Се сакам себеси поради...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Avril.09, 23 мај 2011.

 1. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.183
  Се сакам себеси поради себе, и колку и да сум лош повторно ќе се сакам, затоа што неможам да бидам некој дрѕуг. А, сега да си лепам етикети ми е малку смешно и јадно. Немам намера да се тешам и да си го кревам егото што ќе ве убедам дека имам неверојатен карактер, дека сум многу добар, многу убав.... Сите ние се сакаме заради тоа што немаме право на избор, сите тие кои го користат карактерот колку да пишат во секоја тема, први би се менувале да можат да бидат некој друг. Поентата ми е, смањите доживљај кога си лепите епитети во супер лати, а и малку оригиналност нема да шкоди, не за друго туку ќе ви е излиже карактерот, во секоја тема само карактерот па карактерот.
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.045
  Пол:
  Женски
  Се согласувам. На крајот на краиштата ние сме тие коишто треба да се чувствуваме удобно во сопствените изглед и однесување. А за карактерот ... ќе почнам со нешто што навидум нема врска со ова. Читав многу одамна за еден експеримент, правеле слика на совршен маж/жена. Го искористиле најубавиот нос, најубавите усни, тен и тн... и на крај според повеќето испитаници тоа не била убава личност (мислам дека за слика на жена стануваше збор, слично нешто и скоро најдов на интернет како клип мислам).

  Јас верувам дека е исто и со карактерот. Ако некако успееме да ги споиме најдобрите карактерни црти од повеќе луѓе во една личност, не верувам дека би излегла личност којашто би била допадлива на многумина.

  Затоа што убавината е во нашата индивидуалност и различност, а дел од нејзе се и мааните.
   
  На Teodora*, Daleron, Bah и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси бидејќи имам убави очи и затоа што можам да ги ислушам луѓето за нивните проблеми... :rofl: :rofl: :rofl: :*
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Поради способноста да ''прочитам'' личност за пет минути.
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.388
  Пол:
  Женски
  Се сакам поради тоа што успевам да ја надминам турулентноста на животот.
  Поради силата што ја имам. Не во физички смисол туку во психички.
   
  На Anabelle.Amorette, girl-miri и tessie им се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.288
  Допаѓања:
  100.209
  Пол:
  Женски
  Поради моето газе :rofl:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Па малку нарцис сум си ама ја знаете онаа ако не се цените самите себе нема да ве ценат ниту другите. Ама баш многу си се сакам поради мојата прилагодливост и способноста брзо да се вклопам во секое друштво или ситуација како и поради способноста на ги насетам намерите и чувствата на луѓето.
   
 8. macka5

  macka5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  303
  Си се сакам себеси поради убавите очи , дупчињата на образите , да го осознаам каква е личноста уште од прво гледање , мојата духовитост има уше али ме мрзи да мислам :D
   
 9. Strumfeta17

  Strumfeta17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  130
  Поради скромноста.
   
  На Anabelle.Amorette и Love...music им се допаѓа ова.
 10. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Поради тоа што сум јас.
   
  На Love...music и tessie им се допаѓа ова.
 11. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  18.045
  Пол:
  Женски
  Поради свесноста за сопствените несовршености и начинот на којшто се носам со истите... којшто е исто така несовршен. That's the beauty of it. :)
   
  На Sanjichka007, Adina, Anabelle.Amorette и 6 други им се допаѓа ова.
 12. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  13.424
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси поради инаетот во мене кој досега ми помогнал да не испаднам будала пред небитни створења.8)
   
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  45.655
  Пол:
  Женски
  Поради праведноста и искреноста кон секој , и поради тоа што секогаш им помагам на сите кога им сум потребна :)
   
  На Anabelle.Amorette и Love...music им се допаѓа ова.
 14. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси поради тоа што сум таква каква што сум и не би се менувала.
   
 15. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.509
  Пол:
  Женски
  си се сакам себеси зошто во секоја ситуација знам да направам да биде убаво со тоа што ке треснам некоја зелена и ке ги насмеам сите хихихии
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 16. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  106.202
  Се сакам себеси зошто прилично лесно можам да се помирам со се што се случува и да се однесувам и буквално да ми биди исто како ништо да не било и тоа дека ако наумам нешто го добивам по секоја цена, ок, можеби и да не го добијам, ама тоа дека давам се од себе за да го добијам. :smoke:
   
 17. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Се сакам себе си поради тоа што:
  -имам убаво тело
  -имам убави очи
  -сум решителна
  -сум интелигентна
  -научив да не се нервирам за ситници
  -јас сум јас, и сум различна од другите.
   
 18. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  3.579
  Пол:
  Женски
  Се Сакам себеси пред се затоа што незнам да лажам, незнам да се извадам во некои ситуации и од пуста искреност одма солзите на очи како детенце .. исто така нешто што сакам и ми значи и што неможам да се воздржам а да не изгушкам и изнагњавам некој што ми е мил и ми значии .. многу сум досадна напати ама мене ми е убавоо. Сакам сите да знаат колку ги сакам :)
   
  На Anabelle.Amorette, Love...music и marija.980 им се допаѓа ова.
 19. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Поради мојот задник, косата...;)
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.023
  Допаѓања:
  160.299
  Пол:
  Женски
  Поради подготвеноста да ислушам и помогнам, искреноста и самокритичноста кон кои се стремам секогаш, а и проникливоста и читањето меѓу редови во односите со луѓето. :wasntme:
  Поради склоноста кон фантазирање и неконвенционалност на моменти. :lol:
  Поради оптимизмот, смислата за хумор, среќата која ми ја предизвикуваат малите нешта.
  Поради способноста да не се нервирам за ситници и да го стиснам она невидливото внатрешно игнор копче за туѓата негативна енергија.
  И пред се` поради свесноста за своите несовршености, која не ме спречува да останам своја. :)
   
  На Sanjichka007, bubic.k и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.