1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се сакам себеси поради...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Avril.09, 23 мај 2011.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Многу субјективно прашање..
    Се сакам нормално зашто сум јас јас, најсубејктивно на свет..
    Мислам дека другите треба да кажат зашто ме сакаат.
    Јас секако ќе се ценам, и сакам себе си, па што сака нека е
     
  2. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    ...највише поради тоа што родителите ме воспитале на начин да бидам добра и неискварена во ова искварено општество. А и убавка ме направиле :lol:
     
    На bieberfeverforever му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Заради тоа што сум паметна,озбилна,знам што сакам во животот ,силен карактер,убава.....ама баш поради се ;)
     
    На bieberfeverforever му/ѝ се допаѓа ова.
  4. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    се сакам себеси поради тоа што сум претерано добра што помагам на сите што во сите само доброто го гледам.....само колку е добро ова незнам битно имам мирана дуса поради ова
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  5. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Се сакам себеси поради оптимизмот, насмевката, што сум фина, културна и паметна 8)
     
  6. bieberfeverforever

    bieberfeverforever Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    9
    Се сакам себеси поради тоа што другите не се ЈАС ! 8)
     
  7. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Се сакам себеси затоа што мислам дека сум си уникатна и дека нема како мене хихихихи :lol:
     
  8. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Се сакам себеси поради тоа што сум , праведна , упорна, единствена...и поради тоа што знам да сакам
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Зошто не седам на цементо, не се дрогирам и што не почнав да се воодушевувам на особи од типот Кардашијан.
    И што детските болести ги надраснав некаде на 19 години и што не ми импонира сељак да се пали на моето деколте,туку што ме вреѓа пошто тоа ми вика директно, ви честитаме,вие сте дроља од највисок калибар и еднакво сељанка ко овој спроти тебе.
    Што не подлегнувам на ниски страсти, имам висока самоконтрола во однос ама баш се (добро де,у пмс не се рачуна коа ќе ми покажете сендвич на пример :D ) ако имам цврсто решено или ми е поврзано со моите принципи и морали. Небројани пати си викам леле фала богу што не го направив тоа и тоа во дадено искушување... до сега главата ќе си ја расцепев од чукање.
    И тоа што колку и да ме повредуваат луѓето, знам дека не можам и не знам да бидам лош човек,иако знам многу,многу да се разлутам,ама не би можела никого да го повредам поинаку, освен да му ја кажам вистината... што ме прави еднакво и глупа и некад и тажна,ама подобро така,отколку поинаку,зошто стварно имам крокодилски заби на совеста. Да знаете од колку години ме мачат ствари за украдено лижавче по грешка...тек па друго...

    Ах и зошто не станав спонзоруша и не ме воодушевуваат луѓе со сепареа по локали или фешн луѓе... туку напротив... и не ми се поле на интерес,туку поле на подсмев.

    И да,колку и да се правам наивна,ама да,го сакам моментот кај себе што им оддавам доверба на луѓето и ме доживуваат како алфа (особено посилниот пол,жена тешко ќе ти го признае тоа),не затоа што инсистирам,туку едноставно таа е таа енергија ваљда и таква сум, не секогаш е пријатна карактеристика зошто знаат и погрешно да ме разберат и доживеат. Еден нов пријател ми рече дека баш тој момент му бил пресуден за да почнеме да гаиме доверба и да го разврземе пријателството повеќе...што навистина ми се допаѓа и го ценам.

    Се друго е дискутабилно зошто се сакам или не се сакам. Има и други,ама ... да не претерувам сега. :D
     
    На galapce, mamma-mia, sadangel и 2 други им се допаѓа ова.
  10. oneday

    oneday Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Па пошо сум мошне згодна :lol: :fubar: хахахаха
    Одлучна сум ....
    И добро се држам :wasntme: :clap:
     
  11. manta123

    manta123 Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    пошо така
     
  12. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.183
    Допаѓања:
    10.085
    ... тоа што јас сум една и единствена, уникатна и неповторлива, како мене нема друга!
     
  13. izabela63-64

    izabela63-64 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    44
    Се сакам себеси поради тоа што ширам позитивна енергија насекаде околку мене. :D
    Се сакам себеси бидејки не дозволувам да ме видат поразена и кога и да ми е најтешко сум насмеана.
    Се сакам себеси заради тоа што сум стабилна личност и не дозволувам никој да ме кази и понижува.
    Се сакам себеси заради тоа што сум амбициозна и таму каде што сите кочат ја додавам гас. ]:)
    Се сакам себеси бидејки нема да имам никаков проблем доколку сите сум против мене,а јас сум убедена дека тоа што го сакам е ВИСТИНСКОТО! :wasntme:
    Се сакам себеси заради тоа што сум бескрајно добра и прекрасно се однесувам со сите. :$
    Се сакам самата себеси затоа што сум снаодлива и можам да се прилагодам на секаква ситуација. :)
    Се сакам самата себеси поради тоа што можам да ѕирнам под површината на луѓето и да се справам со нив.
    Се сакам затоа што сум ЈАС,бидејки сум уникатна и не се плашам да го покажам тоа! ;) :lol:
     
  14. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Зашто сум си јас. Кратко и јасно! :geek:
     
  15. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    Поради тоа што сум незаменлива,единствена,сите ме секаат(повеќето),уживам кога зборувам за мојата љубов кон него,поради тоа што кој и да посака да ме копира јас веднаш или го предупредувам или пак без да се замислам што ќе биде крајната последица,им го кажувам она што ќе им го скрши срцето и веќе нема ни да ме погледнат :u: :punch: ...и се сакам себеси пошто сите ми велат дека имам одлична смисла за хумор,а понекогаш и за црн :lol: :lol: :D :D
     
  16. Lea.88

    Lea.88 Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    ....поради тоа што сум решителна,убаво цртам,пеам...
    си се сакам поради насмевката,дупчињата на обравчињата и окцињата.. :wasntme:
    Никогаш не дозволувам некој или нешто да ми го расипе денот.. ;)
    Си ја сакам срамежливоста.. :$
    ..поради тоа што сум си слабичка...
    поради косата :emo:
    ...ппоради тоа што секогаш сум расположена.. :rock:
    Уфф, си се испофалив. :angel:
     
  17. dimdim

    dimdim Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    121
    BAS ZARADI TOA STO SUM JAS :D :D dkolku bi bila druga licnost onaka epten otkacena i luda ednostavno ne bi bila jas i ne bi mozela da ziveam vaka ............VAKA MI E UBAVO SPOKOJNO :)
     
  18. ejmii

    ejmii Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    6
    поради тоа што сум ретардирана :lol:
     
  19. Nefertitii

    Nefertitii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    239
    безразлика на се што ми се случило ,сум и секогаш ке бидам дете во душата едно,единствено и уникатно.
     
  20. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Многу се сакам, затоа што... :wasntme:
    ЈАС неможе да ме изневери или разочара МЕНЕ! :)
    Нема друга причина. :angel: