1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мразам себе сии :'(

Дискусија во 'Канта' започната од franca, 14 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. franca

  franca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  290
  Премногу работи изгубив заради мојата глупава срамежливост,и уште ги губам.....не знам што морам да направам,не сакам да сум ваква,кога ќе треба да зборувам со некое машко, се губам тотално,како што имам ниска самодоверба,уште и да ми се случи нешто (на пример да ме одбие или нешто да ми каже) ептен ќе се повлечам во себе.....не знам што да правам ;(
  Има еден дечко што сакам да го запознаам,ама еве 5 дена се мислам и не можам да соберам сили да го адд на скајп.....уфф се мразам што сум ваква!
   
 2. monnii-4

  monnii-4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  58
  Сигурна си дека имаш 19 години? Зошто и јас како помала бев како тебе ама со тек на време се опуштив.
  И не е ситуацијата толку за да се мразиш себе си.
  Ако немаш храброст да го адниш, речи и на некоја другарка да го стори тоа наместо ти.
   
 3. franca

  franca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  290
  Леле де,19 имам.демек важни се броеви......и извини што требаше кога бев помала да го пишам ова.
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  Како прво оваја тема не е за отворање во кате горијата мода и стил хелоууууу,како второ бараш совет некој ти одговорва на пример девојката погоре и се понашаш дрско и безобразно со твојот одговор не на 19 туку на 13 годишњак,како трето пребарајго убо форумот си има теми за страмежливоста,и за последно ако бараш тука совет ке си прочиташ секакви размислувања нормално |(
   
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  16.957
  Пол:
  Женски
  Бидејќи си ја отворила темава во-мода и стил, веројатно сакаш моден совет.
  Епа стегни се малку, опни некои деколте, минич до пич, па не е битно дали си срамежлива и онака преку камерата на скајп дечкото само во цицки ќе те гледа (ако си надарена, нели), во тој случај (ако си надарена), сврти ја камерата накај цицките за да не мора да те гледа у очи па да ти биде многу срам.
   
  На Gea, N.Kety, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Cvekjence

  Cvekjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  200
  Де бре аман го утепавте девојчево... мислам го навредувате со таа ваша иронија што веројатно вас ви е смешно. Како може да и пишувате да пушти камера за да ја гледа во цицки бе? Што ако погрешила и пишала во мода и стил, си има модератори нека и ја префрлат темата.

  Девојче, срамот си поминува со тек на време а можеби во прашање е и преголема осетливост, помала самодоверба и недоволна храброст. Работи си на себе, ако имаш поголема сестра или постара другарка прашај ги за совет за почеток тоа сигурно многу ќе ти помогне. И не претерувај до толку да се осудуваш и мразиш себе си :!:
   
 7. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Хахахахахаха... ме пресмеа маа! :D
  Иначе доста практичен совет, морам да признаам :rofl: :rofl:
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  16.957
  Пол:
  Женски
  Cvekjence - Што има погрешно во тоа малку да се разголи и дотера? :^)
  Токму тоа ќе и ја зголеми самодовербата, ќе се чувствува посакувана и полесно ќе и тргне и муабетот.
  Мора одма да се осудуваат другите кои ќе дадат совет кој сметаат дека е соодветен, не може сите да мислиме исто, јас мислам дека ќе го скрши мразот со работење на себе, на својот изглед а ете ти мислиш дека требало да поразговара со сестра или другарка, што мислам дека не е потребно, туку треба да се сврти кон себеси и да ги надмине своите стравови со тоа што ќе биде похрабра. А тоа со камера и цицките, не мораше буквално да се сфати, ма да и можеше.
   
  На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  Цвеќенце како тоа нема врска дека темата е во мода и стил кога е несоодветно што треба од форумот да правиме каша попара?има тема за стемежливост нека прочешла малку,и со што ја отепавме жити све? девојката горе му одговарва му дава совет а таја DADE SO IMA VRSKA DEKA SUM 19 STO IMA VRSKA OVA ONA,страмежлива е многу да а да биди дрска и безобразна не е...ако има проблем нека се понаша по озбилно малку
  Абеја ме пресмеа жими све ама таја нема храброст ни да го додај на скајп а камоли таков чекор, во секој случај на страмежливоста и сабодовербата треба да се работи текот на животот те учи на многу работи...
   
  На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Така е mime87, тука ќе се фура дека била срамежлива, а ќе ни се понаша дрско и безобразно...
  Е мн е срамежлива жими све, ауу да уствари е али тоа само за пред тие дечковците на скајп, и пошто ова не е скајп и тука нема дечковци затоа така ни се понаша, и оп одма и се губи срамежливоста! :D
   
 11. Cvekjence

  Cvekjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  200
  добро бе луѓе во право сте, мене ми стана само жал...
   
 12. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.521
  Допаѓања:
  67.420
  Пол:
  Женски
  Мене искрено не ми изгледа дека има 19 год. Барем девојчињата во денешно време не се вакви, па уште ја потпишала темата СЕ МРАЗАМ СЕБЕ СИ :/ Jaс така се однесував кога имав 13, 14 години :D Имам сестра 18 години има, секако ако имаш проблем таков ке си разговараш со другарките, а не од форуми да бараш помош. Ниту те познаваме, ниту сме сигурни дека си срамежлива, ни дали имаш стварно 19 години, ниту пак дали стварно имаш проблем :/ Барај ги другарките!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.