Се за 300

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Plavusa.17, 30 мај 2012.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Продавницава се наоѓа на ќош во трговскиот Беверли Хилс, секое парче чини 300 денари. Иако не е многу голема, има пред се убави фустанчиња за искачање, блузи, панталони, долни тренерки, комбинизони, зависи - може се да се најде. Сум била неколку пати и си имам купено црно плишано фустанче, шампањ боја и резеда боја ликрени фустанчиња. Многу се убави моделите и преубаво стојат, и на мајка ми и имам земено мастило боја ликрен така набран фустан до колена. Од другото освен фустанчињава ништо не ми оставило впечаток, ама се е до вкус. Дефинитивно вреди да се посети, често носат нова роба и моделите се претежно поедноставни и еднобојни (зборам за фустанчињата, има супер избор на бои) и со што сакаш можеш да ги комбинираш, а може да се најдат и шарени или со било каков дезен. И многу брзо се трошат, а истото фустанче од другарка ми црно со чипкан ракав го имаше во Елит за 900 денари :!:
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    418
    Фала за информацијата. Ќе се посети местово во најскоро време :lol:
     
  3. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    4.537
    Продавницата се вика Дака фешн ;)
     
  4. Fashion.n.a.d.e.44

    Fashion.n.a.d.e.44 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    31
    во кавадарци кај шо живеам јас има се по 220. прекрасна облека има :D
     
  5. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    418
    Има и овде во ск. Колку што знам тие продавници се викаат Пренди. Оваа е претпоставувам друга.
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не не се тие продавници што сте ги навеле ваква знам дека има само во трговскиот Беверли не знам за друго место и се е 300 ни помалку ни повеќе. Целовреме носат роба и бргу им се троши, не е од типот на Магија и Пренди, скоро месец не сум отишла да видам што има, ама вреди да се отиде.
     
  7. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Каде е поточно продавницава во Беверли? Еднаш поминав и мислам дека видов некоја таква со облека од македонско производство ама не знам дали е таа истата.
     
  8. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Во Велес има една се за 350 и една се за 200 !
    Првата е спрема игралиштето Дизни, а втората спрема Младинскиот парк.
     
  9. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    Кај нас во Кичево има се за 200. ама нема некоа посебна роба се е нешто обично ко за низ дома.. и нема баш добар квалитет. Може ретко да се најде нешто убаво 1 во 100. :)
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    На ќошот на приземје што гледа накај кафичот горе од задната страна на Беверли, му доаѓа позади на десен ќош кога гледаш од Иво Лола Рибар свртена према трговскиот, прашајте така се вика продавницата сигурно ќе ве упатат. Инаку тие се за 200 или 350 не се истите продавници зошто не сум видела ваква на друго место со иста роба а цената мора да е 300, ако види некој нека пише јас само оваа ја знам :)
     
  11. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    А има ли нешто вакво во прилеп...Не сум од пп но кај нас нема и тука ми е најблиску да појдам... :^) Кiiсчињаа девојкii... :*
    Инаку сум од Крушево... 8) :lol:
     
  12. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Има во Битола :) порано беше се за 200, сега е за 300.. има навистина добри работи :)