1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се прашувам дали

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Markian, 20 јули 2020.

 1. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Се прашувам многу нешта но во моментов,дали ако Анѓелина Ѓоли од Х причини си ја одстрани едната природна нога и место неа си стави некоја топ самоходна задња реч ко ратови звезде, Дали би имала следбеници по светот,нешто ко мода.Ако и вие сте се прашувале нешто или се прашувате пишете,ако темава се повторува случајно не е намерно.
   
 2. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Мое мислење е дека би имала следбеници дури и кога половина мозок би отстранила.
   
  На elimkd и edna_malecka им се допаѓа ова.
 3. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  2.395
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали мисли на мене кога е со друштвото...
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CarrieBradshow

  CarrieBradshow Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2020
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Тоа зависи само од тебе ;)
   
  На poi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.846
  Допаѓања:
  25.158
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали некогаш ќе се тргнат оние сталежи , предрасуди и такви глупости , што врска немаат со почетоците на човештвото ..
   
 6. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  3.091
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали од септември ке има школо:worried:
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.723
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали темава е корисна
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Need for Speed

  Need for Speed Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2021
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.081
  Се прашувам дали ако пишуваш у секоја можна тема автоматски си интелектуалец и информиран или би било мудро да си поткован во областа за да започнеш дискусија?

  Ова е прашање со констатација :D
   
  На Strong.44 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Strong.44

  Strong.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  амин
   
 10. Rioers

  Rioers Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  2.729
  Пол:
  Машки
  Се прашувам дали Орландо Блум е потценет или преценет актер :^)
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  4.172
  Допаѓања:
  10.872
  Пол:
  Женски
  Се прашувам што си мислат овие што одат во скап ресторан, а таму јадат помфрит со плескавица, дека од самото тоа што нарачале од најефтиното јадење во скап ресторан ние не разбираме дека се отидени таму само за да покажат дека се некој и нешто и дека имаат пари, а уствари едвај платиле сметка и покрај тоа што го нарачале најефтиното јадење.
   
  На Markian, Цобра и Limpan им се допаѓа ова.
 12. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  3.608
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали ќе го сретнам вистинскиот.
   
  На elimkd, Markian и @Zaljubena им се допаѓа ова.
 13. Teofil

  Teofil Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2021
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Машки
  Screenshot_20211120-181257_DuckDuckGo.jpg
   
  На Markian му/ѝ се допаѓа ова.
 14. st-el

  st-el Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  4.442
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали ако избрав друга опција(можност) која ми ја пружи животот сега ќе бев посреќна, поисполнета?
   
 15. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  1.378
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали и тој мисли на мене
   
  На Markian му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Можеби да :D
   
  На Superlejdi27 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Indiegurl

  Indiegurl Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  6.302
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали да идам тотално црвена у косата:drunk:
   
  На Снегулк@23, Markian, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.042
  Пол:
  Женски
  Се прашувам дали да ги тетовирам прстиве
   
 19. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Ако го имаш она чувство на промашување,обично кога се будиш кога мозокот е најодморен тогаш нешто не е во ред,но ако се е ок и се чувствуваш исполнето тогаш не би требало да размислуваш што кога би било,но ако нее така тогаш да можеби но и промашувањата имаат своја цел незнам тешко прашање.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Markian

  Markian Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Јас би ја тетовирал цела рака но не и прстите кога би облекол кошула ништо да не се гледа тетоважа :D
   
  На elimkd и Снегулк@23 им се допаѓа ова.