Се сакам себеси поради...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Avril.09, 23 мај 2011.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  1.637
  Темата е малку нарцисоидна :D се шалам, еве го моето резиме..

  Се сакам себеси поради мојата високо развиена интуитивност, секогаш ги предвидувам работите пред време.. Поради способноста да ги читам луѓет и одма можам да препознаам кој какви намери има.
  Поради исклучителното чувство за истенчен вкус :$
  Најмногу се сакам поради мојот вроден талент за уметност, сликање,пишување,танцување.. Се сакам себеси поради мојата емпатија, желбата да ги ислушам другите и да им помогнам колку што можам повеќе, и да им поделам најдобри совети..
  Се сакам себеси што имам многу издржлив карактер и сум силна во какви било тешки моменти, и секогаш кога животот ме соочил со болка јас сум стоела исправена и сум гледала напред, поради тоа што сум голем оптимист и секогаш гледам да пронајдам решение на секој проблем па и колку да изгледа дека е нерешлив.. Се сакам себеси поради тоа што сум борец.
  Се сакам себеси поради тоа што сум верен пријател и понекогаш сум спремна да ги ставам туѓите потреби пред своите (што и можеби не е така паметно, но ете :angel:)
  Физички (ова е баш нарцисоидно :D)
  Хмм.. па се сакам себеси поради тоа што имам убаво витко тело (не вежбам и не држам диети),
  имам тенка половина и нагласени колкови (порано го мразев тоа но потоа кога почнав да добивам комплименти сфатив дека не било нешто лошо :$)
  поради бојата на очите (ми се менуваат некогаш зелени некогаш плави),
  косата (имам природно права густа светло костенлива коса)
   
 2. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.280
  Se sakam sebesi zosto ne se zamaram so drugite. Drzava sum. Si gledam svoja rabota, ne se sporeduvam so drugite. Nedozvoluvam tamu da ja trosam mojata energija.
  Ovaa e doblest na tie posle 40.
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 3. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  104.456
  Пол:
  Женски
  Sto naidov na temava.
  Sega pocnav da se sakam sebe si.
   
 4. black's'thebest

  black's'thebest Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Затоа што кога гледам шмизли,размазани и глупи девојчиња - моја генерација, знам дека не сум ко нив 8)
   
 5. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Затоа што сум различна од другите. Имам свое мислење и не ми е грижа дали другите го прифаќаат.
   
 6. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси поради тоа што ако сам не се цениш,сакаш и почитуваш,никој од околината нема да го прави тоа.Луѓето без самопочит и цврст став често прават работи без да гледаат каква слика остават за себе и оставаат другите да ги газат.

  Се сакам затоа што сум свесна за своите квалитети,кои се трудам да ги искористам најдобро што можам,но и своите слабости,кои се трудам да ги променам.

  Се сакам бидејќи се прифаќам онаква каква што сум,пред себе не можам ниту да глумам,ниту да се правам она што не сум.Никој не би можел да ме познава подобро од самата јас и да ги знае моите најискрени мисли и најдлабоки чувства.

  Се сакам затоа што потполно се посветувам на она што го правам, се трудам да бидам најдобра и на тој пат реално и на моменти остро се критикувам самата.

  Се сакам поради што сум борбена и не се откажувам лесно пред препреките кои ми се наметнуваат.Напротив,секоја успешно помината пречка или проблем ми даваат јасно до знаење дека сакам,можам и ќе усеам.

  И воопшто не ми е криво што одредени луѓе сметаат дека сум понекогаш нарцисоидна,бидеќји зрачам со самодоверба...
  Секоја девојка треба да научи да се сака и почитува,за да ја третираат како дама,а не к****
   
 7. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Се сакам себеси поради тоа што сум организирана личност.
  За се имам време.
  Се сакам поради физичкиот изглед (косата најмногу, а и телото)
  Се сакам затоа што сум толерантна личност.
  Се сакам затоа што сум забавна. и паметна :$
  Добар пријател сум и секогаш сум тука за разговор
  Се сакам затоа што сум слободна и можам да започнам разговор со некој што го познавам и неколку минути.
  Се сакам затоа што сум активна во секое поле.
  Се сакам затоа што знам што сакам.
  Се сакам себеси затоа што имам вкус за се.
  Се сакам затоа што не верувам на никој.
  Борбена сум и не се откажувам од моите цели.
  Се сакам поради самодовербата што ја имам , затоа што тоа е единственото нешто во животот кое е битно за постигнување на целите и остварувањето на нашите сонови.
  Се сакам затоа што се сакам :):):)
   
 8. zhirafa

  zhirafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Поради тоа што сум љубезна, секогаш спремна да помогнам некому и поради тоа што имам премногу љубов во себе која ја давам без резерва и знам дека никогаш нема да се потроши :D
   
 9. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.368
  Пол:
  Женски
  Поради тоа што не можам да држам лутина, не завидувам на туѓиот успех, ниту пак се радувам на неуспехот на другите, не дозволувам никој да ми наметне мислење и размислувам со своја глава.
   
  На coolzhena, alana95, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Ulove

  Ulove Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  поради тоа што им помагам на сите,се обидувам да дадам се од себе да го постигнам тоа што го сакам,бидејки сите пробувам да ги насмеам и сите се чувствуваат лудо во моја близина. :3
   
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.502
  Пол:
  Женски
  Пoрaди oчите :inlove:
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Поради мојата уникатност.
   
 13. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.772
  Пол:
  Женски
  Поради сексибилноста:P
   
  На BoyL и Petar80 им се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.226
  Допаѓања:
  266.378
  Поради огромната способност за комуникација
  Поради тоа што знам одлучно да ставам крај
  Поради тоа што ако некој прба да ме подјебава, знам да бидам дрска и безобразна до плафон.
   
  На crazylady, Rama, Minnie 1 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.564
  Пол:
  Машки
  Поради тоа што имам крактер ведар дух, позитивен и ајде доста е
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  26.224
  Пол:
  Женски
  Poradi moeto meko srce, poradi silata so koja pominav mnogu teski momenti, nikogas ne se otkazuvam I toa sto se bi napravila za lugjeto koi gi sakam.
   
  На crazylady, Rama, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси поради ретките прекрасни црти на лицето , поради мојата долга коса, поради мојата убава физичка градба поради која и немам потреба да правам вежби за задник и стомачни мускули, поради моите долги трепки поради кои немам потреба да купувам вештачки, поради моите доволно полни усни поради кои немам потреба да ставам силикони, поради мојата прекрасна несекојдневна боја на очи поради која немам потреба да ставам леќи, поради мојот прав нос поради кој немам потреба да правам пластична операција, поради моите доволно големи гради поради кои немам потреба да ставам силикони, поради мојата висина и долги нозе на кои сум си горда.. Поради мојата интуиција и поради мојот памет:lol::lol::lol: Хаххахаахха си се испофалив
   
 18. Lana del Rey

  Lana del Rey Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Jas ne se sakam sebe si SE OBOZAVAM !!! Tvrdoglava , samo uverena , pametna , zlobna :devil: kon site shto ke me povredat ne biram , se sakam zatoa shto nema druga kako mene JAS SUM JAS!
  Od sekogash imam kazano na kogo ne mu odgovaram nemozam da mu pomognam ne se menuvam :wasntme:.
   
 19. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Поради тоа што сум Македонка, не морам да се срамам од мојот народ колку и да е неуспешен, сепак сме добар народ, не сме како оние од Австралија што масовно убивале коњи или како Американцине што секаде бараат војна... Се сакам поради тоа што издржав многу без да скренам со паметот, верував во себе кога малкумина ми веруваа, а баш најблиските ме одвраќаа, што знаев навреме која одлука е најдобра за сите, што знаев да го здупам дечкото баш пред тој да ме здупи мене и пред се, што сум оваа личност, овој карактер, оваа енергија, со оваа енергија ќе го привлечам тој сличен на мене, ќе уживам во нештата на начин на кој јас посакувам и ќе го имам тој живот за којшто отсекогаш мечтаев... Си се сакам затоа што сум посебна, и покрај моите 2-3 несовршености, сепак ги освојувам машките и не можат да престанат да мислат на мене... Се сакам поради многу работи :inlove:
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Не се замарам што другите мислат.Се во очи трескам.Конкретна и прецизна.Не трпам секого заради нешто и некого.Своја.Го сакам животот премногу .Храбра
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.