1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се сакаме а сепак не сме заедно .. што понатаму ?

Дискусија во 'Канта' започната од InL0ve, 7 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. InL0ve

  InL0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Zdravo feminki... imam golem problem malku e dolg no sepak se nadevam ke dobijam korisni soveti ! Zaljubena sum premnogu vo covek koj e 5 godini postar od mene no toa ne pretstavuva nikakov problem. bevme zaedno 1 godina i pred 1 mesec raskinavme poradi glupava pricina bidejki toj vleguvase na mojot fb i na sekoe masko sto ke mi pise toj vrakase gluposti i mene toa me izvadi premnogu od kontakt se ispokaravme i se razdelivme. priznavam prvata nedela gordnosta ja stavav pred se i ne ni pomisluvav da go krenam tell i da mu se javam a isto i toj za razlika od pred toa koga ke se skarame non stop se slusvme i se prostuvavme za nepoln saat. no po tekot na 3 nedela otkako go nemav slusnato nemozev da izdrzam i bev prva sto mu se javiv i si pravevme muabet se i jas nemozev da izdrzam pa mu predloziv da se smirime posto ne vredi vrskata da ni propadne bas na ovoj nacin a toj odbivase i ne sakase da slusne so toa sto vikase deka jas ne sum bila smeneta sum bila premnogu losa licnost so toa sto sum go vregala vo minatoto sto sum se ponasala loso so nego kako so kuce.. a sepak nema vrska priznavam samo ednas se isponasav taka kako sto ne treba i toa mi bese posledno a toj toa go pravi vo mnozina sto mene mnogu me povreduva. i jas iako vidov deka nema interes jas sepak po zavrsuvanjeto na razgovorot gi izusuvav zborovite "te sakam" a sepak i toj mi vrakase isto. vcera posle 1 mesec se vidovme povtorno (t.e od koga se razdelivme) i taka sedevme si pravevme muabet si prostivme se posto bese procka i sepak jas bev prvata taa sto posegna baknez i go dobiv.. bevme zaedno se i mislev deka navistina se smirivme. i otkako me isprati mu se javiv i go prasav dali ovaa znacese deka vrskata povtorno ja stabilizirame a toj toa go odbi so sto mi kaza deka nemalo vrska deka jas sum seuste negova bivsa i deka ne sme smireni... ovaa sto go slusnav od nego me zabole premnogu i neznam sto ponatamu da pravam, dali da se boram za nas ili da ostavam se na vremeto no sepak go sakam premnogu i mi fali mnogu p.s jas ucam vo skopje a toj raboti vo gevgelija a i dvajcata doagame od demir kapija so sto ne se gledame nikogas toj slobodni denovi ima niz tekot na nedelata a jas samo vikendot, no sepak i toa ne me poprecuva da go sakam.
  Ve molam feminki za nekoj sovet sto ponatamu.. ?
  Vi blagodaram odnapred :*
  [mod-kirilica:1c8x0dx2][/mod-kirilica:1c8x0dx2]
   
 2. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Oф машки,се трудам да ги разберам ама не можам.Слично мене ми се случи ама сепак останавме пријатели,демек.
  Ти девојко го сакаш?ако го сакаш разговарај со него,кажи му дека сето тоа те повредува и дека мора да знаеш на што си...од друга страна ке ти кажам дека имаш 16 години(така пишува) млада си имаш цел живот пред себе и ке сфатиш еден ден дека не е само тој на овој свет,има и други...знам дека е тешко тоа да го слушнеш...мој совет почекај од 3 до 1 Недела да те побара,па ако не те побара јави му се и расчисти со него за да не си губеш време...Верувам дека ке се свести ан крај што загубил пошто човек свакал што има од кога ке загуби...ова од лично искуство ти зборам.Не ја прави истата грешка која јас ја направив зошто на крај ке си лупаш глава од зид.

  Со срека :*
   
 3. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  Навистина,тешко е многу,и сосема те разбирам како се чувствуваш,и сепак мислам дека е најдобро да оставиш времето да реши што понатаму.Ако те сака вистински ќе ти се врати, ако не,тогаш значи не е тоа,тоа...Да се сака вистински,значи и да се верува,..ако тој тебе ти верувал,тогаш навистина немало потреба да влегува на твојот фб и да пишува глупости,ти си сосема свесна што треба да правиш и како да се однесуваш кога си во врска нели?За мене тоа е неприфатливо...И ете ти си побарала простување ..ти си посегнала прва по него..иако мислам дека во случајов тој е тој што греши,а не ти.Верувај ми ако те сака,ќе најде начин да дојде до тебе...Нема потреба да се измачуваш,и да се обвинуваш себе си.Биди своја,млада си,сиот живот е пред тебе..Значи самоуверено и до крај,насочи се сега засега..кон другите задоволства во животото..пријателите,училштето,семејството..Па потоа ќе видиш,што ќе се случи...Ти посакувам многу среќа мила моја... :*
   
 4. InL0ve

  InL0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ti blagodaram i navistina ke mu se javam i ke go prasam no premnogu mi e tesko se plasam od faktot da ne go izgubam bidejki premnogu go sakam ... :*
   
 5. InL0ve

  InL0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Vi Blagodaram Mnogu sekoja podrska mi znace premnogu .. :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.