијата на човекот. Стави се на место на жена му. Како би ти било кога 15 години помлада флертува со твојот маж? Не е убаво навистина. А и не верувам дека е љубов. Занес е занес. А и кога би имале нешто голема е веројатноста после првиот однос ’’да ти ги удри клоците’’ зошто ретко кој маж е спремен да уништи фамилија за друга жена. Скоро сите накрај се враќаат кај мајката на нивните деца. Секако на крајот ќе бидеш повредена, тргни се со повреме. А можеби човекот е само фин штом те префрлил до дома, не мора ништо да значи. Не ти требаат такви проблеми. И не паѓај намерно! Твоите дома делеле пари за да ти овозможат да полагаш а ти ќе ги трошиш безпотребно само за да гледаш оженет човек? Не е во ред..
     
    На maryJ и WildCherry им се допаѓа ова.
  7. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Се работи за страст, за предизвик, за нешто недостижно, т.е. забрането, затоа и возбудата е поголема, затоа и желбата не поминува се додека контактот постои.
    Значи колку побрзо се одалечиш од него, толку полесно ќе го заборавиш и ќе биде само едно сеќавање “ех каков инструктор имав“.
    Нема логика да одолговлекуваш за да положиш, заврши си ја својата должност за која си таму отидена, а се друго е пропратно и +. Нема зошто да излезеш глупава и неука во нечии очи со тоа што намерно ќе паѓаш на градска.
    Ова после еден месец од прекинот на вашите контакти и средби ,верувај нема да сетиш како ќе помине, само до тогаш не дозволувај да се продлабочи, зошто факт е дека доколку би била со него ќе биде само за секс. По првиот секс редбите може да зачестат, а тука е жена му, која нормално ќе почне да ти смета, па ако дознае за тебе ќе биде бетер од шпанска серија, непотребни компликации и проблеми во животот.
     
    На Gea и Sunaj им се допаѓа ова.
  8. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Ај опашката свиткај си ја и гледај си твој живот наместо да провоцираш за поголема белја и за растурање на едно семејтво !

    Еден куп слободни машки има :!:
     
  9. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Девојкии ви благодарам за преубавите совети... Мислам дека сите сте во право..
    и уште малку полагам градска.. па ако не паднам , нема да го гледам повекее!!
    се надевам со тек на времето нема да мислам повеке на негоо.. ....................
     
  10. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Девојкии, ме побара инструкторот, и пошо набрзо полагам градска.. ако сум положела ме покани да сме иделе у некој хотел на вечера..
    малце се замислив ''у хотел''!!
    овој изглеа сака нештоо да се случи.. и јас досега сакавв.. ама се плашам пошо досега несум имала односи.. ииииииии?? сега се мислам дали да одам или?? да го одкачам??
    да не се влоши веке оваа ситуација со инструкторов!!
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Sunaj
    ...прости вака може ќе звучам лошо ТИ ИМАШ ПАМЕТ?.......ејјјј женет човек, па и да не е,со некој што си имала само неколку саати муабет би отишла во хотел?......бог да чува и да брани,бери памет додека е време
     
  12. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Девојко соземи се...каков хотел какви односи.Тргни се од него,и исфрли го од глава.ТИ за него ќе бидеш само една авантура и ништо повеќе :!: |( :fubar:
     
    На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    ок е бе луѓе што ја напаѓате одма?се случува понекогаш и ова,и не треба толку бурно да се реагира ко кузнај што да е..девојчево само си кажа за својот проблем и ок е..ако имате да и дадете совет дајте и го,ако не немојте да пишувате такви безвезални коментари..не се сите бесчувствителни како вас можеби...а во врска со темава мој совет ти е да пробаш некако да се оддалечиш од него знам дека е тешко но кога ќе издржиш недела две без него ќе го заборавиш,јас сум сигурна во тоа...пробај колку и да ти е тешко за подоцна да немаш поголем проблем од овој... ;)
     
    На Sunaj му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Девојко откачи го сместа :|
    Да одиш на вечера во Хотел? Хмм па мислам дека ептен се подразбира шо се мисли на то вечера во хотел, не дозволвај да бидиш искористена, женет е има деца, јас мислам да го откачиш и да си најдиш некој на твоја возраст..
    Понастрана, мој совет ;)
     
  15. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    A чекај, кај мислеше да те викне, кај него дома да се запознаеш со жена му (и децата ако ги има)? |(
    Hормално дека ќе те викне во хотел, да те плесне, што му е очито намерата, па после zasto me ljudi izbegavaju фазата.
    Hе знам зашто уопште прашуваш за некој совет на форумов. Oд вакви као морални девојки како `никогаш не мислев јас со женет`, ама то се десило, љубав на прв поглед, и `забрањено је наслаџе` сере ми се.

    Дај откачи се од него, и најди некој друг . . . што не е женет!
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    па добро де, јас не прифатиф.. му реков може да прославиме да одиме на едно сокче , кафе итн!!
    тој рече да сме вечерале во хотел ама јас на тоа молчев.. зашто се плашам да отидам у некој хотел сама со него..
    ве прашав само за вашето мислење.. Не треба да се однесувате така!!
    ако имате да кажете нешто без навреда, Кажете! ако не немојте да пишувате... Да му се сневиди веке! амаан..
     
    На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Sunaj

    Sunaj Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    пубу бубу
    фала на советот што не содржи никаква навреда... и јас секако ке пробам да го заборавам...
    незнам шо ми требаше да се загледам во него ама етее .. :(
    толку добро се однесуваше спрема мене, што јас почнав да размислувам на поинаков начин за него..
    тоа е тоаа.. сакав да видам и други размислувања.. ама изгледа погрешив.. јбг..
     
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Eј знаеш што?
    Hе си достојна човек да седне воопшто да пишува за твојов проблем.
    Hемој да глумиш некое лудило дека ти всушност веруваш во некое пријателство со него кое доживотно ќе се состои од сокче и кафе во некој кафич. Прво, и двајцата сте бесрамни што одите по кафиња, се дружите, кога он има жена дома. Cега уште да кажеш дека си дознала дека жена му го вара и дека им се крајни заладени односите, и дека веруваш дека може вашево да прерасне во нешто, па да станеш Cиндарела стори. |(

    Kако треба да се однесуваме кажи, да не треба со некоја почит да ти се обраќаме овде, или утеха дека `секому му се случува`. Aјде олабави не со патетичниве коментари во стил дека ништо не знаеш и од марс си падната.

    Hаравоучение: Cака да те плесне очајно, веќе некое време од околу го спрема теренот со тоа што те вика на кафиња и чуда и ти го прифаќаш тоа, следна фаза е хотел затоа што увидел дека те привлекува.

    A тоа што не си му одговорила дали ќе одите, а патем кажуваш дека си невина и си немала односи, алудираш дека ќе следи тоа наскоро. Cреќно, и нека пукне црвено на белим чаршафима у хотел. Или што би рекла другарица Cека: `Hа поду постељина, у соби пуној дима, слика позната, то је превара`! :!: :rofl:
     
    На cvetce93 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  19. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    најдобро ти е така,за твое добро.само замисли си што би можело да се случи ако направиш нешто со него...и немој да се замараш со туѓите коментари изгледа овде на форумов сите се паметни за да кажат..само ќе те изнервираат наместо да ти дадат совет..немора толку агресивно да се понашаме јас мислам...со среќа со типот..се надевам нема да те малтретира кога ќе почнеш да го избегнуваш.. ;)
     
  20. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Ќе те падне на градска ако не му дадеш во хотелот.

    И прибери си ја тастатурата, тука за отерување у мајчин полов орган можеш и бан да изедеш.
    Малку тука се нафатиле да те советуваат, па уште им го дрвиш.
    Ти неќеш совет туку само сакаш одобрување за да направиш нешто, а тој само сака да легне нешто.
    Мислиш жената ќе ја батали за некоја едвај полнолетна. Мхм...

    р.ѕ. Пред да ми спомнеш и мене, миени ми се рацете.

    Ех, штета, и’ го избришале мислењето. Сега моево нема смисла. :D
     
    На Sanjichka007 и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.