1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се сакам себеси поради...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Avril.09, 23 мај 2011.

  1. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Темата е малку нарцисоидна :D се шалам, еве го моето резиме..

    Се сакам себеси поради мојата високо развиена интуитивност, секогаш ги предвидувам работите пред време.. Поради способноста да ги читам луѓет и одма можам да препознаам кој какви намери има.
    Поради исклучителното чувство за истенчен вкус :$
    Најмногу се сакам поради мојот вроден талент за уметност, сликање,пишување,танцување.. Се сакам себеси поради мојата емпатија, желбата да ги ислушам другите и да им помогнам колку што можам повеќе, и да им поделам најдобри совети..
    Се сакам себеси што имам многу издржлив карактер и сум силна во какви било тешки моменти, и секогаш кога животот ме соочил со болка јас сум стоела исправена и сум гледала напред, поради тоа што сум голем оптимист и секогаш гледам да пронајдам решение на секој проблем па и колку да изгледа дека е нерешлив.. Се сакам себеси поради тоа што сум борец.
    Се сакам себеси поради тоа што сум верен пријател и понекогаш сум спремна да ги ставам туѓите потреби пред своите (што и можеби не е така паметно, но ете :angel:)
    Физички (ова е баш нарцисоидно :D)
    Хмм.. па се сакам себеси поради тоа што имам убаво витко тело (не вежбам и не држам диети),
    имам тенка половина и нагласени колкови (порано го мразев тоа но потоа кога почнав да добивам комплименти сфатив дека не било нешто лошо :$)
    поради бојата на очите (ми се менуваат некогаш зелени некогаш плави),
    косата (имам природно права густа светло костенлива коса)
     
  2. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Se sakam sebesi zosto ne se zamaram so drugite. Drzava sum. Si gledam svoja rabota, ne se sporeduvam so drugite. Nedozvoluvam tamu da ja trosam mojata energija.
    Ovaa e doblest na tie posle 40.
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  3. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Sto naidov na temava.
    Sega pocnav da se sakam sebe si.
     
  4. black's'thebest

    black's'thebest Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Затоа што кога гледам шмизли,размазани и глупи девојчиња - моја генерација, знам дека не сум ко нив 8)
     
  5. ton4ica

    ton4ica Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Затоа што сум различна од другите. Имам свое мислење и не ми е грижа дали другите го прифаќаат.
     
  6. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Се сакам себеси поради тоа што ако сам не се цениш,сакаш и почитуваш,никој од околината нема да го прави тоа.Луѓето без самопочит и цврст став често прават работи без да гледаат каква слика остават за себе и оставаат другите да ги газат.

    Се сакам затоа што сум свесна за своите квалитети,кои се трудам да ги искористам најдобро што можам,но и своите слабости,кои се трудам да ги променам.

    Се сакам бидејќи се прифаќам онаква каква што сум,пред себе не можам ниту да глумам,ниту да се правам она што не сум.Никој не би можел да ме познава подобро од самата јас и да ги знае моите најискрени мисли и најдлабоки чувства.

    Се сакам затоа што потполно се посветувам на она што го правам, се трудам да бидам најдобра и на тој пат реално и на моменти остро се критикувам самата.

    Се сакам поради што сум борбена и не се откажувам лесно пред препреките кои ми се наметнуваат.Напротив,секоја успешно помината пречка или проблем ми даваат јасно до знаење дека сакам,можам и ќе усеам.

    И воопшто не ми е криво што одредени луѓе сметаат дека сум понекогаш нарцисоидна,бидеќји зрачам со самодоверба...
    Секоја девојка треба да научи да се сака и почитува,за да ја третираат како дама,а не к****
     
  7. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Се сакам себеси поради тоа што сум организирана личност.
    За се имам време.
    Се сакам поради физичкиот изглед (косата најмногу, а и телото)
    Се сакам затоа што сум толерантна личност.
    Се сакам затоа што сум забавна. и паметна :$
    Добар пријател сум и секогаш сум тука за разговор
    Се сакам затоа што сум слободна и можам да започнам разговор со некој што го познавам и неколку минути.
    Се сакам затоа што сум активна во секое поле.
    Се сакам затоа што знам што сакам.
    Се сакам себеси затоа што имам вкус за се.
    Се сакам затоа што не верувам на никој.
    Борбена сум и не се откажувам од моите цели.
    Се сакам поради самодовербата што ја имам , затоа што тоа е единственото нешто во животот кое е битно за постигнување на целите и остварувањето на нашите сонови.
    Се сакам затоа што се сакам :):):)
     
  8. zhirafa

    zhirafa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    124
    Поради тоа што сум љубезна, секогаш спремна да помогнам некому и поради тоа што имам премногу љубов во себе која ја давам без резерва и знам дека никогаш нема да се потроши :D
     
  9. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Поради тоа што не можам да држам лутина, не завидувам на туѓиот успех, ниту пак се радувам на неуспехот на другите, не дозволувам никој да ми наметне мислење и размислувам со своја глава.
     
    На coolzhena, alana95, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    поради тоа што им помагам на сите,се обидувам да дадам се од себе да го постигнам тоа што го сакам,бидејки сите пробувам да ги насмеам и сите се чувствуваат лудо во моја близина. :3
     
  11. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Пoрaди oчите :inlove:
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.542
    Пол:
    Женски
    Поради мојата уникатност.
     
  13. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Поради сексибилноста:P
     
    На BoyL и Petar80 им се допаѓа ова.
  14. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Поради огромната способност за комуникација
    Поради тоа што знам одлучно да ставам крај
    Поради тоа што ако некој прба да ме подјебава, знам да бидам дрска и безобразна до плафон.
     
    На crazylady, Rama, Minnie 1 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Поради тоа што имам крактер ведар дух, позитивен и ајде доста е
     
    На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Poradi moeto meko srce, poradi silata so koja pominav mnogu teski momenti, nikogas ne se otkazuvam I toa sto se bi napravila za lugjeto koi gi sakam.
     
    На crazylady, Rama, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Kimey

    Kimey Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Се сакам себеси поради ретките прекрасни црти на лицето , поради мојата долга коса, поради мојата убава физичка градба поради која и немам потреба да правам вежби за задник и стомачни мускули, поради моите долги трепки поради кои немам потреба да купувам вештачки, поради моите доволно полни усни поради кои немам потреба да ставам силикони, поради мојата прекрасна несекојдневна боја на очи поради која немам потреба да ставам леќи, поради мојот прав нос поради кој немам потреба да правам пластична операција, поради моите доволно големи гради поради кои немам потреба да ставам силикони, поради мојата висина и долги нозе на кои сум си горда.. Поради мојата интуиција и поради мојот памет:lol::lol::lol: Хаххахаахха си се испофалив
     
  18. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Jas ne se sakam sebe si SE OBOZAVAM !!! Tvrdoglava , samo uverena , pametna , zlobna :devil: kon site shto ke me povredat ne biram , se sakam zatoa shto nema druga kako mene JAS SUM JAS!
    Od sekogash imam kazano na kogo ne mu odgovaram nemozam da mu pomognam ne se menuvam :wasntme:.
     
  19. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Поради тоа што сум Македонка, не морам да се срамам од мојот народ колку и да е неуспешен, сепак сме добар народ, не сме како оние од Австралија што масовно убивале коњи или како Американцине што секаде бараат војна... Се сакам поради тоа што издржав многу без да скренам со паметот, верував во себе кога малкумина ми веруваа, а баш најблиските ме одвраќаа, што знаев навреме која одлука е најдобра за сите, што знаев да го здупам дечкото баш пред тој да ме здупи мене и пред се, што сум оваа личност, овој карактер, оваа енергија, со оваа енергија ќе го привлечам тој сличен на мене, ќе уживам во нештата на начин на кој јас посакувам и ќе го имам тој живот за којшто отсекогаш мечтаев... Си се сакам затоа што сум посебна, и покрај моите 2-3 несовршености, сепак ги освојувам машките и не можат да престанат да мислат на мене... Се сакам поради многу работи :inlove:
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Не се замарам што другите мислат.Се во очи трескам.Конкретна и прецизна.Не трпам секого заради нешто и некого.Своја.Го сакам животот премногу .Храбра
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.