1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се породив...

Дискусија во 'Бременост' започната од leo-n-tina, 7 август 2012.

 1. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
  Мешиња се породив машко 4500 57см долго ,со царски во гаг,си дојдовме вчера и сега мака мачиме со цицање градите ми се камен ова боли исто како контракции кога треба да се измолзуваш.
  Частам мекици со сиренце ,сите да си дочекате да се гушкате со вашите бебчиња нема поубаво чуство да си мајка.
   
  На MACKICA1902, Dikinzi, betty oh и 42 други им се допаѓа ова.
 2. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.195
  Браво Леонтина со среќа нека ви е;
  Да ви е живо и здраво синчето.
  :*
   
 3. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  557
  Труднички муабети

  лелелелеле машала големи да растите и да бидете најсрекни на светот :* :*
   
 4. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Труднички муабети

  Нека е со среќа, па нека има уште во иднина :) . Не се грижи, се ќе помине, ти само мирувај и чувај си го бебемцето.
   
 5. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  Труднички муабети

  Ееее леонтинке баш ме израдува да знаеш дека секој ден те очекувавме да ни пишеш , ете кој чека ке дочека .. уште малку и од мене мекици ке јадете :)
  Да ти е живо и здраво малечкото и се најубавоо.. немаш поима колку ме израдува :)
   
 6. busavka88

  busavka88 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  7
  Труднички муабети

  Честитки!!! Живо и здраво нека е, да ги радува мама и тато! :inlove:
   
 7. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  Труднички муабети

  Честитки леонтина, да ти е живо и здраво синчето :* :*
   
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Труднички муабети

  Леонтина, честитки и од мене. Нека е жив и здрав :)

  [​IMG]
   
  На anita123, okcenzi, angelche16 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  227
  Труднички муабети


  ЧЕСТИТКИ И ОД МЕНЕ НЕКА Е ЖИВ И ЗДРАВ И ГОЛЕМ ДА РАСТЕ, ДА ТИ ДОНЕСЕ НАЈГОЛЕМА РАДОСТ И НАЈГОЛЕМА ГОРДОСТ ВО ТВОЈОТ ЖИВОТ. СЕГА САМО УЖИВАЈ ВО МИГОВИТЕ СО НЕГО. ПОЗДРАВЧЕ И БАКНЕЖИ МАМИЧКЕ :inlove: :* :* :*
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.881
  Допаѓања:
  102.912
  Пол:
  Женски
  Труднички муабети


  [​IMG]

  леонтина , честитки , нека е живо и здраво синчето , голем поздрав :)
   
 11. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  7.490
  Труднички муабети

  Честито да е живо и здраво :*
   
  На mari_sa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  Труднички муабети

  Честитки Леонтина за бебчето, да е живо и здраво ! :*

  Еве и јас си ставив стикерче во потписот и така не ми иде баш со пресметките со овие гестациски недели, никогаш не знам точно која недела сум ако не отворам калкулатор. Колешката на работа ме зафркава дека може она да биде бабица. :D Сега ќе знам.
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  214
  Труднички муабети

  Честитки Леонтина да е здраво и живо бебушкото големо нека расте и се најубаво во иднина :D :* :* :*
   
 14. saseiefi

  saseiefi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  78
  Труднички муабети

  Честитки Леонтина уживај и гушкај се со бебушот :* :* :* :dance: :party:
   
 15. Cacush

  Cacush Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  32
  Труднички муабети

  Честито и се најубавоооо, многу убави мигови и весели денови поминати заедно со лепотанчето и ти посакувам многу среќни денови исполнети со радост, среќа и задоволство.Поздрав :*
   
 16. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Труднички муабети

  нека ти е живо и здраво синчето и големо да расте јас иако не сум мажена многу сакам деца и морам да се пофалам дека пред 2 дена добив внука и имав чест да и одберам име на малата мелани
   
 17. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Труднички муабети

  Конечно пред 3-4 дена дојде на свет мојата убавица :inlove: Ке ви пишев и порано мамички ама не можев да седам :worried: па еве денес некако некако.... не поминав убаво...природно беше, во државна, и покрај тоа што првото ми е царски, се окозив без никакви анестезии ама помина, кој сака подетално по лп...да не бидам негативна вака јавно. Инаку бебето е супер, јас закрепнувам и добро се снаоѓаме, периодов ми е убавина :inlove:
  Ви посакувам далеку побезболен пороѓај и што поскоро да си се гушкате со малечките принцези и принцови, а гледам и списочето ни е зголемено :lol:
   
  На bella.s, anggell, Katalea и 10 други им се допаѓа ова.
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  На Regenbogen му/ѝ се допаѓа ова.
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.881
  Допаѓања:
  102.912
  Пол:
  Женски
  Труднички муабети

  Честитки , нека е живо и здраво бебенцето :)
   
  На Regenbogen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Труднички муабети

  Regenbogen,најискрени честитки нека ти е жива и здрава
  [​IMG]
   
  На Regenbogen му/ѝ се допаѓа ова.