Се сакам себеси поради...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Avril.09, 23 мај 2011.

 1. Meredit

  Meredit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  90
  Се сакам себеси најпрво затоа што секогаш сум спремна да им помогнам на другите за било што да се работи.Се сакам себеси затоа што секогаш сум личност од доверба и што она што ќе ми го доверат никогаш не го изнесувам.Се сакам себеси затоа што и во негативните работи знам да го извлечам и она малку позитивно што другите воопшто не го гледаат.Се сакам себеси затоа што знам да се насмеам и тогаш кога во душата плачам.Се сакам себеси затоа што колку и да ми е тешко и да се чувствувам тажно секогаш сум силна за мојата фамилија.А секако си го сакам и надворешниот изглед.
   
 2. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Се сакам себеси затоа што си делам совети и на сама себе. се сакам себеси поради моите математички способности :D . се сакам себеси затоа што сум различна од останатите. Се сакам себеси и дури сега го откривам тоа :D
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.205
  Допаѓања:
  16.771
  Пол:
  Женски
  Ќе дојде да ви каже мојот портпарол за односи со јавноста-Шемсие. :emo:
   
 4. famous-girl

  famous-girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  28
  1*затоа што тоа сум јас
  2*затоа што ги ценам малите работи
  3*затоа што сум чувствителна
  4*затоа што имам доолги нозе
  5*затоа што сум паметна
  6*затоа што имам стил
  7*затоа што верувам во себе
  8*затоа што помагам на сите
  9*затоа што прифаќам и критики не само пофалби
  10*затоа што знам дека има луѓе кои ме сакаат :*
   
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.232
  Допаѓања:
  9.581
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси поради тоа што размислувам подруго од моите соученици, се сакам себери поради тоа што издржувам многу, а сепак, не набивам комплекси или не навредувам некој за да си олеснам, се сакам себеси поради тоа што Господ ми го дал убавово тело и убавиот издржлив организам, такашто можам да јадам колку што сакам, а сепак да не се здебелам. Но, јас не се сакам само себеси и се гордеам со тоа! :hug:
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  12.776
  Се сакам себеси затоа што имам свое големоо ЈАС и затоа што мразам неправдина. :)
   
 7. natasa-natka

  natasa-natka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Се обидувам на сите можни начини да се засакам себеси, ама некако тешко ми оди :( поради тоа и неможам да живеам среќно...се надевам дека некогаш ќе се засакам и ќе си ја зголемам самодовербата барем се трудам за тоа да биде..
   
 8. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  49
  се сакам поради тоа што сум:
  - одлучна
  - искрена
  - доверлива
  - и многу други вакви позитивни особини што за разлика од некои се продаваат за лајкови на фб :(((( многу ми е жал за таквите кој ради тој што го сакаат немаат свое ЈАС како што јас имам значи кога ќе кажам не така ќе биде ;)
   
 9. cherry-on-top

  cherry-on-top Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  45
  Се сакам себеси поради тоа што:
  - сум единствена
  - не дозволувам некој да ме натера да мислам дека не вредам
  - знам да ценам, иако не го добивам тоа за возврат
  - се викам Мила :D
  - телото при вежбање лесно ја прифаќа промената и бргу ослабнувам, иако и бргу се здебелувам :lol:
  - имам добра душа..
  - сум оптимист
  - сум упорна
  - знам дека одредени луѓе едноставно зависат од мене :)
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Beachgirl

  Beachgirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  21
  Се сакам затоа што
  -Знам да цртам,пеам,шминкам
  -Мразам неправда
  -Кога ке одлучам и така ке биде
  -Што сум креативна
  -Знам англиски
   
 11. cupcakeb

  cupcakeb Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Се сакам себе си затоа што сум праведна,искрена,добра,знам да пеам,секогаш сум тука да помогнам.
   
 12. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  59.065
  Пол:
  Женски
  Искрена сум се што мислам си кажувам ... се сакам себеси поради тоа што знам да простувам.. сум добра другарка за оние кои ме ценат ... по мојата гордост која никогаш не си ја имам прегазено....
  Чувствителна сум многу но умеам да не го покажувам тоа ...
  Се сакам себеси поради начинот на кој размислувам...
  не сум нарцис во секој случај но знам да ги ценам моите квалитети
   
 13. Najubava09

  Najubava09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2014
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  108
  Се сакам себеси затоа што не попуштам,имам дупче на образот :lol: , моите долги трепки,знам да ги сочувам солзите тогаш кога е најтешко..
  Се сакам затоа што сум јас и никој друг неможе да биде како мене
   
 14. Shay

  Shay Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Се сакам себе си поради тоа што сум секогаш искрена кон другите но и кон самата себе.
   
 15. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.404
  Пол:
  Женски
  Поради тоа што се разликувам од другите. Не верувам на се и сеште, си имам изградено ѕид околу мене и дозволувам да поминат личности кои ми значат и на кои им верувам.
  Исто така поради тоа што може да проценам каков е човекот според тоа како се однесува со мене, доволно ми е да бидам еден час со некој за да дознаам каква личност е и што уствари му се целите.

  Физички да не зборувам.. :|
   
 16. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Женски
  Поради мојата спонтаност :rofl: Бидеји тоа ме прави да сум поразлична од другите. :D Се сакам себеси поради мојата упорност,издржливост кога го работам тоа што го сакам.
   
 17. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Едноставно и јасно: се сакам себеси поради тоа што сум различна од другите, што не сум дволична, знам да ценам, сум вистински пријател, снаодлива.. знам да сакам, знам да кажам не... :)
   
 18. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.597
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси поради тоа што секогаш барам правдина, не се откажувам и сакам секому да помогнам.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  47
  скромност и искреност :)
   
 20. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  Се сакам себеси поради поради цврстината на мојот карактер.